Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Przeszukałem forum i znajduje się na nim bardzo mało informacji o G36 produkcji STAR http://www.starairsoft.com/product_detail.php?productid=193, replika wydaje się być atrakcyjna bo posiada wyposażenie za które CA każe dopłacać. Posiadam g36 od CA ale mój brat chce go kupić, dlatego zastanawiam się nad nową repliką. Z tego co orientowałem g36 Star jest cięzko dostępna w Polsce.

Chciałbym zapytać czy ktoś używa lub używał tą replikę?

Jakie są Wasze wrażenia?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No i tak:

Przyszło to G36, tak się to prezentuje. http://img255.imageshack.us/my.php?image=99143785du5.jpg.

Z wyglądu jest bardzo ładny, wg mnie bije CA na głowę. Jest tam metalowa rączka przeładowania (chociaż, ten element, który się przekręca jest już z tworzywa), oznaczenia oryginału. Dwójnóg jest z tworzywa, jednak sprawia wrażenie solidnego. Nic nie trzeszczy, wszystko jest ładnie spasowane. Karabin ma ciężką, solidną lufę (chyba jest stalowa), aby zdjąć przedniego gripa, trzeba ją najpierw odkręcić.

Strzela troche lepiej od stocka CA, jednak bliżej od MP5 z FTK m100 i gumką silikonową. Jednak tu dochodzimy do najważniejszej rzeczy, która decyduje o zakupie stara - optyki. No i ta jest tragiczna - kropka kolimatora jest bardzo rozmyta, praktycznie nie da się z niej korzystać, sam rozmiar kolimatora jest OK, i tak celujemy obuocznie. Luneta ma powiększenie 3,5X (czy tam 4, co za różnica :-P), siatka celownicza jest znacznie większa niż w CA. Jednak podczas strzelania luneta sama się przekręca wokół własnej osi.

G36 poleciał na gwarancję. Zobaczymy co będzie, jak wróci.

Jednak ze względu na wygląd i tak nie zamieniłbym go na CA :lol:.

Link to post
Share on other sites

Ddzięki za opis, na swojego Stara będę musiał jeszcze poczekać troszkę (jest już w drodze z HK), mam nadzieję że wada optyki to jednostkowy przypadek bo jak wszystkie tak mają to nie będzie wesoło, na kolimator nie mam pomysłu a lunetkę mogę ewentualnie kupić z oryginalnego G36 (czasem pojawiają sie na ebay.de)i coś pokombinować, cieszy mnie że jakość budowy zewnętrznej jest na wyższym poziomie niż CA. Zasięgiem stockowym nie bardzo się przejmuję bo będę go tuningował na jakies 400fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nareszcie odebrałem swojego G36, od razu przestrzelałem go. Lunetka wymagała zerowania ale udało nie dostrzegłem objwów takich u zdzisia. Kolimator ma ładna kropeczke. Zasięg niewiele mniejszy niż mp5 TM z boreup i m110. Skupienie w połowie dystansu skutecznego bardzo dobre, na koncu dobre -lepsze niz ww mp5.

Karabin jest bardzo solidny i ciężki. dobrze spasowany.

W razie jakiś szczegółowych pytań albo fotek to proszę pytać

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie powiedziałbym, że Star jest gorszy od CA.

Co do optyki, to taka po prostu mi się trafiła. CA nie robi kolimatorów do G36, więc nie ma co porównywać. Awaria lunety nie była niczym poważnym (puścił klej na łączeniu lunetki z gumą - teraz problemu nie ma), zresztą luneta CA też do świetnych nie należy. Plastik wg mnie solidniejszy niż CA.

Ze słabszych stron trzeba wymienić plastikową prowadnicę sprężyny (wygląda solidnie, ale jednak to plastik), w dodatku nietypową - metalową trzeba dotoczyć.

 

Koli Stara powiększa 1x, jak każdy koli :wink:, za to luneta ma 3,5x.

Na Risa najlepiej byłoby dać kopię Eotecha, ewentualnie jakiś malutki kolimator, zbliżony wyglądem do oryginalnego (Z-point to się chyba zwie).

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ostatnio zainteresowałem się G36K STARa.

Mam kilka pytań do posiadaczy replik z rodziny G firmy STAR.

Jak sprawuje sie luneta? Jedyne co o niej znalazłem to to że jest lepsza od badziewnej lunety CA, co oczywiście wcale nie oznacza że jest dobra ;-)

Co to za akcja ze star na swojej stronie oznajmia ze g36 ma GB v.II?

Jak oceniacie bebechy?

Link to post
Share on other sites

GB do prawie zwykła V3 z tą różnicą, że można wyjąć sprężynę bez otwierania gb. Prowadnica sprężyny jest niestandardowa. Zębatki to popularne w chińczykach XYT, czyli niezłe zębatki - męczę je M145 Elementa. Tłok i zestaw cylindra i silnik wymieniłem, więc nie wiem jak z wytrzymałością.

Co do lunety, to jest tak jak pisałem. Okazało się, że mój problem nie był odosobnionym przypadkiem.

Mimo wszystko nie zamieniłbym Stara na nic innego. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

No bomba! O to właśnie mi chodziło;)

 

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko informacji jak wysoki jest koli, jaka jest średnica przedniego okularu i "daszka" nad nim.

 

BTW. czy punkt wyświetlany przez kolimator jest mniejszy niż w większości normalnych celowników tego typu? (np aimpointa?)

 

Zdzisiu jeszcze raz dzięki!

Edited by fidell
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...