Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granatnik m203 (CA i inne), czy warto?


Recommended Posts

Witam jestem własnie na kupnie granatnika m203. Ale wczesniej chciałem zapytać osób które miały z nimi cos wspólnego, CZY WARTO?? czy granatniki te są tak fajnymi gadzetami jak mi się wydaje, że są czy to raczej pic na wodę. Jaka firmę polecicie no i oczywiście jakie granaty bo tych jest dość spory wybór (tutaj pytam o firme oraz pojemność poszczególnych granatów). POZDRAWIWM

Link to post
Share on other sites

Granaty? Madbull.

Czy warto? Klimat dają niezły, w budynkach czasem się przydają, w lesie tylko czasami.

Z tego co wiem, to najpopularniejsze są granaty o pojemności ~100 kulek. Gdzieś na wmasg były zresztą testy granatów (chyba w warsztacie), warto poczytać.

Pozdrawiam i wesołych świąt. :)

Link to post
Share on other sites

No nie daje to dużo. Jak dla mnie, zbędny bajer który dużo kosztuje, dużo waży, i jest strasznie nieporęczny. Oczywiście, jeśli stawiasz na pierwszym miejscu klimat...to taka giwerka wygląda ciekawie. Ja jednak, za taką kasę wolałbym wziąć LAW ;] U nas w ekipie koleś ma AG36 i granaty na CO2. Jeżeli chcesz granatnik, bierz granaty na CO2 bo na green gazie to miernota jest.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

sam biegałem z granatnikiem przez rok. zabiłem z niego jedną osobę!

:D klimat fajny, ale jako broń - kompletnie nieskuteczny

bardzo przeszkadza bo full metal granatnik + granat dodaje 2 kilo na przód broni, okropne wyważenie..

 

kiedy trzymasz broń, zanim przeniesiesz rękę z gripu na spust, przez ten czas zdążysz strzelić serię 50 kulek ze zwykłej broni, w dodatku kiedy masz 500fps to raczej nie będziesz czekal aż cel zbliży się na 30 metrow kiedy możesz go sciągnąć bez problemu z 50metrów

także nawet granaty co2 mają za mały zasięg

 

a gdy zdecydujesz się jednak użyć granatnika z 30 metrów, wówczas okazuje się że tym razem akurat granatnik strzeli na 20 metrow..

bo to jakaś nieszczelność, albo to tamto czy sramto

nie wspominając o granatach na GG, na przykład CA165, strzeliłem z tego kiedyś do 5 osobowej grupy oddalonej o 15 metrów i nikt nie został trafiony. żenada!!!

 

 

ja swojego już sprzedałem. za dużo minusów które nie są rekompensowane przez sam klimat

Link to post
Share on other sites

W M15A2 TC mam podwieszony granatnik M203 krótki CA, a granacik to Mosqito molds 24bb. M-ka z magiem, załadowanym granatem i baterią waży nieco ponad 4 kg, ale granatnik ma lepszy chwyt niż łoże M15 i lepiej się trzyma.

 

W sumie to średnio się opłaca, chyba że się posiada duuużo granatów :mrgreen:

Właściwie jest to tuning wizualny.

Link to post
Share on other sites

 

artykuł pisała osoba niepoważna. to takie same metry jak te którymi się chwalą użytkownicy super tuningów wella na sprężynie m110 strzelający na 110 metrów :wink:

 

gdzieś na wmasg jest szerszy test kilku modeli granatów, wykonany przez bardziej kompetentne osoby, wyniki takie jak powinny być, czyli CA zasięg 15metrów, madbull zasięg 25-35 metrów

 

granatnik przy użyciu granatow na co2 wystrzeliwuje kulki z prędkością ok 350-400fps bo zasięg jest taki jak zwykłej broni z wyłączonym hopupem.

 

a hopup daje sporo. dobrze ustawiony może nawet podwoić zasięg, tyle że w granatach go nie ma, a szkoda :)

Link to post
Share on other sites

Nasadkowe nie mają lepszych osiągów niż zwykłe, a blokują lufę.

 

Zgadzam się z Wiewiórem w 95% - sam biegam z M15 Rifle z M203 i przez rok zabiłem 3 osoby (ale za to 2 naraz ;-). Karabin ma 520 fps, więc granatnik przydaje się, gdy ktoś podejdzie zbyt blisko (do 20 metrów).

Używam granatu Madbull 120 kulkowego + Propan. Na C02 po kilku strzałach miałem awarię zaworu i nie mogłem "zresetować" granatu. Długo męczyłem się z naprawą i od tego czasu nie stosuję C02. Natomiast w granacie Madbull 204 kulkowym (wersja High Power) gdy stosujemy C02 i załadujemy np. 100 kulek to lobem możemy osiągnąć jakieś 40 metrów. Ale jak napisał Wiewiór, nigdy nie wiadomo do końca, jaką moc będzie miał granat w danej temperaturze i jaką brać poprawkę przy strzale.

Natomiast M15 z grantnikiem podoba mi się bardziej niż bez niego, to jest główny powód dla którego go kupiłem.

Link to post
Share on other sites

Eee tam, ja z granatnika ściągnąłem wiele osób, a moim rekordem było 4 na raz - w tym jedna z mojej drużyny :P

 

Granatniki w lesie odpadają - kulki nawet wywalone lobem na końcu swojego zasięgu nie mają żadnej "przebijalności". Za to granatnik świetnie sprawdza się w cqb (szczególnie krótki). Wchodząc do korytarza jednym pociągnięciem spustu czyścimy go na całej długości.

 

Bardzo przydaje się też do zdejmowania osób za przeszkodami terenowymi - pamiętam, jak na dachu 3-piętrowego budynku ulokował się snajper, który sial postrach w naszych szeregach. Dostałem ogień zaporowy i udało mi się podbiec pod budynek - jeden strzał na ślepo w górę i snajper, którego nawet nie widziałem zlazł z czerwoną szmatą na głowie.

 

IMHO granatnik to nie tylko gadżecik, ale też przydatna "broń" - jak już wspomniałem, szczególnie w CQB.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś wcześniej mi mignęło, że granaty na bardzo dużo kulek (jak np. ww madbull na 204) mają większe zbiorniczki na gaz niż np. takie na 40. Więc jak bym załadował np. te 50 kulek zamiast 200, to czy zasięg znacząco mi się zwiększy?

Link to post
Share on other sites

Więc jak bym załadował np. te 50 kulek zamiast 200, to czy zasięg znacząco mi się zwiększy?

Dokładnie tak będzie.

Ja kiedyś do grnatów 165BB CA i MM ładowalem po jakieś 40 kulek i miały lepszy zasięg. Ale "BB Shower" to już to nie był :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...