Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Upgrade M16 A3 z JG


Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Precka MadBulla/Deep Fire i sylikonowa gumka HU. Jeśli chcesz ruszać GB, to łożyska ślizgowe, wzmocniona głowica cylindra (najlepiej mosiężna - tania i dobra), do tego głowica tłoka CA z czerwonym grzybkiem(85zł). Będzie git ;). Do tego batka 9,6V. Dla pewności ja bym jeszcze kupił poliwęglowy tłok (45zł) i chromowany, aluminiowy cylinder. Wsyzstko powinno chodzić jak po maśle.

Link to post
Share on other sites

Ja z GB to bym sobie darował na razie. Nie wiadomo jak będzie z wytrzymałością a po ewentualnym otwarciu i modyfikacjach GB tracisz gwarancję (jeśli się mylę prosze mnie poprawić). Słyszałem mnóstwo opinij i sam to potwierdzam, że replika ma większe szanse na długie bezawaryjne działanie wtedy gdy przy niej za dużo nie majstrujemy. A co do lufy i gumki to jestem w 100% za.

Link to post
Share on other sites

Chwiejącą lufę możesz załatwić uszczelnieniem teflonowym. Nawijasz kilka warstw (łączenie gumki HU i lufy) i wciskasz lufę do komory. Dodatkowo owijasz łączenie lufa/komora i wuala. Z resztą gdzieś już (chyba ze 3 razy) opisałem jak najlepiej uszczelnić replikę - poszukaj.

Link to post
Share on other sites

dokręć lufę ( pierścień ) do body...

 

swoją drogą ciekawe to - wszystkie JG mają chwiejne lufy na starcie; w TM występowało to po czasie; choć ja np po roku nie stwierdziłem tej wady ani trochę...

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

1. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć o który pierścień chodzi ? (ten którego dokręcenie miałoby pomóc... (moja lufa nie tylko się gibie, ale i w pozycji "wyjściowej" jest skierowana dość znacznie na prawo względem osi karabinu.) widzę tylko 2 imbusy u nasady lufy zewn. które można dokręcić. Ale kompletnie nie orintuję się o który pierścień chodzi.

 

2.Czy gdybym chciał wmontować dłuższą lufę precyzyjną, około 350mm, to czy mogę ją "ukryć" w takim tłumiku ?

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=908

(pod tym względem jestem zielony).

 

Pozdrawiam

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz M16 A3, to po co Ci precka o długości 350mm? Zresztą, takich nie produkują, są 363mm. Do M16 wchodzi lufa 509mm. Ja kupię MadBulla, co też Ci radzę. W środku teflonwe pokrycie - a co będę pisał, jest na forum temat o preckach MadBulla.

 

A swoją drogą, o jaki pierścień Ci chodzi? Raczej nie o ten, co trzyma frontgrip. O ten, w który wchodzi lufa zewnętrzna? Tam jest tylko jedna śrubka. Jeśli dobrze pamiętam ze wczoraj, żeby ja dokręcić ptorzebny jst klucz imbusowy. Wczoraj dokręcałem, tylko nie pamiętam jaki to klucz... Chyba 4,5.

 

Najlepszym sposobem będzie chyba ten napisany przez miśka009, czyli uszczelnienie teflonowe. Sam będę musiał zrobić taki zabieg mojej M16-nastce :D .

Link to post
Share on other sites

Ja mam m733 i chciałbym dzięki precce troche poprawić zasięg/skupienie. (normalnie jest 300mm). I nie znam się kompletnie na tłumikach i generalnie na zasadzie montażu i działania.

 

U mnię, w m733, imbusów jest 2. Myślałem że to mniej więcej to samo co m16/m4 (przynajmniej w środku). Co do tego uszczelnienia teflonem to czy gdzieś jest to dokładniej opisane? (najlepiej ze zdjęciami).

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Sorki, ale wcześniej nie miałem czasu napisać a nie wiedziałem czy ktoś będzie chciał wiedzieć :)

 

Tak więc wyjąłem lufe zewnętrzną, hopka z lufa tez wyjąłem.

Zdjąłem chwyt, potem to co trzyma Grip od strony body (trzeba poobracać zeby zeszło).

Potem odkręca się tą część która zostaje ( ta przykrecona dużą śrubą imbusową ), cała lufa zew. wychodzi.

Potem odkręcamy ten duży imbus i wiertłem bodajże 4mm(trzaba przymierzyc do śruby, bo nie pamiętam dokałdnie) wiercimy otwór zeby ta śruba weszła głebiej w lufe co ją ustabilizuje w tym miejscu.

!!!!!!!!!!! Nie dokrecajcie jej zbyt mocno bo ja zerwałem sobie gwint w tej części !!!!!!!!

 

Stabilizacja muszki.

 

Trzeba wybić 3 piny. potem poluzować imbus, ten przy zaczepie pasa. Muszka lóżno się kręci. na lufe zew. są 2 rowki przez które przechodzą srebrne piny, ja tam nawkładałem troche taśmy izolacyjnej zeby ciaśniej wchodziły i neutralizowały drgania.

Potem ustawiamy muszke żeby była na właściwym miejscu względem reszty gnata i w miejscu gdzie jest ta śrubka pod zaczepem paska wiercimy otworek żeby ten imbus wszedł głebiej czyli z 1mm wystarczy i takim sposobem wkrecając tą srubke wszystko mocno siedzi.

To samo zróbiłem przy śrubie tłumika płomienia :)

 

Nie wiem czy wszystko jasne, jak co to piszcie PW

Metoda na dłuższą metę ale wymaga troche precyzji.

 

 

Pozdrawiam Sławomir Jelonek

Link to post
Share on other sites

Mi się muszka nie gibie :) podokręcałem te trzy imbusy przy lufie zewnętrznej, i jest dość sztywno. Fakt lufa wciąż jest lekko niezgrana z osią całego karabnu, ale jakoś to przeżyję (m733 to nie snajperka w końcu). Nawet jak trzeba to będzie robić co strzelankę (dokręcać) to wielki problem to nie jest, obawiam się tylko o jakość tych imbusów, być może warto je wymienić na jakieś solidniejsze?. Pozalepiam jeszcze wszystko moją ukochaną taśmą izolacyjną i będzie GIT :).

 

Ponawiam pytanie o dłuższą lufę precyzyjną. Jaką opłacałoby się wstawić i jaki tłumik (jak najkrótszy) ??. Za jakiś czas planuję też zmiany w gearboxie... bo tuning wytrzymałościowy to chyba konieczność.

Link to post
Share on other sites

Komora hop up to już inna bajka, chodzi o idelanie stabilną lufe zewnętrzną i muszkę na niej. Bo na logikę taśmę teflonową na cięzkich metalowych częściach prędzej czy poźniej i tak rozruszasz. Poza tym nic nie trzba ciąć. wiercisz 3 dziury albo robisz wcięcia w lufie i masz święty spokój.

 

A komore hopka tak właśnie bede uszczelniał, ale przy okazji montowania lufy precyzyjnej. Jeszcze dla przypomnienia jaka to jest taśma? Hydrauliczna czy jak?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przy takich nieszczelnościach jak w chińskich tanich replikach taśma teflonowa dużo daje. Wiadomo że przy CA to nie da nawet 20FPS (bo są one firmowo bardzo szczelne). Taśma nazywa się TEFLONOWA (weź tą o grubości 0,075mm.

 

Pidżefjat - Po co miałbym nabijać posty? Przecierz od tego nie dostane forsy albo czegoś tam?

 

Na uprzejmości jeszcze nikt nie stracił więc stosuj się do netykiety bo ci mod ostudzi temperament. Jeszcze gdybyś miał coś do powiedzenia....

 

To dopiero nabijanie postów :|

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...