Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Idealny tunning.


Recommended Posts

@Black. Zgadzam się z Tobą w wiekszości, w szczególności jeśli chodzi o faktyczną szkodliwość upgradów. Nikt tego nie bada, uszkodzenia te co są to wynik najczęściej głupoty, a po środowisku krążą mity.

 

Przykład? Od trzech lat u mnie na podwórku nie widziałem sladów po strzale ze snajperki, a strat w uzębieniu było kilka po strzale ze stocków. Wniosek? Ograniczyc fps do 200? 120?

 

Faktyczna szkodliwośc nie zależy od fps, tylko od gry! Upgrady właśnie dlatego nie szkodzą, bo nikt ich do budynków nie zabiera!

 

Nie ma! żadnych merytorycznych przesłanek, żeby wyznaczyć granice akurat na 350fps. Granice wyznacza się tam, gdzie zgodzi się na nią lokalnie strzelające środowisko.

 

@druga strona dyskusji. Natomiast jakąś granicę ustalic trzeba. No jakoś trzeba podać konkretną liczbę przecież. I wtedy 350fps jest tak samo dobre jak 330, czy 370, o ile wszyscy akceptują związane z tym niedogodności (mniejszy zasięg przy 330, mniejszy komfort przy 370).

 

Sprawa powinna być u każdego lokalnie jasna i przestrzegana, chociażby dlatego, że łatwiej wprowadzić jasną zasadę i sprawę uregulować raz na zawsze na zasadach kompromisu między osiągami, a obawami, niż się potem kłócić.

Link to post
Share on other sites

@Black żeby odpowiedzieć Ci na to pytanie posłużmy się nauką.

 

wytrzymałość gogli takich typowych uvexów w funkcji ilości od fpsów ma rozkład normalny, tak jak każdy przedmiot poddawany wytrzymałości

 

Zauwaz ze schodzac w dół ryzyko zniszczenia okularów, czyli odniesienia kontuzji maleje.

 

Zwykłe uveksy wytrzymują 500fps z 1m (testowane)

 

A jeżeli chodzi o optymalną ilość fps... Ten problem był wielokrotnie poruszany na naszych strzelankach. Doszliśmy do niegłupiego wniosku, który bardzo prawdopodobne wejdzie w fazę realizacji. Do strzelania w budynkach zakupić sobie... sprężynowe klamki. Beretta marujca, bądź UHC ma naprawdę spory zasięg jak na swoje gabaryty i zapewniam, że jakotakiej specjalnie krzywdy nie wyżądzi. Koszt to jakieś 70zł za nową beretkę UHC. Z reguły w pomieszczeniach i tak nie używa się ognia ciągłego, więc myslę, że rozwiązanie nie głupie

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To jest tak. Np. w Krakowie mają limit 450fps. dotyczy to kogokolwiek. Snajpera jak i szturmowca. W poznaniu podobno jako takich ograniczeń nie ma z tego co mówił kolega z ekipy.

@Kraków. Uważam, takie ich rozumowanie za bezsensowne. Bo jaka jest wtedy różnica pomiędzy snajperem vel strzelem umownie wyborowym, a takim szturmowcem? Airsoft to jedna wielka (droga jak jasna cholera) zabawa. Jeśli bawić się w nią rozsądnie to wypadków nie będzie.

@ Ustalanie ogólnopolskiego standardu ilości FPS. Wątpię, czy to się uda na większą skalę. Można podawać ilości 320 czy 370, można też 500. Przecież to wszystko zależy od repliki panowie. Stocki TM raczą sobie zasięgowo, przy porównywalnie mniejszej ilości FPS. Wszystko jest kwestą kompromisu. Czy delikwent siedzący w krzakach uzna za trafienie strzały w krzaki ze stocka TM, czy musi konkretnie poczuć udeżenie z Gazowej TANAKI.

 

Ja ze swoimi 470 fps jadąc do kraka misze jakimś sposobem rozszczelnić system lub wymienić sprężynę bo nie wpuszczą mnie z powodu tego 20 FPSowego balastu. Jeszcze raz mówię wszystko zależe od tego KIEDY, GDZIE z KIM i JAK się bawisz.

Pozdrawiam

Edited by Paton (Rat Killer)
Link to post
Share on other sites

@Kraków. Uważam, takie ich rozumowanie za bezsensowne.

 

Ja też tak myślę.

 

@ Ustalanie ogólnopolskiego standardu ilości FPS. Wątpię, czy to się uda na większą skalę. Można podawać ilości 320 czy 370, można też 500.

 

Nie uda się. Czy ktoś potrzebuje konkretnych argumentów?

 

W Poznaniu limity nie są potrzebne, bo nie ma ciężkich upów. Może z pięć replik, z czego 3 to okazjonalnie używane snajperki, a dwa to ciężkie wsparcie.

 

Reszta oscyluje w granicach 400fps dla lasu lub 360 jeśli ktoś ma tylko jedną replikę i używa jej również w CQB.

 

Jednak jest po temu przyczyna - w Krakowie maja Pasternak, u nas teren jest zupełnie inny.

Link to post
Share on other sites

Mam 390 fps w P90 i uważam że jest to optymalna prędkość. W CQB strzelam ogniem pojedyńczym (jak wszyscy w Poznaniu) - staram się nie strzelać na ślepo i zza węgła. Gdy muszę strzelić z bliska celuję w korpus lub wzywam do poddania się.

W terenie rzadko przydaje się więcej fps - wolęużywać P90 niż M15 z 530 fps.

Link to post
Share on other sites

Mam 350 fps na lufie Prometheusa i gumce silikonowej Guardera (dobra lufa i hop-up moga dac wiecej niz dodatkowe fps).

Zasieg i celnosc na Xtremach 0.28(ciezkie kule sa celniejsze/bardziej stabilne,wolniej wytracaja energie i w ogole lepiej zachowuja sie przy tych predkosciach) sa naprawde wiecej niz przyzwoite.

Zeby za bardzo nie bolalo, w budynku wyciagam elektrycznego Glocka TM.

Link to post
Share on other sites

Dobry tuning to taki który jest niesmiertelny.

Sam bede wkładał taki zestaw:

-BU high class DF

-Tłok DF tytan zęby

-Zębatki Torqe UP (nie wiem jakie, może cos polecicie)

-Łożska DF (te utwardzone)

-GB DF wzmocniony

-Silnik SYSTEMA T.U.

-M120 DF

-Myśle nad precką KM-Heada, jak nie bedzie hajsu kupi sie cos tańśzego.

Chyba tyle, myśle że takie cos przetrwa wszysko, jeśli macie jakieś sugestie to prosze.

Tuning zastosowany bedzie w AKS74 lub AKSU74 VFC.

Myśle że taki zestaw da około-minimum 440fps. Z bliska serią strzelać nie bede nie jestem idiotą, ostatnio jeden taki pojechał mi nie wiem ilu fps'ową repliką po kościach na dłoni z 15m, efekt taki że mam ładne 3 strupy na dłoni.. Do cqba kupie sobie gloka z cymki, na dobrych kulkach 0,12g strzela wsam raz, wiem bo widziałem, a gaziakom nie ufam.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz żeby było wytrzymale to nie kupuj borka DF. Metalowa głowica rozwali ci szkielet a poza tym borki DF to loteria a super oring na głowicy tłoka to lipa (wiem bo porównywałem z oringiem guardera)

Zębatki najlepiej weź systemy no chyba że nie masz tyle kasy to CA.

Najwytrzymalsze łożyska to te od guardera ale przy M120 to bez różnicy

DF nie robi szkieletów v3 a w AK jest chyba taki gearbox czyż nie? W takim wypadku musisz poszukać jakiegoś innego szkieletu albo zostać przy stockowym.

Link to post
Share on other sites

Hmm, gdyby borek DF byłby lipny wątpiłbym zeby asgshop go montował.

Fakt nie ma gb v3 z DF, to moze wzmocniony innej marki, może CA, Hurricane, GP ? Który polecacie? W zestawach są z łożyskami 7mm więc powinno być OK.

 

ASGshop napisał mi też że to mit co do tej metalowej głowicy tłoka, niby działa jak należy, wątpie że rozwali mi szkieletora.

Link to post
Share on other sites

moje rozwiązanie dylematu - cqb VS las jest dość proste.

 

do mp5SD mam 2 zestwy gripów:

 

jeden- stock, lekko uszczelniony na składanej kolbie

drugi- deepfire, STU,FTK,m120 blablabla na stałej kolbie.

 

wsadzam co potrzebuję.

 

mam też drugą zabawkę- A4 TLF, tam siedzi m110 jest w miare uniwersalnie, sieje niemiłosiernie,ale daje radę w lesie też.

 

SD jest w nieco lepszej sytuacji- 300mm lufy nie jest złe...

 

 

 

wersja bardziej ekonomiczna: zabawka z dzielonym gearboxem i wymiana spręzyny. na odpowiednim FTK- m100 i m120...

Link to post
Share on other sites

U nas w lesie nie ma takiego sajgonu. wymiana ognia na dystansie ponad 50m się zdarza nierzadko wręcz...

 

Poza tym 450fps pozwala przebić się przez lekkie poszycie :D :D

 

 

Jasne,ze się da - jak pół roku temu uczyłem się naprawiać aega (po pewnym niechlubnym zakupie u jednego typa spod poznania), to działała mi 1givera na 3 i biegałem ze stockowym wellem - i też się dało ściagać ,więcej stresu,ale też nie mało frajdy:).

 

Hupup dobry dużo zmienia - w tym wellu co miałem był rewelacyjny- kręcił jak marzenie- zasieg wypas- mimo opóźnienia :). Można się było wychylic, wygarnąć,schować się- a kulki docierały w trakcie zmiany maga ;);) .

 

Duzo można- tylko czasem nie warto ;).

 

 

 

ps. ostatnia wazna kwestia- pewnie by wystarczyło mi moje ~350fps w A5 TLF bo wszystko ładnie zrobione i z celnosci jestem megazadowolony(jak na 230mm lufy)...

Ale do solidnego upgrejdu jednej zabawki zmusza mnie sytuacja- muszę mieć ponad 400fps - na terminatorów. Niektórzy nie wiedzą co to zabawa. ~450fps ma szanse przekonać ich,ze nie warto ściemniać.

 

(tak,wiem,ze to co opisalem wyzej nie wystarczy - na razie testuje spasowanie elementów zanim wsadze naprawdę mocną sprężynę).

Edited by awful
Link to post
Share on other sites

Proszę nie schodzić na tematy upgrejd vs terminatorzy. Dyskutujmy o idealnej liczbie FPS przy założeniu, że każdy schodzi po trafieniu pojedyńczą kulką w piętę.

 

Najlpszy upgrejd to taki, na który zawsze możemy liczyć - na pierwszym miejscu powinna być niezawodność. Dlatego moim zdaniem, jesli chcemy intensywnie użytkować karabin nie wstawiałbym sprężyny mocniejszej niż SP110. Im mocniejsza sprężyna, tym większy prąd przepływa przez styki i szybciej się one zużywają. Przy mocniejszych sprężynach trzeba stosować mocniejsze silniki, które i tak po pewnym czasie tracą moc (mam Systemę Torque up i Super Torque up i obydwa osłabły po jakimś roku).

 

Przy sprężynie M110 (Guarder) wystarczy dobra bateria 9.6V lub bardzo dobra 8.4V. Zębatek nie trzeba wymieniać, najwyżej łożyska w Marui. Przy użyciu bore-upa można na tej sprężynie osiągnąć 370-410 fps, czasami nawet więcej. AUG TM po wstawieniu takiego zestawu, preclufy i gumki HU systema ma conajmniej 405 fps. Ten przyrost jest wyraźnie wyczuwalny, zwłaszcza w prędkości lotu kulki: co ma wielkie znaczenie, gdy cel sie porusza lub robi uniki - przydatne podczas każdego szturmu. Ponadto ma się jakieś 8-10 metrów przewagi nad stockowymi CA (300 fps). Tuningując TM ma się pewność, że po zwiększeniu mocy karabinu nie zwiekszy się znacząco rozrzut - dzięki precyzyjnemu hopupowi. Przy CA jest loteria - można trafić na bardzo celny egzemplarz, jak i wręcz przeciwnie.

 

AK47 TM zapewne również osiągnie ok. 400 fps na M110, G36C i MP5 i Beta ok 370-380.

Spis cześci potrzebnych do tuningu:

- Sprężyna SP110

- łożyska stalowe (systema dla snobów, CA dla oszczędnych - hurricane to bubel)

- metalowa prowadnica sprężyny (polecam niełożyskowaną)

- zestaw bore up (Systema, CA - > Deepfire tylko do gearboxa v3 lub CA v2)

- bateria 9.6V 1400 Intellect lub 9.6V1800 Sanyo do kolby stałej

- gumka HU Systema

- dystanser HU Madbull (opcjonalnie)

- preclufa Systema, KM Head, dla lubiących ryzyko Madbull

 

Do tego jakiś tłumiczek, kolimtorek, midcapy i mamy idealną giwerę dla szturmowca.

 

Oczywiście dla osoby mającej wspierać ogniem maszynowym swoją drużynę najlpszy będzie M249 z 450-500 fps a dla snajpera jakieś Semi-auto z 550+ fps i lunetą.

Link to post
Share on other sites

Ja zbieram na M4A1 ICSa. Jeden zestawik to będzie stock-320fps(mowa o nowej serii) a nad drugim myślę. Najprawdopodobniej będzie to: Borek systemy + precka madbulla + SP120 Guardera + gumka HU guardera. Co myślicie o tym drugim zestawie, ile da? Czy na takim zestawie tylko z SP110 osiągnę 400fps?

 

Ale z kolei tylko borek deep fire działa z sprężynami M110 a on nie jest tak dobry jak ten systemy. Doradzcie zestaw dający około 420fps. Boje sie że SP 120 +borek + precka madbulla dadzą więcej :/ A że ten z SP 110 nie da nawet 400fps :/ Proszę o radę.

 

Pozdro...

 

.

Link to post
Share on other sites

A ja z cymowskiego szotgana z allegro za 20zł z podobnym skutkiem. ;p Skutek w dużej mierze zależy od (nie)szczęścia - choć regule "im bliżej i mocniej tym gorzej" nie można zaprzeczyć.

Heh ja też dostałem w twarz gdzieś z 30 cm i ma mam do teraz bliznę, shot za 55 zeta :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...