Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fakt, może źle napisałem. do sklepu nie mam żadnych zastrzeżeń, mich123 stara się załatwić wszystko tak jak być powinno. zastrzeżenia mam do helikona, dlatego piszę w wątku dotyczącym helikona i jego mundurów.

 

wiem z czego mógł wynikać błąd interpretacji. zapomniałem dopisać, a może dopisałem i skasowałem, że chodzi o małe rozmiary, że to właśnie ich brakuje w samym helikonie oraz w sklepach które sprzedają jego produkty.

 

więcej grzechów nie pamiętam.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio kupiłem w Krakowie BDU w nyco grubym, materiał bardzo fajny, lepszy od NyCo ripstop - miększy, grubszy, cieplejszy itd. Bawełna 100% jest mniej wytrzymała i miększa, bardziej przewiewna (co nie oznacza, że latem jest nie jest w niej ciepło). Wytrzymałość - w TCU bawełnianych zrobiła się mała dziurka (nie na strzelance, w domu czy na mieście). Obie nylono-bawełny się trzymają, ale polecam przyszyć dodatkowo każdy z guzików - strasznie słabo jest to zrobione. Po za tym do czarnego NyCo lepią się paprochy, koszmarnie to wygląda.

 

Ogólnie - TCU jak najbardziej polecam, krój jest bardzo fajny, dużo kieszeni itd,

BDU NyCo Ripstop - niby kompromis między wytrzymałością NyCo grubego a przewiewnością bawełny, mi jednak nie przypadł

BDU NyCo grube - grube :), wytzrymałe, bez kratki, polecam

Link to post
Share on other sites
Ostatnio kupiłem w Krakowie BDU w nyco grubym, materiał bardzo fajny, lepszy od NyCo ripstop - miększy, grubszy, cieplejszy itd. Bawełna 100% jest mniej wytrzymała i miększa, bardziej przewiewna (co nie oznacza, że latem jest nie jest w niej ciepło). Wytrzymałość - w TCU bawełnianych zrobiła się mała dziurka (nie na strzelance, w domu czy na mieście). Obie nylono-bawełny się trzymają, ale polecam przyszyć dodatkowo każdy z guzików - strasznie słabo jest to zrobione. Po za tym do czarnego NyCo lepią się paprochy, koszmarnie to wygląda.

 

1. Nie

2. Tak

3. Tak

 

1. Latem w twill-u (grubym materiale będzie za ciepło). Lepszy RS, jak za chłodno to pod spód wkładamy polar.

2. Święta racja, pierwsze co robimy w Helikonach to przeszywamy na nowo guzik. Ostatnio w koszule pociągnąłem za jedną nitkę przy guziku i się cała wypruła.

3. Racja, czarne wygląda obskurnie bo się każdy syf łapie.

Link to post
Share on other sites
Tyle, że to nie jest kwestia materiału Helikona, a NYCO samego w sobie. Mam czarne kontrakty BDU i też strasznie paprochy przyciąga.

 

U mnie to nawet nie kwestia NYCO, tylko koloru. Czarne zawsze tak jakoś obrzydliwie obłazi. Mam identyczne ciuchy z identycznego materiału, ale o różnym kolorze i właśnie czarny najgorzej obłazi.

Link to post
Share on other sites
Różnica w ciepłości (jest takie słowo?) bawełny i twilla jest mała - jak jest zimno to i tak trzeba coś pod to, jak jest gorąco to w obojętnie w czym bym poszedł to się ugotuje

 

W termice nie ciepłości ;)

Ja jednak widzę (tzn. odczuwam na własnej skórze) znaczną różnice w termice między NYCO RS i NYCO twill.

Między bawełnianym NYCO Proppera i kontraktowym NYCO twill w M65 też czułem dużą różnicę.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Wszystko zależy od grubości materiału, ale jeśli ktoś nie widzi różnicy między Twillem i RS(jakieś 2 razy grubszy materiał) to najwyraźniej jest wyjątkowym zmarzluchem;)

 

W ostatnie mrozy w spodniach NYCO RS było mi ciut za zimno(oczywiście z ocieplaczem pod spodem), a w Twillu idealnie(również z ocieplaczem).

Link to post
Share on other sites
W ostatnie mrozy w spodniach NYCO RS było mi ciut za zimno(oczywiście z ocieplaczem pod spodem), a w Twillu idealnie(również z ocieplaczem).

 

Kiedyś na jakies moje pytanie Catch22 odpisał mi, że wybrać RS i termikę regulować brakiem/grubością ocieplacza. Niestety mnie wszelkiego typu ocieplacze denerwują (po 15min zaczynam się drapać), więc:

- lato ciepła wiosna/jesień RS,

- wiosna, jesień, ciepła zima - twill,

- dopiero jak jest zimniej zaczynam kombinować: windshirty na wierzch, później twile, i pod spód kalesony. Aczkolwiek ja jak jest zimno to zakładam spodnie polarowe Jaxa, a na ta samorobne windshirty z zielonego ortalionu. Na przyszłość myslę o prawdziwych softshelach, takich co mają wprasowaną cienką warstwę polaru. Rozwiązaniem był by też Helikonowskiego spodnie z membraną i pod spód gruba bielizna (żeby było w 100% Helikon :)

 

Szkoda, że Helikon nie szyje z takiego materiału jak mam swoje softshelle (które dla mnie są windshirtami) też spodni. Wtedy pod spód spodnie polarowe (albo grubą bieliznę Helikona, aczkolwiek nie mam jej, więc nie znam jej termiki), a na wierzch ich softshell. Ciepło i wygodnie).

Link to post
Share on other sites

Prawie miesiąc temu doszła do mnie bluza TCU helikona no i...

-Wszędzie wystają nitki.

-Po pierwszej "strzelance" już na bluzie pojawiły się pierwsze zadrapanie i dziurki, boje się co z tą bluzą będzie przy ostrzejszej eksploatacji.

 

Niestety dlatego, że do wyboru miałem wtedy rozmiar tylko xl i xxl, wybrałem xl i jest...

dużo za duży, wydawało mi się, ze to nic takiego, może będzie można go używać jakoś smockopodobnie ale nic z tego, głównie dlatego, że łapiąc za klapę i próbując ją pociągnąć podnosi się cały rękaw, lub też obraca się, dlatego nie jest łatwo otworzyć kieszeń itp. chętnie zmieniłbym teraz sobie zapinanie kieszeni na guziki, najlepiej kanadyjskie, takie jak w brytyjskim smocku. :-P

BLUZY TCU POLECAM KUPOWAĆ ROZMIAR MNIEJSZE, NIŻ ROZMIAR WIĘKSZE!

Jeśli moglibyście wybrać, czy kupić mniejszy rozmiar, czy większy, polecam raczej wybrać mniejszy, z za dużym TCU za dużo się zrobić nie da.

Albo po prostu one są szyte na "pudzianów" o gigantycznych klatach i wystających brzuchach.

 

No, ale przynajmniej mogę wcisnąć tam dwie koszulki, dwie bluzy i polar i nic mnie nie ściska. całkiem wygodnie się wtedy z tym biega, ale... na lato muszę kupić coś mniejszego.

 

Ogółem, TCU jest całkiem ok po paru przeróbkach, a poza tym, to trzeba zadbać o dobranie odpowiedniego rozmiaru. :mrgreen:

 

pozdrawiam szaszłyk

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Jak tylko dojda, to Ci odpowiem. Zamówiłem dwie pary ale sklep popieprzył zamówienie i odesłałem z reklamacją. Będę miał NyCo rip-stop i 100% bawełna rip-stop ale domyślam się, że masz na myśli ten pierwszy materiał. Mogę porównać ewentualnie do 3colora lub ACU.

Link to post
Share on other sites

Dopiero dzisiaj doszły. Zgadza się, odniosłem podobne wrażenie (może przez sugestię? ;) ). Co do termiki się nie wypowiadam na razie, ale w dotyku sprawiają wrażenie delikatnie cieńszych od ACU.

Jeżeli chodzi o różnicę pomiędzy innymi materiałami helikona, to czuć znaczącą różnicę pomiędzy NyCo, NyCo rip-stop i cotton rip-stop zarówno w dotyku jak i w termice ale ameryki nie odkrywam, bo było już o tym.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe jak z tą nową serią helikonowskich NyCo RS , bo ich bawełniany rip-stop to jakaś porażka , mundur po pół roku pruł się w kilku miejscach , podczas przeskakiwania przez murek puściły szwy w kroku tworząc piękną dziurę średnicy kilku-kilkunastu centymetrów, ogólnie to chyba nadaje się tylko do spacerowania po lesie , nie do treningu ... ale może w tej nowej serii coś sie zmieniło , czekam na opinie :)

Link to post
Share on other sites

Po króciutkim czasie stwierdzam że nowa seria jest "ciekawa" , zlikwidowali problem wkurzających velcro które nie chciały się rozdzielać choć nadal jest za mało szlufek i guzików w rozporku [ zamierzam dorobić dziurki i doszyć guziki w ilości 1-2 sztuk jeszcze ] . Ogólnie stwierdzam że starsza seria pruła się mi od razu , nowa natomiast trzyma się dzielnie . Zobaczymy za miesiąc jak będzie , napiszę wtedy co i jak.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...