Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mossberg M47 long od DE


Recommended Posts

Witam!

Jak w opisie tematu napisałem mam zamiar przerobić Mossberga M47 long od DE na coś co będzie przypominać snajperkę(nie będzie miało osiągów jak prawdziwe snajpy).

Oprócz zmiany sprężyny i lufy(przedłużenie + prec. lufa) co jeszcze proponujecie?? Proszę o propozycje.

Ktoś zna dobry sklep(polski) gdzie można dostać sprężyny i inne akcesoria do springów?

Link to post
Share on other sites

Stary, weź mi tak szczerze powiedz ile ty masz zamiar kasy wydać na to przerobienie? Nie łatwiej już kupić coś a'la sniperka? Jak to się będzie przeładowywało? Opłacalne jest takie babranie się? Czy może to takie "widzi mi się"?

Link to post
Share on other sites

To takie bardziej "babranie" ale wole to nazwać majsterkowanie dla przyjemności 8) niebawem zmieniam broń więc chce zrobić z tą coś ciekawego. Oczywiście mam zamiar zmienić w późniejszym czasie i łoże całego mechanizmu na drewniane (oczywiście innego projektu niż Mossberg'owe.

 

Narazie chciałbym się skupić nad sprężyną, zobaczyć jak strzela z mocniejszą... ale gdzie dostać ? I jaka by pasowała...

Edited by Sekator
Link to post
Share on other sites

Sekator, zdecyduj się.

 

Ktoś już na forum robił ze strzelby DE karabin (coś na kształt wz.38 Maroszka, IIRC). Ładne to było.

 

Ale co Ty chcesz osiągnąć? "Cos na kształt snajperki" to diablo mało precyzyjne określenie.

 

Jakie ładowanie? Jak w strzelbie, blokowo-ślizgowe? To nie da sie z tego korzystać na leżąco. W każdym razie - nie wygodnie. A może jak w tym niby-Maroszku, wyprowadzony na lewą stronę body uchwyt, i zamek "dwutakowy" (w dużym, oczywiście, uproszczeniu).

 

Piszesz, że nie chcesz tego używać - to po co przerabiasz? żeby nad łóżkiem powiesić? W takim razie daruj sobie majstrowanie przy bebechach, i zrób tylko tuning zewnętrzny.

 

Chcesz może zrobić strzelbę o poprawionych osiągach?

 

O, to rozumiem. W mojej opinii potrzebna będzie: nowa lufa zewnętrzna, w ktorej ukryjesz odpowiednio dłuższą "castorurkę", uszczelnienie tłoka i HU, oraz ewentualnie wymiana sprężyny. Tu jest problem, bo AFAIK mechanizm jest plastikowy, i jak wsadzisz mocną sprężynę, to go zwyczajnie rozsadzi. Ale - wersja short (obrzyn) ma w/g danych Krakmana 310fps, podczas gdy wersja long - 260fps. A obie chodzą teoretycznie na tych samych podzespołach. Więc sprężynkę od shorta (ponoć mocniejszą) powinno przetrzymać.

 

Możesz jeszcze dociążyć i wyważyć broń, by lepiej lezała w ręku (mniej męczą sie wtedy ramiona), poza tym niektórzy lubią, jak replia waży tyle, co oryginał. Wymiana kolby i czółenka na drewniane to już tylko wisienka na torcie, bo musiały by być specjalnie dorabiane.

 

Aha, i skoro mówimy o strzelaniu precyzyjnym - odpoiedni celownik. Coś z pewnoscią dobierzesz.

 

Nie omieszkaj dać mi znać, co z tego wyszło :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Swojego shota w momencie kiedy padla mi zebatka w elektryku przerobilem na pseudo snajpe.

 

Tylko ze ja zrobilem to dla fazy i skutecznosci strzelania nie dla wygladu.

Dlatego wyglada paskudnie ale za to ma:

-Precke z castorurki ktora zwieksza zasieg o pare metrow. Pomiar na chrono na 0.25 kulkach - 290 fps.

-Hicapa na 200 kulek przerobionego i docietego z starego shitoallegro-elektryka ktory strzelal na 15 m i jedyne co mial dobre to wlasnie ten hicap.

-lunete Deer hunter powiekszenie x2.5 - ktora kosztowala oczywiscie piec razy wiecej niz shot ale swietnie spisywala sie jako celownik - z uwagi ze lufa z shocie jest pod kątem do risa ustawienie optyki to lekka masakra (podkladka z blachy od puszki pod tyl montazu optyki)

 

Sprawdzalo sie w walce bardzo milo z uwagi ze mialo zasieg sredniego elektryka, bardzo cichy mechanizm i po oddaniu strzalu w deszczu z 10 m w jednego przeciwnika, drugi stojacy metr obok nie slyszal ze kumpel dostal.

Optyka umozliwiala dosc celne strzelanie mimo kiepskiego zasiegu.

Liczylo sie podejscie od tylu i z boku - wtedy cichy strzal ma sens.

 

Owszem nie mozna strzelac lerząc, ale w terenie zabudowanym przy strzelaniu z okna/zza rogu akurat mechanizm shotguna jest duzo szybszy i celniejszy.

 

Pozatym dzieki temu malenstwu mialem duzo ubawu.

Np tekst czlowieka trafionego przez okno do kumpla "chyba dostalem szyszka" po czym oczywiscie drugi strzal zeby zasygnalizowac ze to nie jest szyszka.

Shot jest piekna bronia gdy ktos chce nauczyc sie podchodzic ludzi a nie chce wydawac kasy na pelnoprawna snajpe.

Nie masz wiekszych szans przy walce na wprost ale z zaskoczenia robi duzo.

No i koszt zaden.

 

ps. Oczywiscie teflon fix i nasmarowanie odpowiednio tloka to podstawa. Jak juz pisali wczesniej zmiana sprezyny to zabojstwo repliki, nie ma sensu. Moja wytrzymuje 2 podkladki ale jeden tlok juz sie nadlamal. Dobrze jest wzmocnic go wkreconym rozgrzanym wkrętem w miejsce mocowania do tej metalowej szyny. W 90 % przypadkow awarii ulega wlasnie mechanizm naciagania tloka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może to nie tani szot co w temacie, ale jak ktoś chce szotgana "wyborowego", to TYLKO TO się nadaje. Mi żyje na M130 już ok. 35 tys. kulek (420-430 fps), piszę o nim bo różnica niewielka, a wszystkie te tanie szoty to kopie owego, zresztą, strasznie kiepskie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Sorry za odgrzewanie starego kotleta, ale...

 

Czy ktoś już próbował zrobić "snjapę" z shota AGM?

 

Z tego co wiem to tam nie można wyjąć lufy z komory hop-up.

 

Jak będę kupował tego shota, to chciałbym trochę pomajsterkować i go przerobić.

 

Co prawda mam snajpę AEG z 500fps, ale do zwiadu czy na spring party to się może przydać a strzelanie z takiego wynalazku da duużo przyjemności.

 

Jak będę go kupował to kupię tak:

 

Lufa precyzyjna: [jedna z tych wszystkich] [tylko która najlepsza?]

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,566 - Lufa precyzyjna 6.04mm do PSG-1[Element];

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,132 - Lufa precyzyjna 6.03mm do M16 [sRC];

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,371 - Lufa precyzyjna 6.04mm do M16/AUG/249/M14[Element];

 

Jak myślicie, która będzie najlepsza?

 

Do tego gumkę hop-up Systemy bym dał.

 

Aha, i może dało by się u tokarza zrobić komorę i tłok i cylinder i resztę bebechów?

 

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Z shota AGM zrobilem tez sobie parasnajpe... tak dla zabawy.

Wlozylem springa m130. Dalo 400 fps sily bez wymiany hopa ani lufy.

Wytrzymalo jakies 3000 kulek puki nie dalem tego do lap nowmu ktory nie umial normalnie przeladowac...

Owszem bebechy dostaja w dupe ale jak je wzmocnic w odpowiednich miejscach klejem jest ok.

Teraz wrzucilem sprezyne z metalowego sklepu - bardzo dluga i bardzo miekka. Daje 280 fps ale jest tak cicha (w polaczeniu z glowica tloka od jakiejs badziewnej sprezynki - ale glowica gumowa) ze nie slychac praktycznie strzalow.

Do tego dorobiony na wkrety i klej ris u góry - i zamontowana optyka.

Wtedy dopiero da sie z tego strzelac bo jest dosc celne.

 

W innym shocie - wleilem zabki z silikonowej gumki - zeby hop lepiej dzialal. Problem jest taki ze baaaardzo ciezko zrobic to precyzyjnie co do dziesiatej czesci milimetra - i teraz kulka schodzi w prawo ;)

 

Uszczelnic tez sei da teflonem. Owinac na wszystko co sie da na mokro z smarem... Ale zeby wyciagnac ile sie da - najlepiej zmienic glowice tloka na gumowa i szczelniejsza. Niestety nie kupisz tego nigdzie ... ja mam pare rozwalonych sprezynek i z ktorejs pasowala.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...