Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CA]


Recommended Posts

Jak widnieje w opisie M14 CA rozwiązania gb są zaczerpnięte z G&G a selektor z TM.

Tak więc ftk Guardera nie podejdzie do m14 CA....

 

 

Cytuję z AsgShopu:

 

"Classic Army tworząc swoją wersję karabinu, zaczerpnęła natchnienia z obu dotychczasowo dostępnych replik m14 (TM oraz G&G). Można śmiało powiedzieć, iż pod względem mechanicznym karabin ma w sobie to co najlepsze z obu wersji. Szkielet gearboxa został odwzorowany z firmy G&G. Dzięki solidniejszej masie, GB jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia a możliwość korzystania z standardowych zębatek, stosowanych w gearboxach v2 oraz v3 pozwala na korzystanie z dużej palety wzmocnionych zębatek, które umożliwiają mocniejszy tuning... Regulacja systemu hop-up jest umieszczona pod ruchomym zamkiem (tak jak w replikach G&G). Z Konstrukcji Tokyo Marui zaczerpnięto selektor ognia, który sprawia mniej kłopotów od tych używanych w G&G."

 

Więc odp jest prosta : )

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Interesuje mnie w/w karabinek, ale że niewiele wiem to chciałem się poradzić. Nie bawię się zbyt długo w asg (około 3 mies. dopiero), i mam kilka pytań:

1. Jaki jest waszz stosunek między m14-stkami CA, TM, CM?

2. Jaka jest możliwość tuningu tej m14 (cenowo i jakościowo)?

3. Czy replika CA jest sprzętem wytrzymałym (nie rozsypie mi się w rękach po 3-4 miesiącach użytkowania)?

4. I jeśli ktoś posiada ją już trochę czasu to jaki ma ona zasięg skuteczny i rof?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podbijam do góry, bo sam ostatnio jestem nakręcony na tą replikę, ale wolał bym poznać więcej szczegółów od innych użytkowników.

Ktoś tuningował tą eMkę ? Jeśli tak, to od wymiany czego najlepiej zacząć ?

U Krakmanów jest dostępna ze "wzmocnionymi bebechami", ktoś się orientuje jak to wygląda w rzeczywistości ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy ktoś w ogóle ma taką replikę i mógłby opisać co i jak?? XD ( jakość części, wytrzymałość GB itp). Bo w opisie jest napisane że dużo części jest wzmocnionych oraz silnik o wyższych obrotach. I jeśli to prawda to bardziej się opłaca tuningować CA niż AGMa czy KARTA :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

wstawilem sprezyne 110 guarder , lufe 600 systeme , uszczeniony zestaw deepfire i gumke ststemy, i zaczelo to chodzic ,stock nieciekawy. i to jak zaczelo 410 fpsow ale zasieg i celnosc powala , wystrzelilem 10000 kulek zero problemu

co nawala- odkrecil sie silnik od gerboxa:) naszczescie w pore zareagowalem i nic pozatym

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jakby ktoś był zainteresowany wpasowaniem wooda z 'm14 CA only' do m14 CM- pisać do mnie.

Jak samemu spasujesz- nic sie nie giba, a i cenowo wychodzi dobrze. Teraz czekamy tylko na odzew grawernika, co by znakowanie 'springfielda' wydrapać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam.

Posiadam M14 CA OD jest spoko zamontowana lufa DeepFire 550mm i średnicy 6.02mm guma systemy, idealnie pasuje nie wchodzi do tłumika płomienia.Komora hop-up jest od AUG-a jak kogoś to interesuje metalowa łożyska metalowe,prowadnica springa mosiądz, zębatki wersji 2/3 pasują a nie jakieś specjalne V7 jak w TM, niestety głowica cylindra plastyk do wymiany przy tuningu.Silnik o zwiększonym momencie obrotowym.To tyle ogólny zarys, w TM praktycznie wszystko do wymiany jeśli chodzi o tuning, tu jest nieco lepiej.A tak dla porównania posiadam M4(420fps G&P)i zasięg stoka M14 CA(320fps) bardo zbliżony M14 wygrywa na skupieniu lufa 550mm. Body w moim przypadku b.ładnie spasowane nic nie trzeszczy, oznaczenia super co się można czepić to muszka jakoś dziwnie skrzywiona jest.Bateria u mnie to 9.6v1900mAh zasuwa aż miło nic jeszcze nie wymieniałem oprócz lufy ale już jada części (M120, metalowa głowica cylindra i cylinder teflon Systema, MOFSET jeszcze aby styki się nie paliły).Nie porównuje tego modelu z TM czy G&G zbyt dokładnie bo temat rzeka, najlepiej opisywać co się najczęściej psuje w tedy wybór padnie sam.Jak powymieniam to napisze efekty.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dobra panowie temat umiera na temat: CA M14 mogę na pisać, po rozbiorce tyle że nic co standardowe nie pasuje, jak na stronie piszą wersja v7 to kłamią bo nie pasuje nic z wersji 7, niestety przekonałem się finansowo na własnej skórze.Nie kupicie nigdzie dopychacza kulek jak się popsuje, podobny jest od M14 G&G ale jest to lustrzane odbicie wiec nie pasuje.Głowica cylindra jest podobna do v6 ale tez nie pasuje bo kupiłem i wyrzuciłem, prowadnica sprężyny to wersja 3.Generalnie niech wam się nie popsuje po gwarancji bo do kosza się nadaje nawet na WGC w Hong - Kongu części do tego nie ma(mowa o gerbox-e, popychaczu dyszy lub głowicy cylindra)dysza uszczelniona pasuje od M14 G&G (24.5mm)lub CA AUG(24,9mm)ja mam o CA AUG .Kupcie lepiej G&G lub TM przynajmniej wszystko pasuje.A poza tymi złymi nadal działa i ma 427fps.Ale do kiedy........Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A jak repliczka leży w dłoni? Można się z nią swobodnie czołgać? Bo dziś jednak uznałem, że z moim Steyrem nie jest to zbyt komfortowe.

 

 

A, i czy są jakieś wersje full metal (choć raczej to by było głupie ;d) albo z drewnianą kolbą i elementami? Bo plastik mnie jakoś nie rajcuje.

 

http://www.militaria.pl/cybergun/karabin_m...0904)_p4222.xml

 

Tu niby jest, ale... No wlasnie, ale :D

Edited by Aexalven
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Magazynki pasują CA i G&G tylko pamiętaj że są one inne jaki w TM co do zasięgu w stoku ciężko powiedzieć bo na oko zasięg taki sam jak moje M4 440fps (jakieś 40-50m)miała ale kulki lżejsze i trafienie w cel mniej hałaśliwy mała moc 320 fps(puszka po piwie bezalkoholowym hehe)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Archeologia pełną gębą, ale to chyba i tak najbardziej odpowiedni temat.

 

1/ Czy ktoś miał do czynienia z M14 CA w wersji spartan? Piszą, że ma ulepszone bebechy i silnik. Pic na wodę, fotomontaż? Czy może te ulepszenia są coś warte?

 

2. Czy wymiana lufy wewnętrznej razem z wymianą gumki hop up grozi zakończeniem gwarancji w M14 CA? Nie planuję się grzebać w niczym innym przez dłuższy czas, więc tylko to mnie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...