Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther P99, P990 [CG]


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pistolet jest tak doskonały, że podczas pisania tej recenzji starałem się skupić wyłącznie na jego wadach i wyolbrzymić nawet te najdrobniejsze!

Tak sie zastanawiam... Ile czasu go już używasz?

Bez urazy, najlepsze są testy długodystansowe 8)

 

+Oryginalne oznaczenia

Nie licząc oryginalnego loga KWC 8)

Link to post
Share on other sites
Tak sie zastanawiam... Ile czasu go już używasz?

Bez urazy, najlepsze są testy długodystansowe

 

Bo ja wiem? Z 2 tygodnie? Starałem się zapoznać przez ten czas maksymalnie z repliką, aby zwrócić uwagę na ewentualne wady. Wiadomo, że najlepsze są recenzje pisane po 0,5-1 roku użytkowania, jednak nie chciało mi się tyle czekać.

 

Pisząc tą recenzję miałem na celu nie tylko samego zrecenzowania repliki, ale także:

-Pokazać początkującym, że to dobry pistolet i zapobiegnąć tworzenia non stop nowych tematów o tym modelu

-Dać przykład maniakom, którzy (np. w tematach o chińskich replikach) po kupieniu repliki piszą o niej 2 zdania, do tego niepoprawnie gramatycznie i ortograficznie i ew. wklejają 1 zdjęcie marnej jakości zrobione aparatem komórkowym "sory ale lepszego aparatu pod ręką nie miałem".

Link to post
Share on other sites

Całkowicie Ciebie rozumiem, normalnie żeby każdy tak myślał...

Zawsze z czasem można reckę redagować 8)

 

Według mnie ważne jest podanie czasu użytkowania, zwłaszcza w tych tańszych modelach. Na tym etapie użytkowania mówić o doskonałej replice jest trochę bez sensu - czas pokaże.

 

Ogólnie recka Super Wporzo, ja swego P990 używam ciut więcej, ze 3 miesiące. Wszystko tak jak opisałeś tylko HU się trochę dotarł, zasięg skuteczny spadł do ok. 20m, ale nie jest źle - normalka.

Link to post
Share on other sites

CHciałbym dodać, że gumka HU jest bardzo czuła na olej sylikonowy. Nawet minimalna jego dawka powoduje, że kulki są źle podkręcane ( czytaj za słabo ) i osiągi potrafią spaść niemal dwukrotnie ( zasięg około 20m ). Tak więc mamy do wyboru: albo nie smarować wnętrza cylindra, albo czyścić lufę z HU po każdym smarowaniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Niech bierze P99. Może akurat chce używać walczyć w budynkach i używać przy tym kulek 0,12. Bo na P990 takimi postrzela wyżej niż dalej.

0,12 są tragiczne. Niewiele teraz tańsze od 0,20 a nawet czasem droższe, szybciej wytracają prędkość więc zasięg nie bedzie oszałamiający. Rozrzut - konkretny - są bardzo podatne na wiatr.

 

BTW P990 ma Hop Siupa, a P99 nie.

Według mnie lepiej dopłacić te 20 zeta i mieć giwere Super Wporzo!

Link to post
Share on other sites
Guest Sherman

Mam pytanie. Przed spustem nie ma żadnego pina. To jak go wybić?

Chyba, że chodzi o ten przed trochę u góry?

Drugie pytanie. Z której strony należy go wybić? Obojętnie, czy ma to jakieś znaczenie?

Proszę o odpowiedź.

Edited by Sherman
Link to post
Share on other sites
Chyba, że chodzi o ten przed trochę u góry?

Dokładnie, tylko ten co znajduje się dalej od spustu.

 

Z której strony należy go wybić? Obojętnie, czy ma to jakieś znaczenie?

Ma znaczenie. Jak trzymasz replikę w ręce to pin musi wyjść na lewą stronę.

Link to post
Share on other sites
Guest Sherman
Ja niestety tak zalałem HU, że pistolet nie strzela tak jak przedtem. Ale powoli się dociera.

 

Ja tez zalałem HU i pytam się, ile wystrzelonych kulek potrzeba na dotarcie się, oraz, czy będzie strzelał tak jak przedtem?

Link to post
Share on other sites
Guest Specagent
Ja tez zalałem HU i pytam się, ile wystrzelonych kulek potrzeba na dotarcie się, oraz, czy będzie strzelał tak jak przedtem?

Ok. 300 kulek powinno wystarczyć. Powinien strzelac tak jak przedtem, o ile sprężyna nie osłabnie.

Link to post
Share on other sites
Co jaki czas należy smarować tego guna?

Guna jak każdego innego. Według mnie raz na pół roku konkretne przesmarowanie wystarczy, chyba, że został zasyfiony jakimś piachem czy coś.

Czy to na zamku, co wyglądem przypomina okno wylotu łusek też powinno być smarowane?

Ogólnie wszyskie cześci ruchome, czyli tak.

Tylko nie przesadzaj z ilością sylikonu, bo zrobi Ci sie z niego błoto 8) zwłaszcza przy prowadnicach i oknie.

Link to post
Share on other sites
Czy próbował ktoś użyć innych magazynków (np TEN) do P990?

KWC mają bardzo specyficzną konstrukcję, całkowicie innną niż w reszcie sprężyn. Dlatego beda pasować TYLKO KWC, żadne HFC, STTi czy to tam 8)

 

P.s. Czasem mnie te magi w KWC wkurzają, ładuje sie je ręcznie dosyć długo (najlepsza szybkoładowarka) i czasem przez przypadek naciśnie się tego dzyndzla na samej górze do zwalniania kulek. Ładna fontanna 8)

Edited by Px
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...