Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

no i dzisiaj przyjechała paszuszka z krakowa. te zębatki są jakieś takie lekko dziwne bo zęby są ścięte w 2 płaszczyznach (zdjęcia wrzuce weiczorem) tłok sprawia bardzo miłe wrażenie, same zębatki są stalowe bo bardzo ładnei reaguja na magnes, ciekawe jak bedzie z trwałością. Wytrzymałość sprawdze za tydzień bo najpierw musze zagadac do poldka o montaż, przegląd i uszczelnienie, tłok na m120 założe jeszcze w tym tygodniu

Link to post
Share on other sites

wróciłem jakiś czas temu z pracy i rozebrałem Elżbiete, zebatki wporządku - na m120 i tłoku gg smigają aż miło - to na pewno nie jest kres ich możliwości - ale tłok mam już zjechany więc na razie nie ryzykuje a musze kupić nowy gdyż(zdjęcia będą jak znajde aparat) tłok z zestawu jest v2/v3 i jest kicha. W opisie jest ze komplet zębatek wraz ze wzmocnionym tłokiem - a tu lipton. Jutro dzwonie do krakmanów i sie dowiem co z tym fantem zrobią,

Link to post
Share on other sites

no i sprawa rozwiązana - w związku z problemami logistycznymi czyli przebudowa w sklepie nie sprawdzili tego wczesniej bo serwis był bardzo zaskoczony, w nagode przesyłają mi inny tłok i tyle. chyba je na jakiś czas wycofają zeby włożyć inny tłok do zestawu lub umieszcza odpowiednia informacje na stronie. TG jak zwykle dobrze

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wymieniam okablowanie od razu mosfet montuje i się zastanawiam po co minus (czarny kabelek :)) idzie do styków (wózeczka) jak i tak bezpośrednio jest podłączony do silnika ? . Nie podłączyłem minusa do styków, zamontowałem mosfet do tego kable nisko oporowe 1,5mm2 i na sprężynie M120 rof jest tak duży że sam się go boje :).

Link to post
Share on other sites

ten minus jest odpowiedzialny za tzw. chamulec silnikowy.

Podczas końca sekwencji strzelania na semi, włącza się własnie ten dodatkowy minus poto aby szybko zatrzymać silnik wraz z zębatkami. Dzięki temu sekwencja nie jest pełna i nie pada strzał (tłok jest zatrzymany na 2 ostatnich zębach).

W związku z tym w l85 (jako nietypowym sprzęcie) przy zainstalowaniu mosfeta tracimy funkcję chamulca, ponieważ nie ma bezposredniego połączenia minusa od bateri. Wyklucza to budowa mosfetu, który właśnie załącza i wyłącza minus(plus jest podpięty na stałe).

Brak "chamulca" może powodować problemy podczas strzelania na semi przy bateriach z wysokim woltarzem, silnik i zębatki będą się kręcić tak szybko że, cały układ nie wychamuje na koncu sekwencji i padnie strzał.

Przy słabszych bateriach nie powinno to sprawiać większego problemu.

http://www.airsoftmechanics.com/images/art...matic_final.jpg

 

ps. chyba że są jakieś mosfety co przerywają (+) to nie będzie żadnego problemu, ale ja nie słyszałem o takich.

Edited by cichyop
Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to mozna zbudowac mosfet z hamowaniem silnika, ktos nawet na forum oferował gotowe scalaki. tylko nie wiem czy ktos wyrzuci 50 zeta na test, mnie ostatnio padla zębatka środkowa (stock o duzym przebiegu na m 120) i założyłem elementa, cichutkie są, do tego fajnie je spodkładkowałem i czekam na test bojowy a ze sesja jeszcze mi sie jeszcze nie skonczyła to nie predko to bedzie

Link to post
Share on other sites

Ja tam hamulca nie potrzebuje, semi nie działa :), a po każdej używaniu repliki zwalniam sprężynę, więc nie powinni się nic stać. Mosfet zamontowałem Gate GDS-4004 razem z kablami nisko oporowymi na aku. 9,6v firefoxa przy M120 ma zadowalający rof plus bateria o wiele dłużej wytrzymuje, więc jestem usatysfakcjonowany :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie, szykuję się do zakupu L85 od Army, ale jestem nieco przerażony tymi postami o awaryjności...

Co jest do wymiany od razu?

Tak czytam i czytam, to wychodzi, że trzeba by:

-wywalić tłok i wsadzić wydłużony od SR-25 (info z recenzji z jakiegoś anglojęzycznego serwisu - może źle zrozumiałem)

-brać zębatki Elementala

-wsadzić MOSFET z hamulcem (?)

-zablokować blowback

 

Dobrze piszę, czy coś pogmatwałem?

Zrobiliby mi to na Zbrojowni - nie za bardzo jestem w stanie sam grzebać w GB i wolałbym komuś "eLżbietę" w tym celu powierzyć. ;-)

Link to post
Share on other sites

tak , tłok - szrot (pasuje od sr25 np PJ-wiem bo mam), zębatki Elementa są brdzo ok ale stockowe przez jakiś czas napewno wytrzymają m120, mosfet jest niekonieczny (styki w razie czego są na specu), blowback anjlepiej wywalic (taki śmieszny wózek), co do grzebania to sie nie martw, byle by zęby były dobrze ustawione - polecam Taiwangun.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak zamiast kupować styki G&G lepiej kupić kable modelarskie 1,5 mm 9,90 za m , a jak chodzi o mosfet to mam zamontowany zwykły GDS-4004 i wszystko śmiga że miło, ale zdarzyła mi się zacinka z powodu zostania tłoku na naciągniętej sprężynie, więc sam teraz myślę czy nie zainwestować w AB.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

witam mam zamiar zakupic batke li-pol do mojej elki mam sprężynę m120 i czytalem ze najlepiej miec do nich 9,6V nicd albo nimh a jak w przypadku li-pol ?? co polecacie 7,4V które zapewnia wydajność porównywalną

z pakietami NiMh 8.4 V ? czy lepiej kupić 11,1 V ? chodzi mi tez o to zeby czesci się w zastraszającym tempie nie zużywały

 

dzięki za odpowiedz

Link to post
Share on other sites

witam mam zamiar zakupic batke li-pol do mojej elki mam sprężynę m120 i czytalem ze najlepiej miec do nich 9,6V nicd albo nimh a jak w przypadku li-pol ?? co polecacie 7,4V które zapewnia wydajność porównywalną

z pakietami NiMh 8.4 V ? czy lepiej kupić 11,1 V ? chodzi mi tez o to zeby czesci się w zastraszającym tempie nie zużywały

 

dzięki za odpowiedz

polecam 11.1 ladnie smiga na takim aku sam mam i polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Panowie mam pytanko.. po roku nieczynnel elki chcę ją poskładać dio kupy zmieliło mi zębatkę środkową i teraz jakie najlepiej kupić, czy cały komplet czy tylko jedną.. dodam że miałem stokowe

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...