Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marui - Colt M1911 Government vs Cybergun - Colt M1991-A1 HPA


Recommended Posts

Mam oba, więc małe porównanie:

 

Zasięg i celność obie repliki mają porównywalne. W obu wypadkach łatwo przypadkiem zgubić magazynek w trakcie zabawy.

 

Colt TM:

- pojemny i nieźle wykonany magazynek

- delikatny (po oddaniu kilku strzałów odpadł kawałek plastiku, co skutecznie uniemożliwiło dalszą zabawę... powód, naciśnięcie spustu zanim sprężyna była naciągnięta do końca (test szybkostrzelności ;). Da się naprawić ale nie samym klejem)

- dosyć łatwo zgubić bezpiecznik motylkowy (chociaż sam do końca nie jestem pewien co było powodem zniknięcia tego elementu z mojej repliki... dałem na strzelankę, wrócił bez :))

- działający bezpiecznik w rękojeści

- dobry wygląd i odwzorowanie detali

 

Colt CG:

- naprawdę ciężko go zepsuć

- mało pojemny i tak sobie wykonany magazynek

- atrapa bezpiecznika w rękojeści

- wygląd i odwzorowanie detali gorsze niż w replice TM jakkolwiek nie można za bardzo narzekać

 

Z czystym sumieniem mogę polecić obie repliki, jakkolwiek ze względu na budowę Colt TM jest zdecydowanie delikatniejszy (więcej elementów ruchomych) od Colt'a CG.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Miałem ten sa problem. Kupiłem M1991 HPA CG. A czemu ?

1. Mam Socoma TM. Po kilku m-cach uzywania wisi na ścianie z ułamanym ząbkiem tłoka - naprawa niemożliwa.

2. TM diabelnie trzeszczy.

3. HPA jest trochę tańszy, i przesyłka kurierem 10zł.

4. Mam 4-letniego Sig Sauera z KWC. Wbijałem nim gwoździe, rzucałem, straszyłem babcię, działa nadal. Jakby co to zawsze będą zapasowe części.

 

nie mogą się równać z klamkami TM.
pfff..
Link to post
Share on other sites

Pisałem też, że na prawdę są warte swojej ceny, ale do TM przekonuje mnie ten hop siup zajefajny 8) .

 

(...) straszyłem babcię,

 

lol... nie no, jak to przeczytałem, to zacząłem się śmiać, ale to nie był dobry pomysł, bo by jeszcze zawału dostała :roll:.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Moim zdaniem wylatujący mag w 1911 TM to nie problem, zwalniacz chodzi ciężko. Tak ciężko, że aż robi konkretną ryse na magu. Bezpiecznik można wyjąć tylko gdy po zdjęciu zamka ustawimy go ciut powyżej pozycji zabezpieczonej... przy założonym zamku to niemozliwe. Mój ma ok. 4 lata i dalej wszystko śmiga jak należy, oczywiście regularnie smarowany, wycyckany itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...