Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jaką batke wybrać? Li-Po nie są czasem bardziej żwywotne i bardziej wydajne?

Co byście doradzili?

 

Do jakiej giwery to akuku? Co do Li-po czy są bardziej żywotne i wydaje? Zależy od czego... Ogólnie to trzeba się z lekka troszczyć o te akuku bo choć nie mają efektu pamięciowe i są wydajne to łatwo je uszkodzić mechanicznie i nie tylko - np. za bardzo rozładować. Tak czy inaczej to nie temat o akumulatorach, a już na pewno nie o Li-Po - kysz stąd ;-).

Link to post
Share on other sites

Temat o tuningu a ta batka robi cuda :) Po jej założeniu zamiast stocka replika ożyła. Warto wymienić wtedy też i kable - na prawdę czuć że ich temperatura wzrasta czyli powodują straty. Przy dobieraniu kabli do instalacji 220V zakłada się że 1mm kwadratowy kabla = 10A prądu. Moja replika pobiera 15A a oryginalne kabelki są (były) bardzo cieniutkie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, mam mały dylemat.

Chciałem w swojej Giecie wymienić sprężynę na Madbull'a ale po rozłożeniu GB okazało się że stockowy spring przymocowany jest do metalowego elementu ( znajdującego się w tłoku ) do którego przykręcona jest głowica tłoka.

Nowa sprężyna nie ma takiego mocowania jak stara i nie wiem za bardzo jak to teraz poskładać... Przeczytałem cały ten temat, jakiś post o tym jest ale nie jest w nim wyjaśnione jak temu zaradzić...

Pierwszy raz wziąłem się za rozkręcanie GB więc proszę o wyrozumiałość ;-)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tej nowej Madbull'a? Nie, nie - wystarczy, że skręcisz głowicę tłoka z tym metalowym elementem, tak jak było, tyle, że bez starej sprężyny. Jeszcze co do sprężyny - bardziej gęstszą stroną zwojów w stronę prowadnicy. Chyba, że masz M130 albo M150 Madbulla - one mają regularny skok... :wink:

Link to post
Share on other sites

O.. M120 ma też regularny skok? Bo ja się zdziwiłem kupując moją m130, że ma regularny - napisałem do sklepu, podobno wszystkie takie są i sugerując się zdjęciami doszedłem do wniosku, iż m130 i m150 ma tylko regularny skok, a sama m130 ma 166mm długości, a nie jak każda nowa sprężyna do AEG'a 177mm. Śmierdzi to wszystko byle jakością...

Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza że na opakowaniu jest napisane że skok jest nieregularny :poddanie:

 

Dokładnie "Irregularpitch"... Nie kupujcie tego, nie dość, że producent sobie leci w kulki to jeszcze brzęczy toto w dżirboksie i podobno szybko się ubija. Regular piece of shit ;-).

Link to post
Share on other sites

Tak napięcie niższe ale natężenie to natężenie. Zasada i tu działa 1A = 1mm kwadrat. Po drobnych zabiegach plinikiem idealnie pasują kabelki 1.5mm. Mniejsze wydzielanie ciepła można stwierdzić organoleptycznie przez dotyk.

Link to post
Share on other sites

A co o niej sądzić? Wymieniają części najbardziej podatne na uszkodzenie czyli plasticzane łożyska cierne na stalowe, plastikową prowadnicę na metal i sprężynkę główną - tu pytanie jakiej firmy. W tym droższych z tego co widzę dodają akuku lepsiejsze, ale ładowarka pozostaje dalej syfna stock'owa, także bieda. Ale ogólnie warto bo te części wcześniej czy późni i tak się wymieni.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...