Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

True Combat Elite


Recommended Posts

True Combat do darmowa gierka, żeby w nią zagrać wystarczy ściągnąć Enemy territory (257.78 MB) + Patch (5.54 MB) no i oczywiście samą modyfikację (457 MB).Co ją cechuje? z początku wydaje się ze jest to kolejny klon niesmiertelnego Counter-strike. Mamy dwie frakcje Terrorysci i AT (SpecOps i Terro). Mamy (z tego co pamietam) chyba 2 tryby gry: Zwykły TDM, CTF i TDM z celem (gdzie terro lub specops muszą coś wysadzić). W gierce spodobala mi się szczególnie grafika, super dźwieki (44 KHz), "Dynamiczne oko" (ciężko się patrzy pod słonce), teamplay (sam nic nie zdzialasz), wszyskie działania odbywają się w naszych czasach,dużo wiernie odwzorowanych broni a także ich realistyczne zachowywanie się oraz balstyka i penetracja kul, nie mamy celownika! żeby celować trzeba zgrać muszkę ze szczebinką. Polecam Gierkę wszyskim tym którzy szukją fajnej darmowej, realistycznej strzelanki. Zapraszam na stronę http://truecombatelite.net i do obejrzenia krótkeigo teasera.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

zainstalowałem to z czystej ciekawości jak to wygląda i powiem że

Worms Armageddon ma lepszą grafike. szkoda miejsca na dysku na takie coś :wink:

W gierce spodobala mi się szczególnie grafika, super dźwieki (44 KHz), "Dynamiczne oko" (ciężko się patrzy pod słonce), teamplay (sam nic nie zdzialasz), wszyskie działania odbywają się w naszych czasach,dużo wiernie odwzorowanych broni a także ich realistyczne zachowywanie się oraz balstyka i penetracja kul,

paskudna grafika brak realizmu. kolego czy ty kiedy kolwiek grałeś albo chociaż widziałeś CS? nawet 1.5 ? bo to ma grafike jak gry na DOS :poddanie:

Odradzam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Muhahaha.. Dobre. Równać TCE do CShita. Kolego chyba niewiesz co to jest realizm. I Niema ch**a, niewmówisz mi że w CShitcie jest większy realizm.

 

Pozatym grafika to niewszystko. Chyba kolego niewiesz co to jest Gameplay.

 

Btw. Grafika jest ładna. Niewiem o co sie czepiasz. Niejest idealna, ale zauważ, że Ta gra, właściwie MOD do ET jest całkowicie DARMOWY.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
paskudna grafika brak realizmu. kolego czy ty kiedy kolwiek grałeś albo chociaż widziałeś CS? nawet 1.5 ? bo to ma grafike jak gry na DOS :poddanie: Odradzam

 

CS to najzwyklejszy, paskudny, arcade, próbujący udawać coś więcej. Fajnie się w to czasami gra, ale to nie zmienia powyższego faktu.

Grafika w TC:E obleśna? Możesz rozwinąć myśl? I uzasadnić jakoś?

Brak realizmu? Tzn. że CS jest zdecydowanie bardziej realistyczny? W jakim sensie?

Link to post
Share on other sites

paskudna grafika brak realizmu. kolego czy ty kiedy kolwiek grałeś albo chociaż widziałeś CS? nawet 1.5 ?

 

Że co proszę? CS ma lepszą grafikę? ...czy ty czasem nie byłeś pod wpływem czegoś, patrząc na CS'a? Jak coś, co jest "tak na oko" kwadratem... no dobra... ma 8 kątów...

może udawać głowę?

 

Realizm? ...grałem w CS'a... Gość dostał 3 kulki na korpus... I STAŁ!

...no dobra, może bug... Dostajesz kulkę (W TC:E) w korpus... słyszysz przyśpieszony oddech, bicie serca... jednym słowem - wzrasta adrenalina! (...nie tylko wirtualnie).

Nie pasuje? Nie ma opcji "zostało mi 150 kulek... w magazynku mam jeszcze 12. Jak zmienię maga, zostanie mi 132" Nie ma! Zmieniasz maga, poprzedni "leci w krzaki". Nie ma "przekładania kuleczek".

 

Mówić dalej?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Modele broni? Nie widzę wad :) . Gra typu CS, więc możemy porównać (CS 1.6).

W CSie łuski wylatują po lewej i rączka przeładowania jest po lewej... pytanie: co za idiota to robił? :D Bronie w TCE są raczej dobre, nie ma nic rażącego w oczy :) . Jedyne, w czym CS może konkurować z TCE, to rozrzut broni, w CS jest bardzo fajnie zrobiony i raczej realistycznie (nie mam pewniaka, nie strzelałem w realu... ani w biedronce); w TCE też chyba jest na pierwszy rzut oka prawidłowy rozrzut. No i jest druga sprawa - błędy gry. W CSie jest bardzo dobrze, w TCE pewnie gorzej (jedni się skarżą), ale ja miałem do czynienia z jednym błędem - w lunecie kilka razy zdarzyło się, że zniknął krzyż celowniczy lub jego jedna kreska (ale nie przeszkadzało to specjalnie, błąd znikał). Jeśli byłem świadkiem innych błędów, to o tym nie wiedziałem :P . CS jest mniej skomplikowany, dynamiczniejszy, szybszy, co czyni go dla wielu osób grywalnym, ale przeczy to realizmowi. W TCE radar nie pokazuje, gdzie są nasi sojusznicy - dobre dla teamplay, realistyczne. W CSie widać swoich na radarze, co ma pozytywne strony w tym, że podczas zwykłej grze FFA (free for all, czyli każdy robi co chce, wystarczy że wykonuje cele gry) nie zabijesz przypadkiem swojego (w TCE bywa tak i to jeszcze pociski działają chyba tak samo na sojusznika jak na przeciwnika; początkującemu czasem trudno rozróżnić tam postacie; moja sytuacja: kampiłem na jednym dachu, na który się wchodzi schodkami, a na górze są drzwi - ktoś wchodził, ja nacelowałem na drzwi, otworzyły się, ja robię z gościa sito... a to mój, akuku :P), poza tym walnięcie w swojego w CSie standardowo powoduje chyba około 2 razy mniejsze obrażenie niż trafienie w przeciwnika.

Teraz tylko wystarczy wymieniać zalety TCE względem CS... np...

Luneta ma zwykły krzyż (w CSie jest jakby atrapa mildota, do tego po środku jest perfidna czerwona kropka :]), może nie do końca realistyczny, bo teraz standardowo używa się celowników mil-dot czy chociaż 30/30 (duplex tak zwany); a w Zastavie jest PSO z ruskim grotem chyba.

Wymagania sprzętowe TCE a CS są bardzo podobne, jednak CS jest o wiele mniej skomplikowany graficznie i ogólnie, co świadczy o niższości jego silnika (gra jest chyba trochę starsza, ale nie oceniamy gry po wieku :) ).

Luneta w TCE jest wąska i buja się we wszystkie strony (+ dla realizmu oczywiście). Pociski nie przelatują przez ściany jak w CSie (brawa dla twórców CSa za humor ;] ). Gra jest darmowa. W TCE gra mniej ludzi (bo każdy woli wydać te parę dych na szybszego i łatwiejszego CSka :] ), ale ogólnie sporo Czechów, co jest plusem, bo są śmiechowi, a Polacy lubią sobie dopierniczyć tak ot z reguły i powrzucać na rodzinkę ;D .

Czy w TCE pocisk porusza się z prędkością realistyczną? Być może, ale mi się wydawało że jest tak jak w CSie, czyli prędkość pocisku to prędkość światła, albo i więcej :] . Przypomniała mi się zaleta CSa - można gadać przez mikrofon. W TCE fajniejsze są teksty radiowe z gry (zabijesz swojego to możesz powiedzieć "whoops"/"sorry"/"my bad" :P ).

Nie trzeba zgrywać tutaj muszki i szczerbinki, jak to napisał ktoś w pierwszym poście, ale celowanie tak się odbywa, że widzisz przyrządy celownicze i za nimi musisz umieścić cel :P ; z biodra też można strzelać, ale nie ma celownika i skupienie jest bardziej losowe chyba.

 

Podsumowując: realistyka w TCE jest świetna, gra trudna dla początkujących (więc trzeba troszkę cierpliwości), grafika wporzo, wymogi nieduże jak na taką grę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Mati13k

Sorry za post pod postem, ale nie można edytować......

Ściągnąłem moda, ale nie pojawił się proces instalacji :???:

Gdy włączam WolfEintein to są tam tylko stare mapki.

Czy mod ma swoją ikonę na pulpicie?

I czy pojawia się proces instalacji sam, jak nie to jak go włączyć ( proszę opisać )...

 

Pozdr ;-)

Link to post
Share on other sites

Kolejno:

Instalujesz

 

ET 2.55

 

ET 2.60

 

TCE 0.49

 

Rozpakowujesz zawartość paczki TCE 0.49 B fixed do folederu Wolfenstein/tcetest/ i zamieniasz pliki.

 

BTW. Moda uruchamiasz albo przez skrót, albo przez ET=> Mods=>tce

Edited by vincenzo
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

moze i temat umarl ale chcialbym go ozywic

 

naprawde polecam true combat elite gra naprawde stawia na realizm

 

przestrzeliwywanie niektorych materialow takich jak np drewno,

brak celownika-musisz sie przymierzyc do broni zeby wiedziec gdzie strzelac, kondycja-nie ma 100m bunnyhop jumpow itd,

dobrze wykonane bronie dzieki czemu na duzy zasieg nie masz szans z smg przeciwko karabinowi a na maly z karabinem

zniwelowany do minimum interfejs (widac tylko kompas, zarys ciala i wyglad magazynka-nie wiemy dokladnie ile mamy kul tylko poprzez napelnienie go na rysunku musimy sami do tego dojsc)

takie smaczki jak np

bicie serca po otrzymaniu strzalu albo po zakonczonej strzelaninie

postac nie bedzie tak szybko biegla po schodach jak po prostej drodze

 

 

gra jest swietna ale potrzebuje graczy i wiekszej ilosci serwerow

jak narazie jest wersja 0.49b ale czekamy na 0,50 ktora podobno ma usunac wszystkie bugi i jeszcze bardziej zwiekszyc realizm

 

strona juz byla podana ja tylko moge jeszcze raz napisac POLECAM!!

Link to post
Share on other sites

No i właśnie z tymi fanowskimi patchami to jest plaga i to co dobiło Enemy Terrotory i jego mody - co się chce wejść na serwer i po prostu pograć to trzeba czekać aż się dociągną jakieś pierdoły typu zmienione dźwięki, czy kolorowe skiny. Samemu TC:E nie jest to w stanie pomóc, bo jak już ktoś robi dodatki, czy moduje, to są to właśnie jakieś pierdółki, czy zmiany wedle własnych preferencji, a nie naprawianie bugów, czy dodawanie nowego contentu...

 

Problem w tym, że Team Terminator nie odpuściło sobie zwyczajnie robienie moda, bo może wtedy dałoby się ich jakoś uprosić (skorzy do tego nigdy nie byli) o udostępnienie tego co już zrobili innym, którzy chcieliby przejąć pałeczkę, a to po prostu Coronerowi padł komp ze wszystkim co było zrobione do 0.50 i nagle ekipa nabrała wody w usta i po prostu zniknęła.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...