Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSR-10 G Spec. Tunning 450 fps.


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :).

 

Zastanawiam się czy aby nie zacząć zabawy w ASG. Kiedyś trochę się tym interesowałem, ale jakoś inaczej życie się potoczyło ...

 

Postanowiłem, że jak karabin dla "snajpera" kupię sobie VSR-10 G Spec. Spędzając cały dzień googlując i przeglądając oferty polskich sklepów jestem w tzw. "kropce".

 

Okazuje się, że tego "gnata" albo nigdzie nie ma, albo dostawa będzie za 3- 4 tygodnie 8-O ...

 

Do tego, jedyne co udało mi się znaleźć do tego sprzętu, to lufa precyzyjna LaYax (czy jakoś tak) za 225 zł. Reszty, jak spust trigger zero, sprężyna, cylinder, gumki hop up- nie znalazłem ...

 

I tu mam pytanie. Gdzie to można zakupić??

 

Hmm, i czy nie lepiej zastanowić się nad karabinem APS 2 SV (, który nota bene jest w ofercie jednego sklepu i w dodatku także "niedostępny" :? )??

 

Jeśli tak, to co należy wymienić w produkcie Maruzen' y aby osiągnąć 400- 450 fpsów??

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry "gorąco" dziękuję :P.

Edited by Gigin4
Link to post
Share on other sites

Części tuningowe do VSR są tu: http://www.machinegun.pl/sklep/index.php?cPath=39_47_77

 

Ewentualnie można je kupić za granicą, masz tam potężny wybór części: www.wgcshop.pl Wpisz w wyszukiwarce słowo VSR a zobaczysz ile tego mają.

 

Zaś w sklepie www.asgshop.pl jest lufa precyzyjna firmy Deep Fire oraz sprężyny.

 

Aby osiągnąć te 400-450fps należałoby wymienić sprężynę na 130SP oraz wstawić prec lufę.

 

Wiesz tak na początek to możesz spróbować z Ruger MK1 Carabine, jest tani, półautomatyczny i ma ponad 500fps. Kupisz jeszcze preclufę i można z nim snajpić. Wybór należy do ciebie.

 

Pozdrawiam Soldat

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Cześć :)

Sprężyny laylaxa w Polsce nie kupisz, ja swoją kupuje na wolfarmouries (wielka brytania), gumkę już tam kupiłem. Części zrobiłem sam, precke kupiłem od kolegi soldata.

Jeśli chcesz 450 fps to odpowiednia będzie 150sp. Do tego tłok, prowadnica, trigger ser, piston sear i blokada prowadnicy i oczywiście precka i gumka (nie musiz od razu kupować zero trigger).

 

Rugera szczerze odradzam, mocny jak diabli a z 20 metrów w cel trafić nie można, do tego w zimę nie postrzelasz.

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites

Słyszałem (jeszcze kiedyś), że wsadzenie sprężyny 370- 400 fpsów do "stockowej" VSR' ki grozi połamaniem jakiś elementów (są bardzo słabe, jak to W TM). Nie chcę, żeby przez głupi pęd za "mocą" połamał się karabinek :???: .

 

Nic, znam pewną osobę, która przywozi rzeczy ze Stanów. Może tam ewentualnie bym się w nie zaopatrzył (jak będzie więcej kasy, bo jeśli znowu zacząłbym się bawić to 500 zł inwestuje w Ghillie Suit, Okularki jakieś za 100 zł, kulki i inne duperele, jak kolimator). Więc na razie ograniczyłbym się (ewentualnie) do VSR' ki z prec. lufą.

 

Tylko tu rodzi się kolejne pytanie. Ponoć im "dłuższa" lufa tym lepsze osiągi. Nie wiem czy to do końca prawda. Odwiedzam różne fora strzeleckie i na większości nich do karabinków sprężynowych, czy na sprężynę gazową zaleca się skrócenie lub kupno lufy o długości do 25 cm. Dzieje się tak, że sprężyna ponoć pracuje inaczej niż np. karabinek PCP i śrut w niej przyspiesza tylko na pierwszych 25 cm. Potem jest to taki "jałowy" lot przez lufę. Dlatego zaintrygowało mnie to w karabinkach ASG.

 

Faktem jest, że zjawisko to dotyczy karabinków GW (gwintowana lufa), więc to też może mieć znaczenie. Sam nie wiem.

 

Natomiast prec. lufki występują w dwóch długościach. Do G- Speca krótsza, a do Pro Sniper i Real Shock dłuższa. Kiedyś czytałem, że pewne osoby rozwiercały lekko tłumik w G- Specu żeby wsadzić tam dłuższą prec lufkę.

 

Czy ten zabieg ma jakikolwiek sens przy karabinku max. 450 fps?? W końcu tłumik został zrobiony po to aby tłumić, a nie, żeby chować w nim precyzyjną lufę.

 

Na koniec dodam, że na zagranicznych forach wielu Recenzentów zaskoczyła celność stokowej Vserki (GSpec). Mieli natomiast zastrzeżenia do "plastikowatości" tego sprzętu ...

 

Uff, ale się napisałem ...

 

 

Co do tego www.wgcshop.com , ma on siedzibę w USA??

 

 

Pozdrawiam ...!!!

 

 

===========================================================

 

 

Sumując, aby uzyskać w miarę komfort strzelania (400- 450 fpsów) należy wymienić, zakupić to (??):

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=975 .

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=564 .

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1099 .

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1098 (tego chyba nie trzeba kupować, jeśli zaopatrzę się w spust Trigger Zero??).

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=529 .

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1760 .

Edited by Gigin4
Link to post
Share on other sites

Hehe karabin się nie połamie co najwyżej piston sear się zetrze i trigger sear pęknie.

Z tą lufą to jest tak że objętość cylindra powinna być odpowiednia objętości lufy( nie pamiętam proporcji poszukaj na googlach a znajdziesz).

Ja mam dłuższą lufę w swoim G-Specu i na wytłumienie wystrzału zostaje jeszcze połowa tłumika więc spoko wystarcza. Nie słychać różnicy przy 303mm a przy 430mm. a w końcu to dużo, zaobserwowałem znaczny wzrost celności i powtarzalności strzałów. Moja stara lufa była już nieźle wyrobiona (50k kulek około)może to dlatego. Gumka oczywiście jak najbardziej się przyda.

Zdecyduj się czy chcesz stockowy spust ze wzmocnionymi częściami czy zero trigger. Przy 450fps same wzmocnione części wystarczą.

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites

Hmmm.

 

To na początek powiadasz, że starczy lufa precyzyjna i sprężyna (jakie oznaczenia ma ta 370 fps??)??

 

A potem system trigger zero, prowadnica i spręzyna 450 fps. Hmm w sumie to nie jest tak drogo jak mówili, a ze Stanów powinno być jakieś 100- 150 zł taniej, czyli 500 zł ze świetnym spustem i 450 fps :).

 

Mam jeszcze pytanie. Jak rozbiera się VSR' ke. Widziałem na www.Youtube.com filmik jak ziom rozbieral ten karabin. W sumie nic trudnego (za sobą mam rozbiórki 2 karabinków spręzynowych, i bynajmnjie nie chińskiej tandety :D). Jedyne co mnie martwi to to rozwiercanie. Nie bardzo zrozumiałem tego Yankessa.

 

Możesz wytłumaczyć mi jak to się robi. Z lufką i rozwiercaniem też :D??

 

===========================================================

 

Ten triger sear i piston to nie tanie rzeczy. Czy Jezyk spustowy Trigger zero zawiera trigger sear?? Bo piston sear raczej nie. Jesli decydowałbym się na ASG to we wrześniu zakupowałbym te elementy tunningu i może wystrugal jakieś nowe łoże a la M40A3 :).

 

===========================================================

 

Co myślisz o lufie Deep Fire 430 mm za 109 zł?? O wiele tańsza. Z pewnością nie lepsza od tej za 230 zł, ale może daje radę??

Edited by Gigin4
Link to post
Share on other sites

Oh już nie mogę edytować swojego posta. A co chwila jakieś nowe pytanie :-F .

 

Czym dokładnie różni się wersja Pro Sniper. Też można do niej wsadzić spreżynę 120 SP bez znaczącej obawy?? A potem system spustowy itp. Wiem, że nie ma szyny pod optykę, bączków i tłumika. Coś jeszcze??

Link to post
Share on other sites

Troszkę dużo tych pytań :P

1.Jęsli chesz wysisnąć 370fps to dobra będzie 120sp. I nie zapomnij o gumce.

2.Sprawa z tym rozwiercaniem jest banalna. Musisz rozwiercić taki mały punkcik pod głowicą cylindra(jest innego koloru troszkę). Najlepiej troszkę rozwierć i popatrz, rozwierć i popatrz... dopóki nie zobaczysz mosiężnego koloru głowicy cylindra, kiedy to zobaczysz spróbuj ją normalnie odkręcić.

3.Żeby zainstalować nową lufę musisz rozłożyć cały HU i zamieniasz lufy nic prostszego.

4.Tego nie skumałem.

5.Sam mam lufę Deep fire 430 mm i jest świetna.

6.PS to jest chyba pierwsza wersja VSR'ki od G-Speca różni się trochę gorszym HU i (podobno) troszkę mniej wytrzymałymi częściami spustu. W G-Specu jest wytrzymalsza rączka przeładowania.

7.Więcej różnic chyba nie ma.

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites
6.PS to jest chyba pierwsza wersja VSR'ki od G-Speca różni się trochę gorszym HU i (podobno) troszkę mniej wytrzymałymi częściami spustu. W G-Specu jest wytrzymalsza rączka przeładowania.

 

a to ze PS jest dluzsza, ma dluzsza lufe wewnetrzna, nie ma w komplecie szyny montazowej, lufa zewnetrzna to nie bull barell to nie roznice ? :)

 

Ten triger sear i piston to nie tanie rzeczy. Czy Jezyk spustowy Trigger zero zawiera trigger sear?? Bo piston sear raczej nie

 

Zero Trigger ma w sobie wszystkie seary !

jak mial by sie tlok zaczepiac w tylnej pozycji gdyby nie bylo piston seara ?

 

a co do sprezyn, to wczesniej ktos pisal ze na 450 FPS to SP150,

otoz SP150 daje ~500 FPS a SP170 daje ~550 FPS.

 

liczby po SP oznaczaja przyblizona predkosc w m/s

 

jakieś nowe łoże a la M40A3

 

http://airsoft-news.eu/news.php?90

 

fotka

Link to post
Share on other sites

To już nie wiem jak z tym PS. Kosmetyka mnie interesuje. Po wymianie spustu, prowadnicy, sprężyny i Hop Upa i tak będzie to samo w Gspecu. Interesuje mnie tylko jak stockowy Pro Sniper da sobie radę na spręzynie 120 sp (370 fps).

 

I o co chodzi z tą dźwignią (coś czytałęm takiego).

 

Tę dziurkę po wierceniu należy zanitować czy cos w tym stylu??

Link to post
Share on other sites
SP120 = 400 FPS

W życiu. To jest tylko teoretyzowanie.

Miałem 120sp i to bylo cos kolo 380fps(najwyższy odczyt 385fps, a najniższy 375fps, to dawno było więc niedokładnie pamiętam)

 

ma dluzsza lufe wewnetrzna

To chyba oczywiste bo cały czas o tym mowa.

 

nie ma w komplecie szyny montazowej

Kolega gigin5 już o tym wspominał.

 

Chodzi mi o ten kąt, co niby przesłania celownik. A po tym co napisał Kolega Rudy102 także o wyrzymałość teeth.gif .

Wiem o co chodzi, w PS'sie i RS'sie nie można przeładować jak ma się wielką lunetę bo rączka o nią haczy, w G-Specu przeładowanie odbywa się normalnie bo rączka wychyla się o mniejszy kąt do góry.

 

 

 

 

iczby po SP oznaczaja przyblizona predkosc w m/s

Twoje założenie sprawdzi się wtedy gdy cały układ jest w 100% szczelny,

a poza tym 150m/s to jest coś koło 480fps.

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites
Wiem o co chodzi, w PS'sie i RS'sie nie można przeładować jak ma się wielką lunetę bo rączka o nią haczy, w G-Specu przeładowanie odbywa się normalnie bo rączka wychyla się o mniejszy kąt do góry.

 

ja mam HFC czyli kopia RS, i jakos zupelnie mi nie przeszkadza, nigdy mi sie nie zdazylo, zebym zachaczyl o lunete, a mam ja na niskim montazu.

 

 

poza tym 150m/s to jest coś koło 480fps.

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/a...ts/fps_calc.htm

 

wpisz sobie 0.2 g i predkosc 500 FPS

 

Miałem 120sp i to bylo cos kolo 380fps(najwyższy odczyt 385fps, a najniższy 375fps, to dawno było więc niedokładnie pamiętam)

 

to ze miales mniej to moze byc juz wina samej VSR, USR z HFC jest np. szczelniejsza od VSR i ma wiecej FPS na tej samej sprezynie.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Wiesz, jakoś za bardzo temu nie ufam, nie wierze żeby mój karabin na 0,36g miał 5 jouli.

Nigdy? :P Ani razu? :P:P

 

wiesz mozesz sobie nie ufac ale to sa prawa fizyki ktorych nie zmienisz i tak juz jest,

kulka o masie 0.36 g. rozpedzona do predkosci 550 FPS MA 5 J energi kinetycznej.

 

i tak, ani razu mi sie nie zdazylo zachaczyc a rece mam raczej duze... kumpel z kazachstanu ma troszke dluzsze palce :-P .

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

Hmm, przeglądałem trochę zagraniczne strony (USA, Japan), a raczej sklep internetowe. Zero Trigger z tłokiem kosztuje 150 USD (jakoś tak) czyli mniej jak 450 zł.

 

W Polsce www.machinegun.pl oferuje ten system na promocji z 659 zł na 500 zł. Cud, normalnie cud (joke) jedna rzecz, którą aktualnie w miarę opłaca się kupować w Polsce. Ciekawe jak długo ona potrwa (promocja) i czy w ogóle jeszcze są.

 

Oferta tego sklepu mocno zubożała.

Link to post
Share on other sites

Bo sklep chyli się ku upadkowi i właściciele pozbywają się całego sprzętu.

Wprowadzają jakieś śmieszne zasady. Na przykład odbiór osobisty rzeczy tylko przy zamówieniu powyżej 1500zł.

Spoko. Żeby nie było OT to powiem Ci że to jest niezła promocja i kup to i zastanów się na sprężyną 130sp i 150sp. Nie zapomnij o lufie i gumce.

I dobrych kulkach przy 130sp 0,3, a przy 150sp 0,33.

Link to post
Share on other sites

Powiem tylko tyle, ze z własnego doswiadczenia wiem iz sprężyna sp170 nie nadaje sie do systemu opartego na normalnych searach (chocby nie wiem jak mocnych).

Po naciagnięciu piston sear pcha tłok do góry, przez co ten napiera na sciane cylindra z tak ogromna siła, ze nie odepchniesz od siebie zamka bez zerwania seara... A seary były solidne , stalowe...

Stad tez mój podpis...

Do sp130 jeszcze z tego co mi wiadomo dość dobrze gra. powyżej juz tylko zero trigger i tłok pod niego.

Link to post
Share on other sites
Po naciagnięciu piston sear pcha tłok do góry, przez co ten napiera na sciane cylindra z tak ogromna siła, ze nie odepchniesz od siebie zamka bez zerwania seara... A seary były solidne , stalowe...

Co ty (za przeproszeniem) pieprzysz? Ja na moich searach i tłoku laylaxa wywaliłem już coś koło 10000 kulek na 170sp i tylko troszkę się piston spiłował(specjalnie zrobiłem go ze słabszej stali żeby tłoka nie męczyć), tłok jak nowy, a cylinder nie ma żadnych wykrzywień.

Koleś który kupił ode mnie seary i tłok jedzie na jeszcze mocniejszej sprężynie i nie narzeka. Nie wiem o co Ci chodzi może pomyliłeś stal z aluminium? :)

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...