Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam problem z magami. Kupiłem takie trzy http://www.taiwangun.com/shop,show,580 . Miały pasować i niby pasują, ale.... Cholernie ciężko wchodzą a wychodzą jeszcze gorzej. Jak złapie za maga i odblokuje go to spokojnie mogę go tak nosić, trząść i mag nie wypada. Trzeba mocno się zaprzeć żeby go wyciągnąć. Piłowałem w gnieździe maga takie metalowe wypustki, które go trzymają. Potem trochu samego maga. Wchodzi ciutę lepiej ale bez rewelacji. Bawiłem się w to więcej jak godzinę i już mi ręce odpadają. Wie ktoś co konkretnie trzeba przepiłować, żeby magi normalnie działały?

Link to post
Share on other sites

Moja elka padła... :wink: W Raszówce po jakichś 3h zaczęła strzelać raz ok, raz krzywo, raz na pare m zaledwie. Po około 4h oddawała około 2-3 puste strzały i jeden, w którym pluła paroma kulkami. Po chwili w ogóle przestałą podawać kulki. W domu zauważyłem, że zapchał się podajnik kulek (ta rureczka która styka się z magiem) a w lufie były 2 kulki. Powyciągałem to, strzeliłem 2-3 razy (nic nie wyleciało) i znowu się zapchała kulkami. Ponownie je wyciągnąłem, odkręciłem hopa, strzeliło normalnie kilka razy i... elka umarła. Zero odzewu po wciśnięciu spustu. Żadnych dźwięków z mechanizmu, zupełnie nic. Otworzyłem elke, bezpiecznik na moje oko wygląda ok, nic nie śmierdzi spalenizną. Może to bateria się rozładowała (kupowana używka więc bateria mogła być mocno rozładowana, że padła po 4h strzelania)?

Edited by varfare
Link to post
Share on other sites

W Raszówce po jakichś 3h zaczęła strzelać raz ok, raz krzywo, raz na pare m zaledwie.

 

Być może twój problem zaczął się od niskiej temperatury powietrza podczas strzelanki i badziewiarskiej gumki HU, która zaczęła po jakimś czasie przemarzać?

 

 

Może to bateria się rozładowała (kupowana używka więc bateria mogła być mocno rozładowana, że padła po 4h strzelania)?

 

Podepnij inną baterię.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, jak bym tylko miał... Jutro będę miał rozładowarkę, więc się przekonam czy trzeba ją naładować. Batka na bank dobra (intelecty więc same z siebie raczej by nie padły).

 

Gumka HU to Guarder.

Edited by varfare
Link to post
Share on other sites

Guarder ? Czy do elżuni nie lepsza byłaby Systemy? (Nie mowie, ze musisz ja miec, to tylko pytanie)

 

Probowales juz przeczyscic solidnie lufe i ,,ta rureczka która styka się z magiem" ? Moze syf jest powodem zapchania sie kulek w lufie, zle (za duze) kulki lub lufa precka jesli taka masz?

Link to post
Share on other sites

Dobra, po prostu bateria się rozładowała, naładowałem i śmiga.

 

Jednakże, kwestia mielenia kulek pozostaje otwarta. Możliwe, że bateria była za słaba żeby wypchać kulkę przy mocno skręconym hopupie i najzwyczajniej w świecie lufa zapchała się tak, że karabin nie miał jak podawać kulek (w ogóle jest to możliwe? Jeśli karabin miał naciągniętą sprężynę to potem wystarczy ją zwolnić żeby poleciała kulka i stan baterii nic nie powinien mieć do rzeczy, hmm?). Chociaż, po rozmowie z poprzednim właścicielem elki, nigdy się na takie coś nie skarżył, możliwe że to te dziadowskie pejoty coś pokiełbasiły (używał extremów). No nic, kupię inne kulki i zobaczę jak to się będzie sprawowało.

 

Co do hopupa - również wstawiłbym Systemę, ale elke dostałem za 600zł z wmontowanymi Intellectami, preclufą Systemy i hopupem Guardera z sześciomiesięczną gwarancją, więc nie narzekam :)

Link to post
Share on other sites

Jednakże, kwestia mielenia kulek pozostaje otwarta. Możliwe, że bateria była za słaba żeby wypchać kulkę przy mocno skręconym hopupie i najzwyczajniej w świecie lufa zapchała się tak, że karabin nie miał jak podawać kulek (w ogóle jest to możliwe? Jeśli karabin miał naciągniętą sprężynę to potem wystarczy ją zwolnić żeby poleciała kulka i stan baterii nic nie powinien mieć do rzeczy, hmm?).

Kolego ! zapamiętaj raz na zawsze że:

BATERIA NIE WPŁYWA NA PRĘDKOŚĆ WYLOTOWĄ KULKI

prosty przykład, gdyby tak było to zmiana baterii z 8.4 v na 9.6 v dała by nam więcej FPS! i ludzie wkładali by akumulatory po 24v i więcej...

za FPS PRZEDEWSZYSTKIM odpowiada sprężyna.

co do gwarancji to sprawdź czy nie jest imienna( imię i nazwisko 1 właściciela ) bo jeżeli tak to w większości sklepów gwarancja nie przechodzi na następnego właściciela repliki.

Pozdrawiam. =]

Edited by cichyop
Link to post
Share on other sites

Cichy, który się udziela w tym wątku przerobił jedną ze swoich elek na "snajperkę" (ponad 500 fps), ale wymienił w niej wszystkie bebechy. W każdym razie efekty jakiy uzyskał (celność i zasięg) są bardzo, bardzo dobre. Zamontowana optyka, to porządna luneta x4. I żadnego przedłużania lufy - w elce jest wystarczająco długa (jak w M16).

 

Czichyop jak widać, wieść niesie, iż przerobiłeś to cudo na snajperkę. Czy mógłbyś dać pełną listę części, jakie wstawiłeś? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyż w najbliższym czasie przeprowadzę tuning mojej eLi, co prawda do mniejszej prędkości wylotowej, ale jednak, i bardzo mi się przydadzą informacje o dobrze pasujących częściach itp.

 

 

z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

varfare, jak za 600zl z takimi upgrade to ladnie, teraz L kosztuja drozej, a jeszcze na wakacje po 549zl teraz ARMY po 699-799, a ics po 1699, G&G 1200, osobiscie uwazam ze lepiej doplacic 500 i miec ICS niz G&G.

Jezeli te klopoty nie przez gumke hopsuip to tez nie ma sensu wymieniac.

 

jak napisal kolega:

 

,,BATERIA NIE WPŁYWA NA PRĘDKOŚĆ WYLOTOWĄ KULKI

prosty przykład, gdyby tak było to zmiana baterii z 8.4 v na 9.6 v dała by nam więcej FPS! i ludzie wkładali by akumulatory po 24v i więcej...

za FPS PRZEDEWSZYSTKIM odpowiada sprężyna."

 

na predkosc wylotowa sie nie zmienia, ale ilosc wystrzeliwywanych kilek na sec. jest wieksza im wyzsza bateria nie myle sie? Bo dosc czesto slysze taka teorie

Link to post
Share on other sites

chcialem kupic eLke Army (699-799zl), ktora ma blowbacka, ale po zarobieniu paru groszy pomyslalem na eLka ICS (1 699zl) ktora nie ma blow backa, i zastanawiam sie ile kosztowal by tuning eLki Army, tak zeby posiadala wnetrznosci eLki ICS, szkielet z blowbackiem Army by zostal (chce miec blowbacka)

Link to post
Share on other sites

chcialem kupic eLke Army (699-799zl), ktora ma blowbacka, ale po zarobieniu paru groszy pomyslalem na eLka ICS (1 699zl) ktora nie ma blow backa, i zastanawiam sie ile kosztowal by tuning eLki Army, tak zeby posiadala wnetrznosci eLki ICS, szkielet z blowbackiem Army by zostal (chce miec blowbacka)

Pytanie zasadnicze, po co Ci blowback? Przecież to tylko zamek co się rusza do tyłu i do przodu. Zawsze odciągam kurek do tyłu żeby się zablokował, mniej ciągnie z batki i tak nie trzaska. Tak przy okazji, kurek od zamka w Army bardzo szybko pada, trzeba zrobić własny gwint - posmarować tłuszczem ten nagwintowany pręt który wystaje z płytki od zamka, potem do środka kurka dać trochu poxipola, wkręcić, zostawić, jak zaschnie mamy nowy i porządny gwint w kurku. Można też wkleić na stałe :)

Link to post
Share on other sites

A nie miałeś imbusa przy tym kurku? Wystarczy go dokręcić i się trzyma.

 

Co do blowbacka to na początku można się nacieszyć, ale później Ci się znudzi. Wtedy polecam całkowity demontaż, wraz z wyjęciem wózka od bb z gearboxa.

 

Nie będę się wypowiadał, który karabinek jest lepszy, ICS czy Army. Ja do swojej elki Army wrzuciłem tak:

- lufę Systemy 6,04mm dł. 510mm

- gumkę hop-up Guardera (przeźroczysty silikon)

- tłok od G&G (seryjny padł)

- batkę Sanyo 9,6V

- sprężynę m120 Systemy

- łożyska cierne Guardera ( takie śmiszne z kanalikami na smar)

 

Oprócz tego karabinek dokładnie wypodkładkowałem i teraz chodzi jak marzenie. Mam w granicach 390fps, bardzo dobre skupienie i generalnie nie narzekam. Co do kosztów nie będę się wypowiadał, bo upgrade robiłem przed kryzysem:P

 

Chciałem jeszcze podkreślić, że wypodkładkowanie zdecydowanie poprawia kulturę pracy. Co więcej, okazało się, że u kumpla zębatka silnikowa był trochę krzywa od tej płaskiej strony. Trzeba było dołożyć dodatkowo jedną najcieńszą podkładkę, żeby nie tarła o szkielet. Teraz nie ma żadnych problemów i wg mnie kultura pracy na najwyższym poziomie.

Link to post
Share on other sites

No nie jestem pewien, czy on dodaje realizmu. On lubi zatrzymać się w połowie, nie cofać się za każdym razem, itp itd. Osobiście nie miałem żadnych wyrzutów z powodu demontażu. Szczególnie dziwne było właśnie zatrzymywanie się zamka w połowie. Nie pomagało zwolnienie sprężyny (tłok wracał, a zamek zostawał), trzeba było strzelić.

 

Osobiście uważam, że co jak co, ale akurat bb nie powinien decydować o wyborze elki Army. Ona naprawdę ma jeszcze kilka innych istotniejszych zalet;)

Link to post
Share on other sites

Montował ktoś z was MOSFET do Eli? Bo moje styki są juz w marnej kondycji i pozostaje albo gdzieś szukać styków ew. dorobić lub założyć mosfet żeby niższe napięcie było na stykach. Elektryk ze mnie żaden a jeszcze jak widze nietypowe okablowanie to mnie aż boli

Link to post
Share on other sites

ktoś prosił jeszcze raz to przypominam .... str 9.

więc tak mój projekt ukończony w 90 %

 

lka army

 

spring m150 guarder w tłoku G&P (cześć tłoka została wypełniona lekkim tworzywem w celu zmniejszenia odległości miedzy łożyskiem prowadnicy a łożyskiem głowicy, w ten sposób uzyskałem pełną moc z zwykłej długości m150 )

preca 590 sysa 6.04

komora metalowa CA od mki

okablowanie własnej produkcji

bateria 12v 3600 mah RC SANYO (własny projekt wykonany przez batimex )w przednim gripie oczywiście

zębatki bardzo dobrze wypodkładkowane =] stockowe

głowica cylindra wytłumiona sylikonem (własna produkcja)

silnik stock

osiągi =530 fps mierzone na hrono speeder 2000 guardera.... oczywiście przy 0.2g

 

pozostałe 10 %

które idzie do mnie paczką to

sysA magnum średni

lufa madbula 6.3 590mm

pełny długi cylinder...

 

optyka 4-9 X40 Delta(nareszcie się przydaje...)

laserek guardera

 

fps sie raczej nie podniesie...

ale kultura pracy będzie lepsza ....

no i magnum nie wiem czy nie odłacze 1-2 ogniw od batki bo przy zwylym silniku rof to 800 na min

a wszystko działa jak należy wg mnie to najlepsza replika jaką miałem oczywiście nie piszę o stocku bo odkąd ją mam to nie oddałem strzała na stosku odrazu poszedłem na całość =P (a miałem xm177e2 CA, G36k CA, m15a4 CA, mp5 galaxsy i wiele innych w swoich łapkach modernizując kumplą to i tamto =] ...)

 

prostota rozbierania karabinka na części ! miodzio niewiele giwer rozkłada się w ten sposób...

przypomnijcie sobie wymianę lufy w mp5 np. CA tu to kwestia minuty !

1 pin i wyciągamy lufę

 

wystrzeliłem na obecnej konfiguracji już jakeś 1000 bb w takich temperaturach jakie są sami widzicie od 0 do 10 st.

 

 

od tego czasu już trochę minęło

to co zmieniłem to

-zębatka środkowa (padła po około ~10 000) nie była to wina zębatki lecz kumki hu w która zablokowała kulki w lufie i ..../teraz siegzi zębatka g&p

to wszystko giwer ciągle smiga pięknie !

 

ostatnio korzystam z słabszej sprężyny m130 która mi w zupełności wystarcza 440 fps oraz zrezygnowałem z 2 ogniw w bateri bo 12v dawało zbyt dużego rofa teraz jest sanyo 3600mah 9.4v

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...