Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

Witam. Przeglądając allegro natknąłem się na nową ofertę firmy helikon - spodnie i bluzę przez producenta okrzyknięte nazwą"special forces".

Czy ktokolwiek posiada ten wynalazek? Jakieś opinie, spostrzeżenia, uwagi mile widziane. Poniżej linki do aukcji.

BLUZA oraz SPODNIE.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No wlasnie tak się zastanawiam nad bawełnianymi rip-stopami akurat tak na tą porę, tym bardziej, że robi się coraz cieplej. Ze zdjęć tylko jakoś szlufka się wąska wydaje, a poza tym ciekawe jak ma się sprawa z rzepami. Czy mocno się trzymają itp. No nic, jak nie pojaiwą się żadne opinie w tym temacie, to najwyżej zaryzykuję (chociaż przy renomie helikona to praktycznie żadne ryzyko) i kupię, po czym nie omieszkam skrobnąć paru słów od siebie.

Edited by shd1984
Link to post
Share on other sites

Sam właśnie na to wpadłem i bardzo mnie zainteresowało. Obszycie kieszeniami wydaje się być dużo lepsze od polskiego "ceratowego" munduru r-s. Cena też w miarę znośna. Miałem kiedyś spodnie NYCO Helikona i były wręcz fatalne, sprały się szybko, a od początku ich kolory były wyblakłe. Tylko te traumatyczne przeżycie mnie hamuje.

Link to post
Share on other sites

Przy tej cenie przerabianie BDU wydaje się mało opłacalne.

 

Bluza tego Special Forces Uniform wygląda nawet interesująco - ciekawe czy kieszenie na rękawach mają mieszki, ciekawe jak trzymają się rzepy, itp. Ogólnie to przydałoby się to pomacać.

Link to post
Share on other sites

otoz dzisiaj ten mundur zakupilem we Wroclawiu (wiadomo, firma tu sie miesci), za swoj komplet zaplacilem 150zl... wczesniej mialem juz pustynne BDU tez helikona, ale to jest o wiele fajniejsze. Co do wrazen samych to jak dla mnie bardzo pozytywne (powiem szczerze, ze napewno duzo bardziej podoba mi sie od MiWo'skich mundurow). Kieszenie wszystkie zamykane na rzepy, bardzo fajnie wygladaja wzmocnienia na lokciach i kolanach (jak w mundurach Crye), takze sama "faktura" ripstopu fajna, napewno nie jak w polskich wygladajacych jak posciel z kory. Co do samego testu uzytkowania, napisze po sobocie, bo mam zamiar wowczas ten mundur wyprobowac w warunkach "bojowych". Wtedy tez dam zdjecia. Jak ktos ma jakies pytania co do niego, to zapraszam na priv

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z rzepami. Ten element munduru zawsze po krótkim czasie ulega wymianie. Nie przez zużycie tylko usyfienie. A jakby mundury pruły mi się tylko na szwach to byłbym wniebowzięty - naprawa to minuta roboty. Największy problem to trzymanie koloru....

Link to post
Share on other sites

Dopiero co wyszły, a ostrych crash testów chyba nie będzie ktoś robił...

 

@kthulhu - powiedz mi jedno, czy mundur wygląda na uszyty solidnie? Jeżeli masz panterkę, to czy ona, tak jak na zdjęciach jest w takiej żółtawej tonacji? Możesz coś powiedzieć o tych mundurach, tylko że z NYCO?

 

Aha, ten NYCO to tak jak trzeba 50% bawełna / 50% nylon, nie żaden poliester?

Link to post
Share on other sites

@Catch22 - a właśnie, że nie wiem. Skoro Ty wiesz, to po co mnie pytasz, który ja tego nie wiem. Jeżeli znalazłeś coś uszczypliwego w poprzednim poście to przepraszam. Nie miałem zamiaru źle się wypowiedzieć na temat poliestru, a lepiej by brzmiało to tak: "Czy materiał nazywany tutaj NYCO to 50/50 bawełna z nylonem, czy bawełna z poliestrem?". A jeżeli różnica jest, bądź jej nie ma to czy mógłbyś ja przedstawić? Poza tym, nie chodzi mi tylko o funkcjonalność, bo podejrzewam, że jest podobna. Na myśli miałem bardziej nazewnictwo, bo NYCO jest zapewne nazwą dla materiału złożonego z bawełny i nylonu.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, nazwa NYCO pochodzi od właśnie tych słów które przedstawiłeś, nie jestem pewnien czy NYCO to też nazwa dla innego połączenia.

 

Chciałbym jeszcze spytać jak wygląda przyszycie kieszeni. Zapewne chciałbym nosić ją w spodniach, a kieszenie mogą to utrudniać. Czy odprucie ich nie wyczyni jakiś większych uszkodzeń na bluzie?

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...