Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Skoro już jest temat, to nie bede zakładal drugiego:

 

Co myślicie o tym

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1869

i tym

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1637

kolimatorze?

Ponizej w temacie pidżefjat pisze, ze nie mozna kupic dobrego kolimatora za 200zl - wiec moje pytanie: od jakiej kasy zaczynaja sie dobre kolimatory, jakie firmy polecacie i w czym sie objawia "kiepskość" takich kolimatorow w granicy <200 zl?

 

Wiem ze temat o lunetach, ale widze ze wiecej osob tu pisalo o kolimatorach to sie podczepiam ;p

Edited by shank
Link to post
Share on other sites

To nie komis...

 

Kolimator zdecydowanie jest bardziej funkcjonalny niz lunetka...

 

Ponizej w temacie pidżefjat pisze, ze nie mozna kupic dobrego kolimatora za 200zl - wiec moje pytanie: od jakiej kasy zaczynaja sie dobre kolimatory, jakie firmy polecacie i w czym sie objawia "kiepskość" takich kolimatorow w granicy <200 zl?
Moze uzywa jakis kolimek za 2k zl :)

A ogolnie to praktycznie kazda kolimka bedzie dobra, kwestia doboru wygladu...

Uzywalem Acoga Walthera (zadowolony bylem jednak zamiast krzyza wolalbym krope) a teraz KA na cofnietym montazu ten green/red: mala kropka przez co sie przyjemnie celuje, a co do koloru "kropy" to zieleni odradzam- czerwony rzadzi :)

Link to post
Share on other sites

No i kupiłem tą "Coltowską" na rączkę i póki co jestem zeń zadowolony. Jak przypominam sobie moją Tasco wiatrówkową o średnicy 28 to mam wrażenie, że 20stka od GP ma niby węższej średnicy większe pole widzenia, czyli więcej widać. Takie małe spostrzeżenie. 4x spokojnie wystarcza, zresztą w realu żołnierze używają 4x do odległości do np 300m, poza tym ma fajny design :).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siemka, odświeżam.

Właśnie mam M15A4 Rifle i jestem w kropce jeśli chodzi o optykę (montowaną na szynie pod rączką - co wykluczy korzystanie z otwartych przyrządów).

Rozważam albo lunetę o TAKĄ, która wydaje mi się ma optymalne parametry (do kompletu oczywiście wysoki montaż), albo też kolimator - replikę ACOGa Walthera bądź coś takiego.

 

Szczerze mówiąc z kolimatorem jeszcze nigdy nie strzelałem, ale z tego co wyczytałem zapewnia on błyskawiczne przycelowanie, natomiast lunetka bardzo przyjemnie potrafi przybliżyć cel, będąc jednocześnie nieco mniej wygodnym urządzeniem (no chyba, że z powiększeniem 1,5 lub 2 mógłbym celować obuocznie, jak z kolimatorem, nie wiem).

 

Mógłby ktoś się podzielić swoim doświadczeniem i służyć radą?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja nie polecam kolimatorów, lunety są bardziej przydatne - powiększają i ułatwiają celowanie. Kolimatory według mnie znajdują zastosowanie tylko w CQB.

Osobiście planuje kupić 2-6x28 z podświetlanym krzyżem Walthera lub 1.5-6x42E taką jak pafcio podał :D

 

ACOG niepolecam, są drogie a dla mnie wysoki montaż jest nieporęczny.

Link to post
Share on other sites

Koniec końców kupiłem tą lunetę:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1801

 

Sprawdza się, gdy cel pozostaje nieruchomy. Gdy się trochę przyzwyczaimy, to i celowanie nie zajmuje o wiele więcej czasu niż przy użyciu muszki i szczerbinki. Jak już inni wspominali, po zamontowaniu lunetki nadal można używać standardowych przyżądów celowniczych - przydają się gdy przeciwnik znajduje sie w niewielkiej od nas dległości lub/i biegnie.

Luneta pomaga rozpoznawać cele podczas rozgrywek na dużym terenie (zloty), ale biorąc pod uwagę, że 90% starć w ASG ma miejsce na dystansie do 50 metrów, szturmowcowi przyda się bardziej kolimator.

Link to post
Share on other sites

Ja przy M4A1 490fps miałem lunetę 4x32 ACOG G&P. Miałem, pobawiłem się, a następnie ją sprzedałem. Dlaczego?

 

Dlatego, że celując przez lunetę widziałem, że te głupie kulki nie lecą prosto, tylko zawsze mają jakieś odchylenie w którąś ze stron i mnie to po prostu wkurzało :)

Luneta w ASG to bardziej gadżet niż coś użytecznego.

 

(I tak teraz kupuję APS Type 96 - oczywiście z lunetką ;) )

Link to post
Share on other sites

Gallain - u mnie to samo... dopóki nie kupiłem lunety wydawało mi się, że moja M15 jest super celna... gdy strzelałem na 20 metrów nie widać było kulki podczas lotu, gdyż zasłaniała ją muszka...

Gdy strzelam przez lunetę, to zwłaszcza na większych dystansach widać, jak sieje na boki ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...