Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Może być za mocna

Po czasie (miesiąc, da góra) będzie się działo... Zdecydowanie za mocna.

2. Trochę inny wtyk... zauważyłeś?

Całkiem inny, więc będzie problem.

3. Nie wiem czy wejdzie do kolby.

Powinna wejść, o ile P&J zrobił dokładnie odwzorowaną kolbę i o ile nie wsadzili do środka jakiegoś dociążnika, który uniemożliwi włożenie większej batki, tak jak w MP5 JG.

Link to post
Share on other sites

Wracając do Baterii, spytałem Krakmanów, jak się ma szybkostrzelność M4 na batce 8,4, poniżej cytuję mail:

 

Witam,

 

baterie inntelect cechują się bardzo małymi oporami wewnętrznymi i dlatego

swobodnie wystarczy zakupić ją o napięciu 8,4V a szybkostrzelność na niej

będzie odpowiednia.

 

Mnie przekonali. Nie zależy mi na przenośnym rkmie, tylko na broni która będzie wytrzymała. Zobaczymy jak za parę lat będzie się miała sprawa użytkowników 9,6 :P

Link to post
Share on other sites

Na batce 8,4 M4A1 PJ nie ma ochoty wogóle się poruszyć. Naładowana (czy na pewno?) czy to z bezpiecznikiem czy bez.

Na baterii stockowej śmiga.

 

 

Batka 8,4 jest firmy Intellect jest to NiMh i sprawdzałem na dwóch egzemplarzach i lipa.

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Na batce 8,4 M4A1 PJ nie ma ochoty wogóle się poruszyć. Naładowana (czy na pewno?) czy to z bezpiecznikiem czy bez.

Na baterii stockowej śmiga.

Batka 8,4 jest firmy Intellect jest to NiMh i sprawdzałem na dwóch egzemplarzach i lipa.

 

To mnie osobiście rozwaliłeś teraz :poddanie: U mnie batka stockowa to tragedia, ona chyba służy do sprawdzenia czy gun w ogóle działa. U Krakmana nie ma już dostepnych batek 9.6 V. A oni polecają 8.4 do (M4A1, też go kupiłem). Sam nie wiem co o tym w tym momencie myśleć. Chyba, że żle Cię zrozumiałem.

Link to post
Share on other sites

na początku też miałem problemy z m4a1... naładowałem baterię standardową 10h (9.6 HERO) i Intellecta (8.4 1400mAh), na standardowej w ogóle karabin nie działał - słychać tylko było takie dławienie się silnika i jak sprężyny się nie naciąga -, na baterii Intellecta to samo miałem, na SEMI nie chciał strzelać no może z trzy razy i było słychać tylko było ten charakterystyczny dźwięk, na AUTO strzelał czasami, później się rozstrzelał się jakoś i na auto normalnie strzelał... po dwóch strzelankach karabin już strzela dobrze, i na AUTO, i na SEMI, ale tylko na baterii Intellecta, jak sformatuje obydwie baterie (3 pełne naładowania i rozładowania) to napiszę czy już jest wszystko w porządku...

 

na początku myślałem że to problem z karabinem, bo mój kolega zakupił PJ4 R.I.S. II Generacji i mu normalnie chodził na baterii od G36c [JG], a mi zaś nie działał i słychać było jak sprężyna się nie naciąga.

 

mogę tylko dodać, że na wcześniejszych bateriach mi nie działał, ale po dwóch strzelankach już wszystko wróciło do normy i wszystkie baterie, oprócz tej standardowej, pociągną mój karabin, chociaż wcześniej nie dawały rady

Link to post
Share on other sites

Odpowiem tak, kolega kupił M4A1 (P&J), i powiem tak Intellect 8,4 chodzi 8,4 prawie tak jak stockowy 9,6, (prawie tyczy się lekkim spadku ROF) ale z koleji jeśli podepniemy 9,6 Intellecta, to giwera wypluwa bardzo, ale to bardzo szybko kulki. Ale jednocześnie narzuca takie tempo, że dla repliki będzie lepsze 8,4 intellect niż 9,6

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Na razie i tak już nie ma Intllect 9.6V u Krakmana. Chyba ludzie wykupili. :D

Znalazłem w http://gunfire.pl/product-yid-1152189492-A...-Intellect.html.

Choć ze względu na rabat na taiwangun, ludzie co kupili P&J, chyba poczekają jeżeli im się nie spieszy. :)

Kurcze przez własną głupotę"zalałem" silikonem HU. Ech.....co za życie, baterii nie ma, gun strzela jak by chciał a nie mógł.....:(

Link to post
Share on other sites

U mnie w sumie też Semi dławiło straszliwie na pierwszej strzelance. Teraz nawet na tej standardowej batce Hero emka mi jeszcze strzela poprawnie zarówno na pojedynczym jak i ciągłym trybie ognia. Wystrzelałem niecałego hi - capa a jak mierzyłem napięcie to z naładowanego 12.5 V spadło w granicach 11 V ;) Dziwna ta bateria, ale to chyba dla tego, że jeszcze się nie sformatowała :]

Edited by Sagitarius
Link to post
Share on other sites

Powiem wam że także kupiłem m4a1 z P&J II Gen. i moja bateria śmiga dobrze, wystrzeliłem z niej 2 hi-capy po 300 kulek (wziąłem tylko na 2 Magazynki bo myślałem że więcej nie pójdzie ;-) ). Zero jakegokolwiek oznaku że bateria miała by paść, szarpnięcia czy innych przypadków. Jestem pewien że bateria ta pociągnęła by jeszcze pół magazynka spokojnie, jak nie cały magazynek. Baterie ładowałem około 9h. EMka też działa bez zarzutu, strzelałem na semi jak i auto.

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem M16a3 P&J i stwierdzam to co koledzy.

Na auto jakoś w miare strzela a na semi cisza tylko słychać taki właśnie harektegustyczny dźwięk"wymień baterie bo nie dam raqdy:P" batka jest niby 9,6 z tym że naładowana pokazuje 11,5v a po strzelleniu dosłownie kilka razy pokazuje już 10,4 a dalej nie strzelam bo jeszcze biedna wybuchnie z wysiłku:P:D

Jak myślicie przejdzie ta akcja z selektorem że na semi nie strzela prawie,czy to wina batki???

pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie. Każdą replikę trzeba przestrzelać, a przynajmniej te od Krakmana :lol: . Powód? Leją w huuuuuu sylikonu na hopka i do lufy, i trzeba go po prostu zetrzeć strzelając kulkami. Wiadomo - trzeba też wprawić w dobry tan gumkę HU trochę strzelając, więc 1000 kulek na dzień dobry, i 500 na dokładne testy odległości i celności. Potem będzie już cacy.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że sprężynka M120 spokojnie może być eksploatowana. Do tego cicha głowica tłoka i nie powinno byc problemów. Taki zestaw będzie generował tylko niewiele wieksze naprężenia na GB od stocka. W temacie o replikach P&J pierwszej generacji była recenzja replik drugiej generacji (>>click<<, i z niej wynika, że bebechy są bardzo wytrzymałe (przebieg 50000 kulek to już coś ;) ). Jedyne, czego nie opisano to wytrzymałośc gearboxa, ale na M120 nie powinno sie z nim dziać nic złego. Zębatki wytrzymają na pewno. Taki zestaw powinien mieć już zasięg skuteczny ok. 50m, a jak dodadasz do tego bore-up, preclufę i zrobisz teflon fixa to napewno osiągniesz zamierzony efekt, równocześnie nie zmiejszając drastycznie wytrzymałości całego mechanizmu ;) Taki zestaw spokojnie będzie generował ponad 400fps.

Ja mam pytanie innego rodzaju: czy ktoś już rozbierał gearboxa? Jest tam sprężyna o regularnym skoku czy jakaś typowa dla "chińszczyzny"?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...