Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie czy ktoś miał możliwość porównania helikonowskiego multicama SF z Combat?

Gdyż i na fotkach i na żywo widać, że SF jest jasny jak cholera i jest mało co zieleni. Zaś jak wygląda sprawa z odzieza Combat ? Nie widziałem ich na żywo, ale na fotce na allegro spodenek Combat, ich kolor i kontrast kolorów wyglądał na wporządku.

 

Może ktoś rozwiać me wątpliwości ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i jest workowaty, ale przez to luźniejszy i myślę, że bardziej profesjonalny. Kolory wyglądają dużo lepiej, niż na zdjęciach. Nie jest tak jasny, jak mogło się wydawać. W sobotę strzelanka, więc zdam relację, jak maskuje w terenie (na żwirowni, więc znajdzie się tam teren z polanką, las liściasty-ofc nie teraz, iglasty, żwirowy itp.).

Link to post
Share on other sites

Nom również, mam helikona trzylaminat i potwierdzam, że chinole pojechali z rozmiarówką.

Dla porównania wielkości heli M/R i USMC M/L

rekaja0.th.jpg

74539640yz1.th.jpg.

Pod szyją w heli wiadro, rękawy też szersze. Ale spoko można pakować bez obawy że gdzieś ci będzie ciasno.

Jasiu weź kurteczkę i przynieś 50 kg ziemniaków :wink:

Szkoda, że pożałowali dwukierunkowych expresów, te pod pachami wszyłbym odwrotnie. (Zamknięty = uchwyt przy łokciu). No i regulacja elastycznymi linkami, tunele za wąskie. Zaciągnąć trudno, poluzować jeszcze trudniej.

Jeszcze mnie w niej nie zlało konkretnie, drobny opad ładnie perli się na materiale, wiatru nie przepuszcza. Oddychalność? nie mam zdania.

Za tę kasę szukałbym używek 2gen. No chyba, że lans ważniejszy

Ja kupiłem okazyjnie, a wcześniej przymierzałem w sklepie, wiedziałem w co się pakuję. Ale gdybym kupił wysyłkowo to bym się rozczarował.

Kampfhund 182/105

woodgo3.th.jpg

multiallnu2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę kolory mc i wszystkich jego kopii i wariacji zależą od tkaniny na jakiej są robione.

Mam w domu spodnie tru speca wykonane z oryginalnego materiału crye precision rip stop nyco i bluze truspeca wykonaną z tkaniny polycotton z licencyjnym nadrukiem multicam. Do tego mam spodnie i czapeczkę twill nyco camogrom. Podkreśliłem części wypowiedzi żeby było wyraźne rozróżnienie.

 

Z porownania wynika tak:

- spodnie MC i spodnie camogrom mają mniej wiecej takie same odcienie niemniej widać że w camogromie brak ciemniejszego brązu. Przy czapeczce szytej z niewielkich kawałków tkaniny prawie nie widać rożnicy.

- bluza na polycottonie jest wyraźnie ciemniejsza od obu par spodni i czapki.

 

Propper szyje tylko z polycottonu. Z tego co pisał Kangur to tego samego co truspec. Oczywiscie Propper podaje że teflonuje swój material aczkolwiek złośliwa plotka mowi że to pokrycie PET. Truspec nie pokrywa polycottonu niczym.

 

Oryginalna tkanina CP jest teflonowana ale to już zupelnie inna bajka.

 

Niemniej jak ktoś nie ma kasy na tańszego lub droższego MC od proppera lub truspeca i nie zależy mu na wykończeniu IRR to może spokojnie brać camogrom. Nie będzie jakoś specjalnie odstawał od oporządzenia z cordury CP.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...