Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ostatnio bardzo spodobał mi sie mundur armii kanadyjskiej czyli cadpat, innymi słowy marpat tylko przystosowany do bardziej liściastego lasu, żywo zielonych krzków itd. Czy ktoś z was wie może gdzie można to klupić albo ma do sprzedania, bo na allegro nie widziałem, a zagraniczne aukcje wychodza na ogół mega drogo z przesyłką.

 

Jesli jest ktos kto chce coś takiego sprzedać to mam troche ponad 180cm wzrostu i nie jestem raczej chudy niz gruby:) więc chyba interesuje mnie rozmiar L, chyba ze numeracja wygląda inaczej. Ewentualnych sprzedawców zapraszam na PW

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Miałem okazję pogadać z oficerem armii kanadyjskiej ( brat kumpeli) - Cadpata (orginalnego) mogą kupować tylko żołnierze armii kanadyjskiej i za sprzedaż tego dalej mogą nawet być karnie usunięci z wojska (!)

Jako ciekawostka

Podobno Kanada wygrała z USA proces o prawa do cadpata i okazało się że marpaty były później niż kanadyjskie maskowanie

Link to post
Share on other sites
Miałem okazję pogadać z oficerem armii kanadyjskiej ( brat kumpeli) - Cadpata (orginalnego) mogą kupować tylko żołnierze armii kanadyjskiej i za sprzedaż tego dalej mogą nawet być karnie usunięci z wojska (!)

 

No, to zupełnie jak z polskimi mundurami. Kto myślał, że legalnie można je kraść z magazynów? :)

 

Podobno Kanada wygrała z USA proces o prawa do cadpata i okazało się że marpaty były później niż kanadyjskie maskowanie

 

A to USA kiedyś sobie rościło prawa do CADPATa? A poza tym musieli robić dochodzenie by ustalić to, co już wszyscy wiedzą powszechnie? :) Zaraz zaczną robić śledztwa w sprawie co było wcześniej: WWI czy WWII.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak niekoniecznie. Porownywalem ostatnio CADPAT z MARPyta i nie do konca mi sie zgadzal uklad pikseli, a wrecz przeciwnie byl inny. Fakt, ze UCP, MARPAT i to dla Irackiej armii to ten sam uklad pikseli, ale nie mozna mowic, ze wszystkie cyfrowe kamuflaze sa takie same, a roznia sie tylko kolorami. W takim przypadku moznaby powiedziec, ze DigiPantera tez sie niczym nie rozni od wynalazku kanadyjczykow.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Hehehe Zgodzę się co do tego, że pixele to "tylko kwadreaty" (prostoką to zwykle 2 kwadraty tego samego koloru obok siebie). Ale ilość wzorów do uzyskania jest niemal nieograniczona. Jedynie co ogranicza to powierzchnia i ilość dostępnych kolorów.

Jak nie wierzysz to popatrz na swój monitor, on też ma "tylko pixele".

Link to post
Share on other sites

http://www.sealsactiongear.com/catalog/store/HOME.asp

 

sam kiedys chcialem kupic cadpaad.cena na flektranie rozwlila mnie...sory ale 35 dych za bluze czy portki to nawet i dla mnie torche za duzo.

 

jesli poszperasz dobrze w necie to znajdziesz dostawce z kanady.ja sam planuje zrobic zakupy na jakies L=110(wychodzi mnie o wiele taniej i lepiej niz mialbym kupowac na fleku.

pozostaje jeszcez kewestia cla i vatu,ale to inna brocha :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...