Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Jeśli już ktoś gdzieś dał ten temat to sorka ale szukałem :P

Tak jak w temacie -marksman

Kto to jest, jakie są jego zadania,sprzęt najczęsciej używany.

 

Z takich konkretnych stron to tylko znalazłem na wiki. :P

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Może trochę kultury co?? Nie nauczyli Cię?? To jest forum publiczne.

Wybacz, ale gdy widze posty typu "podaj link do wiki bo nie moge znaleść" to już niejednego szlag trafia. W podpisie masz link do "szukaj" na wmasg, a sam nie potrafisz korzystać z google.pl ?

 

Najprościej mówiąc "marksman" to strzelec wyborowy.

 

Pozdrawiam.

Edited by clown
Link to post
Share on other sites

tak tylko jak szukać pod Polska nazwa to mam

"Strzelec wyborowy lub inaczej snajper"

nie no ja szukam konkretnych informacji a nie bzdur...

 

EDIT=================================================

 

Z tego co wyczytałem to:

marksman- jest trenowany inaczej niż snajper. Nie kamufluje się w stylu ghillie, stawia na mobilność.

Nie używa bolt actionów tylko powtarzalne karabiny a właściwie parasnajperki typu M16, M14.

Nie walczy w odosobnieniu czy tylko ze spotterem, raczej ma swoje miejsce w oddziale.

 

To wydedukowałem z tej angielskiej stronki ;P

 

A może ktoś cos powiedzieć na temat sprzętu, który nosi strzelec wyborowy (marksman)

Edited by siułek
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale gdy widze posty typu "podaj link do wiki bo nie moge znaleść" to już niejednego szlag trafia. W podpisie masz link do "szukaj" na wmasg, a sam nie potrafisz korzystać z google.pl ?

 

Najprościej mówiąc "marksman" to strzelec wyborowy.

 

Pozdrawiam.

 

Jak taki mądry to wpisz w google marksman i zobacz na którym miejscu wyskoczy wikipedia.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Bo szukacie po wiki. Nie ma bardziej gownianego zrodla. Nic sie nie dowiecie, a do matury bedziecie z niej informacje czerpac, bo blizej niz do biblioeki. Ba, do matury - do magisterki niektorzy probuja...

 

www.snipersparadise.com na poczatek.

 

Marksman to strzelec wyborowy, "designated marksman" to przydzielona funkcja w oddziale. Czy wszystko co znajdziecie w google musi sie konczyc na tej edytowanej przez znudzonych, niedouczonych studentow i pasjonatow wikipedii?

Link to post
Share on other sites

Nie kumam czy takim problemem jest zaczęcie szukania odpowiedzi i informacji właśnie od przełumaczenia sobie "słowa" na polski ??

 

Tak jak poprzednicy napisali marksman to strzelec wyborowy i jeżeli ktos po takiej informacji pyta o to jakiej broni używa marksman, jak działa i z czym to się je to chyba najlepiej zamknąć ten temat i dać w ciszy "odejść"....

Link to post
Share on other sites

Zagadnienie różnic pomiędzy snajperem a strzelcem wyborowym jest tłuczone na forum chyba raz w miesiącu, od zamierzchłych czasów.

Generalnie, strzelec wyborowy jest członkiem drużyny/plutonu/kompanii, działa w ramach swojego związku taktycznego, wspierając pozostałych żołnierzy celnym ogniem, na odległość przekraczającą zasięg broni na nabój pośredni.

Snajper wykorzystuje wyspecjalizowaną broń, ekwipunek i taktykę, działa (na Zachodzie) zwykle samodzielnie (w ramach zespołu snajperskiego), podlega często dowódcom wyższego szczebla.

Link to post
Share on other sites

Siułek wystarczy troche pomyśleć zanim zada się pytanie....

 

Strzelec wyborowy to "standardowy" członek drużyny/plutonu więc poza bronią "regulaminowo" korzysta z umundurowania, oporządzenia "standardowego" dla danej armii-jednostki. Oczywiście w większosci armii na świecie są jakieś "odstępstwa" w pewnych szczegółach czy tez pewna "dowolność" w konfigurowaniu oporządzenia pod kątem specjalności/specjalizacji. Już sama "inność" broni powoduje/wymusza zmianę oporządzenia. Chyba dość mało ergonomicznie nosi się np. w ładownicy do AK47 magazynki od np Sako, SWD czy innych takich?

 

Czy to są naprawdę sprawy tak trudne i zagadkowe że trzeba o nich pisać ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...