Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BI-3681 M4A1 FULL METAL [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Harry

Pamiętaj że to jest chińczyk i można się spodziewać wiele po nim.

Wg. mnie (w sumie tez znajomego który często w gb grzebie) Pierwsze rzeczy do wymiany to gumka, lufa i ta pseudo sprężyna od krakmanów na jakąś markową o tej samej lub niższej "mocy".

Ona jest po prostu za krótka i ma zły wpływ na szkielet, a poza tym i tak sie jeszcze ubija wiec po pewnym czasie tracisz fypysy.

Warto też zainwestować w doszczelnienie całej pneumatyki, ewentualnie wymienić na jakiś zestaw cylindra.

Link to post
Share on other sites
Warto też zainwestować w doszczelnienie całej pneumatyki, ewentualnie wymienić na jakiś zestaw cylindra.

 

Komora jest częścią układu pneumatycznego więc pomoże. Najlepsza była by KA, ale od biedy element też może być(dlatego element bo ma to samo rozwiązanie co KA). Ale nieszczelność nie koniecznie musi być w miejscu dysza-komora.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@xoe

Cały temat traktuje o tej broni :)

 

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że dzięki temu tematowi podjąłem kilka dni temu decyzję zakupu tej eMki. Dostałem ją kilka dni temu. Oczywiście od razu kupiłem 4 magazynki low-cap P&J. Niestety, nie pasują :/ Są za duże. Podpiłowałem zgodnie z instrukcją użytkownika "egock" (strona 16; Post #316). Dwa wchodzą idealnie, jeden musiałem piłować z każdej strony. W ogóle był chyba jakiś wadliwy, różnił się od reszty. Teraz został mi ostatni do zrobienia. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Dostałem ją kilka dni temu.

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) Przez kilka dni nie zdążyłem być na prawdziwej strzelance.

 

Zdążyłem do tego czasu spiłować wszystkie magi - działają teraz dobrze. Raz byłem w lasku na takim przestrzelaniu. Powiem, że zasięg w porównaniu z moim starym M14 Cymy lepszy gołym okiem. Skupienie ognia mimo opinii o kiepskiej gumie i komorze też mnie bardzo zadowala. Podkreślam, że korzystam z otwartych przyrządów celowniczych :)

 

Więcej się nie będę pisać, bo wiele osób już się wypowiadało o różnych problemach i problemikach związanych z tą repliką. Polecam szczerze przeczytanie tych postów, bo dobrze prawią! :)

 

Pozdrawiam!

 

PS. Prawdziwy test bojowy będzie mieć na Ivo Jimie w Łazach (koło 120 osób z Koszalina i okolic; najbliższa niedziela), więc coś skrobnę, jak będę mieć troszkę czasu.

 

[EDIT-literówki + PS.)

Edited by Pumber
Link to post
Share on other sites

Po roku użytkowania, około 20 tyś kulek przebiegu mogę co nieco o tej replice powiedzieć.

Zakupiona u Krakmana nigdy nie zawiodła, nigdy nie kaprysiła - widocznie dobry przegląd zerowy przeszła. Od początku miała tam zmienionego springa na M120 MadOnion.

 

Zębatki po takim przebiegu wyglądają tak:

 

gear1.jpg

 

 

Tłok natomiast tak:

 

tlok.jpg

 

 

I pewnie śmigała by nadal gdyby nie to że wpadł mi w ręce Bore-Up w dobrej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Do wszystkich M4 Boyi'a polecacie czarną gumkę hop-up Guardera? One są chyba do replik mniej lub bardziej tuningowanych..

Bo mam tez do wyboru przeźroczystą, która ponoć jest do replik < 120m/s, nie twardnieje w niskich temperaturach. Mam ok 100 m/s i się zastanawiam w co zainwestować.

Link to post
Share on other sites

sprawdzalem obydwie konfiguracje. Czarny guarder jest za twardy i nie sprezynuje dystanser na tyle szybko zeby dlao sie z tego dobrze strzelac.

 

 

W wersji z czarnuchem. Na singlu jakies dziwne kosmosy. Na auto - pierwsza kulka dziwnie leci, druga juz zazwyczaj ok, i reszta to samo. Przestajes strzelac seria. I od poczatku to samo. Dystanser jest za twardy i przy okazji gumka za mocno podkreca. Ciezko wyregulowac bo raz za duzo po strzale za malo.

 

 

Natomiast na sylikonie smiga idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Replika wpadła mi w ręce i szczerze mówiąc jestem rozczarowany - multum luzów SIR zajeżdża plastikiem na kilometr do tego jest jakaś takas dziwna . Kolba nie ważne czy złożona czy rozłożona się chybocze i to ostro. Do tego zatrzask na muszce lub sama muszka źle wykonana - musiałem go wyjąc [ nie wspomnie już ;) że nie było żadnego zabezpieczenia ...] by móc rozłożyć przyrządy celownicze . Mag wchodzi i wypada fajnie - nówka PJ ma się już gorzej. Przy strzelaniu fajny nawet metaliczny klang choć niemiłosiernie hałasuje.

Z czarnym guarderem ładnie podkręca - miota tez przyzwoicie jak na 390 fps.

Na szczęście replika nie moja - do mnie trafiła tylko w celu oględzin redukcji luzów itd etc.

 

 

pzdr. Spicmir

Link to post
Share on other sites

mam podobny model i powiem że jest bardzo dobry tylko ja mam krakmański miałem w stocku 420fps (realne) po uszczelnieniu mam 460fps konstrukcja jest bardzo udana śmiem powiedzieć że wiele CA wymięka części są kompatybilne zasięg po wsadzeniu preclufy to ponad 70 metrów

pozdrawiam

Edited by ___punisher___
Link to post
Share on other sites

Replikę mam od około 2 miesięcy. Początkowo, jak zwykle, byłem bardzo zadowolony. Aby założyć przednie "ucho" na mocowanie pasa musiałem się namocować :) ale OK, jakoś się trzyma. Kolba zaczęła chybotać się na boki, nie przeszkadza mi to zbytnio. Po kupnie 4 low - capów P&J jestem zawiedziony. Po podpiłowaniu chodziły dobrze, a teraz znów podaje co 2 - 3 kulki. Muszę dalej się pobawić. Oczywiście hi - cap podaje kulasy aż miło.

 

Broni używałem na prawdę bardzo rzadko. Po tych dwóch miesiącach nie ma nawet przebiegu 1 000 kulek.

 

Ostatnio dzieje się z moją repliką coś dziwnego. Na Borneo przy każdej akcji niby siadała mi bateria (FIREFOX 9,6V 2300 mAh). Zdarzało się bardzo często tak, że po ok. 150 kulach wywalonych na AUTO + SEMI na świeżej baterii silnik wydawał odgłos słabej baterii, tzn. jakby nie miał siły pociągnąć sprężyny. Pomyślałem, że pewnie kolega ma zepsutą ładowarkę mikroprocesorową. Podłączyłem batkę stockową. Oczywiście stockowa batka zareagowała tak samo mimo dość wysokiej temperatury otoczenia w trakcie dnia w Bornem. Próbowałem z wieloma bateriami, 9,6 V, 8,4 V i ciągle to samo, a ich właściciele zarzekali się, że batki są świeżo naładowane i ich repliki dają radę. Czasami zdarzało się też tak, że po takiej awarii nie używałem broni przez dosłownie 5 minut, a jak spróbowałem strzelić, to broń nagle ożywała ze zdwojoną siłą. Dodatkowe objawy, jakie zauważyłem podczas tych awarii:

-> ciepłe, czasem gorące styki do podłączania baterii,

-> czasem po podkręcaniu lub luzowaniu śruby regulacji silnika replika ożywała, czasem nie.

 

 

To tyle. Proszę o jakieś sugestie, co może być nie tak oraz o wypowiedzenie się, jak sprawują się Wasze stockowe batki?

 

Pozdrawiam!!

Edited by Pumber
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...