Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tactical Level 2 SERPA Holster VS. 6004 SLS Tactical Holster


Recommended Posts

Czy ktoś się może orientuje, jak wypada porównanie obu kabur? O ile safariland jest na rynku od dłuższego czasu, i wszyscy go chwalą jako "najlepszą kaburę, jaką kiedykolwiek nosiłem", o tyle Blackhawk jest produktem stosunkowo nowym, o którym udało mi się znaleźć jedynie info stylu, „ale fajnie wygląda".

Teoretycznie dwupunktowe mocowanie do pasa+ szeroka płetwa, powinny zapewniać należytą stabilność, ale czy wystarczającą żeby przebić safa?

Prosiłbym o opinie użytkowników, a nie spekulacje.

43050_0_0BIG.JPG

6004_l.jpg

Link to post
Share on other sites

Kochany, nie jeden topik na ten temat czytałem. Zawsze wyszło na jedno: jedni to, inni to. Ale jeden argument weterana konfliktu irackiego mnie przekonał: wysiadasz z samochodu, niechcący wciskasz przycisk w serpie i boczna fiuuu na ziemie :) Innymi słowy, może nie 6004, bo na to mnie nie stać, ale jakiś fajny kydexik trzymający bez jakiś specjalnych patentów to bym sobie sprawił.

Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego się można przyzwyczaić. Ale nie do wszystkiego warto. Mógłbym przytoczyć różne argumenty - prostoty, solidnosci, zasady działania, bezpieczeństwa, motoryki i szybkości.

 

Dla mnie te wszystkie czynniki wskazują na Safarilanda. Większość ludzi których znam pracujących na udówkach (a to nie jest taka znowu uniwersalna kabura do wszystkiego i na każdą okazję) używa, jeśli może właśnie Safarilandów. Czy z AT czy z wojska czy skąd tam jeszcze...

 

Sam mam dwa. Z Serpy strzelałem, nie odpowiada mi zupełnie.

Link to post
Share on other sites

A zaraz wpadnie Kapral i we właściwym sobie stylu napisze coś zupełnie odwrotnego.

 

Niestety, jednemu odpowiada to, drugiemu co innego.

 

Królik, sam masz Safarkę cwaniaku...

 

A tak swoją drogą to jeśli Gefrajterowi chce się nam udowadniać że Serpa jest lepsza... no cóż - Niech udowadnia, najlepiej jakiś filmik pokaże jak ją obsługuje. Zresztą niezadługo w "Strzale" nasz kolega powinien przedstawić spory artykuł omawiający różne rodzaje udówek, ich zady i walety tudzież inne niuanse.

Link to post
Share on other sites

Śmiem podejżewać, że jeden, ale szeroki i sztywny pasek, a nie cieniutki i miękki daje większą stabilność.

 

 

Foka, ale te paski masz dwa, poza tym płetwa bardzo wygodnie siedzi, no i mocowanie w okół uda z tym podgumowaniem jest bardzo dobre.

 

Ja po 2 tygodniach testów sobie wybrałem SERPA CQC.

Dlaczego? Bo dla mnie jest szybsza i wygodniejsza. nie widze możliwości, aby ten przycisk został zwolniony przypadkowo, a sprzetu to ja nie oszczędzam.

poza tym, kto używa kabury udowej w samochodzie? gratulieren...

Kacz, nie mam zamiaru niczego udowadniać, znasz mnie.

Serpe ponadto podczepiam bez problemu pod pas So techa, z SLSem miałem już problemy...

 

Chcesz, filmik Kacz, no problemos, tylko powiedz czy rozbierany czy też normalny ;)

Link to post
Share on other sites

Jasne że rozbierany.

 

Zresztą, jak mówiłem, niech sobie każdy porówna i wtedy decyzje podejmuje. Jak się nie zostanie przeszkolonym z użycia udówki i nie poćwiczy samemu to i tak żaden Safariland czy inna Serpa nie pomoże i to będzie tylko mniej lub bardziej prestiżowy rekwizycik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...