Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Special Operation (Boyi)


Recommended Posts

Właśnie jestem w takiej sytuacji. Tu mi mówią tak, tam inaczej i sam już zgłupiałem. Ogółem grupa, do której (powoli bo powoli) zaczynam należeć, to mi odradza "boję". Jakoś nie mają do niej zaufania. Sam Chciałbym G&P (akurat ten model), ale jego nie mają na składzie i nie wiadomo kiedy będzie. G&G też jest w powijakach w specshopie :( Jednak jestem już w 95% zdecydowany na boję i się jej nie boję :D

Czy osiągnie się w standardzie tak z 35-40 m celności? Na razie nie chcę nic w środku wymieniać, może po czasie.

Link to post
Share on other sites

czolem,

wacham sie miedz BOYI i P&J II gen.

udalo mi sie przebrnac przez 46 stron postow o PJ (tygodniowa meka...), ale teraz potrzebuje info bojach.

 

Moze ktos z posiadaczy napisze cos wiecej o bebechach?

 

A moze ktos bedzie na tyle dobry i porowna je z PJ ?

 

Bede BARDZO wdzieczny :!:

 

ps. sry za brak pol. czcionki (nie mam w pracy)

Link to post
Share on other sites

nicpon, porównywać bebechów Ci nie będę.. ale miałem w rekach i boyi u PJ IIgen i o wiele bardziej podobało mi sie wykonanie boyi... co do bebechów.. b boyi są łożyska 7mm, prowadnica sprężyny jest metalowa, komora hop siup też metalowa... ogólnie jak dla mnie boyi jest lepszy od PJ. Mam go już trochę czasu i nie narzekam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Właśnie jestem w takiej sytuacji. Tu mi mówią tak, tam inaczej i sam już zgłupiałem. Ogółem grupa, do której (powoli bo powoli) zaczynam należeć, to mi odradza "boję". Jakoś nie mają do niej zaufania. Sam Chciałbym G&P (akurat ten model), ale jego nie mają na składzie i nie wiadomo kiedy będzie.
Znaczy się chciałeś i było Cię stać na G&P, ale ponieważ nie ma to chcesz kupić BOYI?? 8O :wink:

 

Znaczy jak w salonie nie będzie akurat Mercedesa, to kupisz Daewoo?

 

Inna sprawa, że eraz jest dostęny: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1450

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam. Ja jestem posiadaczem tego karabinu Ogólnie w standardzie mamy praktycznie full metal i zamienione niektóre części:

 

- łożyskowana głowica tłoka

- łożyskowana prowadnica sprężyny

- sprężyna M110 o niejednolitym skoku

- łożyska metalowe 7mm

- stalowe zębatki z czterema zębami przeciwpowrotnymi

 

Oprócz tego dostajemy batke 8.4V , wolnoładowarke, szybkoładowarke, małą konwersje na M4 ris (krótka przedłużka lufy do której dokręcamy tłumik). Ogólnie polecam. W Niedziele pierwsza strzelanka, ale testowałem na ogrodzie więc mogę polecić.

Edited by adrian - brs
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pytanie - co jest pod tym tłumikiem, bo mi się ten koszmarny tłumik szalenie nie podoba i wolałbym go zastąpić zwykłą lufą.

Nie chcę brać CQBRki bo mi muszka cały kolimator zasłania (RD40 G&P) :( kładziona muszka co najmniej 65 pln, nowy montaż do kolimatora jeszcze więcej, więc pomyślałem o CQBS/SO czy tłumik jest na gwincie?? czy po jego zdjęciu nie rusza się cały RIS? Czy da się w jego miejsce po prostu wkręcić kawał lufy?

Link to post
Share on other sites

Pytanie - co jest pod tym tłumikiem, bo mi się ten koszmarny tłumik szalenie nie podoba i wolałbym go zastąpić zwykłą lufą.

Nie chcę brać CQBRki bo mi muszka cały kolimator zasłania (RD40 G&P) :( kładziona muszka co najmniej 65 pln, nowy montaż do kolimatora jeszcze więcej, więc pomyślałem o CQBS/SO czy tłumik jest na gwincie?? czy po jego zdjęciu nie rusza się cały RIS? Czy da się w jego miejsce po prostu wkręcić kawał lufy?

 

Jeśli chodzi o CQBS, to dokładnie tak jak napisałeś - tłumik jest na gwincie, który przykręcasz do lufy. CQBSka jest tak zbudowana, że szyny RIS są przymontowane do korpusu i możesz je również od korpusu odkręcić. Zdjęcie tłumika niczego nie zmienia.

Do lufy zewnętrznej, która po odkręceniu tłumika kończy się ok 5cm za RISami, możesz zawsze dokręcić pzedłużkę lufy a do niej tłumik płomienia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Repliczka nabyta i wytestowana w polu

Pierwsze wrażenia z użytkowania: Hopek do wymiany - wiadomo jak to w Chińczyku.

Wszystko się trzyma nic się nie ryla (podokręcali w sklepie), trwałość farby porównywalna z moją starą Mką z G&G czyli dość łatwo odpryskuje, ale nie na tyle, żeby z tego robić tragedię.

Replika be problemu radzi sobie ze sprężyną M120 i wyciąga 387-390 fps. Na starej bateri 9,6V Kan 1100, (przerobiony z mini na SF) Rof jest naprawdę bardzo przyzwoity. Na stockowej baterii troszkę chodzi jak działko więc warto zastosować 9,6V.

Warto było zainwestować parę złoty więcej i wziąć replikę lekko poprawioną. Załączone do niej części stockowe przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy i pozostaje się tylko cieszyć, że nie tkwią już w GB. Na zmienionych łożyskach, głowicy, prowadnicy i normalnej sprężynie M120 wszystko pracuje płynnie i z GB nie wydostają się żadne podejrzane dźwięki. Po mniej więcej 1,5k kulek wszystko się trzyma na miejscu.

Więcej napiszę jak zmienię lufę i gumkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Do lufy zewnętrznej, która po odkręceniu tłumika kończy się ok 5cm za RISami, możesz zawsze dokręcić pzedłużkę lufy a do niej tłumik płomienia.

 

o jaką przedłużkę lufy chodzi? czy jest to to samo co daja do cqbr (chodzi mi o ta przedluzke dzieki ktorej z lufy cqb uzyskujesz normalna lufe)

poratuje ktos jakims linkiem?

 

btw z checia odkupie cos takiego.. :)

 

 

co do repliki to sprawuje sie nalezycie,

dzieki szyna ras lufa nie chwieje sie tak jak w wersjach ris,

z czego jestem bardzo zadowolony bo replika dobrze lezy w rekach,

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Po ponad miesiącu użytkowania doszukałem się pewnej wady mojej mega super M4 SO BOYI. Otóż okazało się, że pasują do niej niemal wyłącznie magazynki BOYI - nie pasują MAG, JG, G&P(jeden na 3 zadziałał) nie wiem jak reszta. Generalnie rozchodzi się o to, że gniazdo magazynka jest nieco krótsze niże w replikach pozostałych producentów. Szkoda bo już miałem nabyte 8 szt midów MAGa.

Poza tym jestem z tej repliki naprawdę zadowolony.

 

 

o jaką przedłużkę lufy chodzi? czy jest to to samo co daja do cqbr (chodzi mi o ta przedluzke dzieki ktorej z lufy cqb uzyskujesz normalna lufe)

poratuje ktos jakims linkiem?

 

btw z checia odkupie cos takiego.. icon_smile.gif

 

tak chodzi o tą przedłużkę (tylko ona ma 15cm a tłumik dwadzieścia parę). Chociaż jak ją założysz musisz przemyśleć temat Gas Blocka (jeżeli zależy Ci na realiźmie), bo będzie Ci wychodził kawał lufy z RISA.

Ja obecnie zakładam Taki Gas Block

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3145

Do tego dorabiam u tokarza lufę ala free float, a na koniec tłumik płomienia od G36C

Taki mały Customik :D

Edited by jaxiu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Doświadczenie z M4SO Dboys:

 

Warto kupić. Trzeba jednak dokonać pewnych zmian.

 

Po kolei

 

Zaczynając od drobiazgów

 

Pas nośny - kicha materiał, który się rozciąga, zawieszenie jednopunktowe, jednak trochę ciężko połapać się, jak powinno się je założyć.

 

Bateria 8,4 1100 mAh do współpracy ze stockiem (M110) nadaje się bardzo dobrze, ROF dobry. Daje radę naciągać M120, jednak ROF jest słaby. Wtedy batce podczepiamy dodatkowe ogniwo i wszystko gra. Jeśli nie to, nadaje się dobrze na zapasową. Co do ładowarki, to nawet nie korzystałem, panuje zła opinia.

 

Sama replika

Podklejamy kolbę od środka, żeby tak nie latała (zneutralizowane)

Między połówki body wrzucamy 2xcieniutki niewidoczny pasek izolki (to samo musiałem zrobić w Mce G&P) żeby nie było luzów (zneutralizowane).

Te dwa plastiki w kolbie przyklejamy, ażeby nie wypadły.

 

Magazynki pasują od G&P, G&G, CA, nawet oryginalny można włożyć i też pasi heh.

Hopek nie jest wcale taki zły, z resztą można poprawić nieco funkcjonowanie trybików (ot zdolne rączki). Magazynek Dboysa daje sobie radę.

 

Bardzo dobrym pomysłem DB są piny zakręcane na imbus, w końcu nie ma prawa, żeby wypadły (każdy kto miał okazje zgubić pin w Mce zazwyczaj przedni wie ile kosztuje taki mały kawałek metalu).

 

Taki jeszcze drobiazg, w selektorze ognia zastosowali kulkę metalową na sprężynce zamiast kawałka plastiku (np miałem w G&P), klik jest wyraźniejszy i przyjemniejszy.

 

Niestety brakuje muszki, także jeśli ktoś kupuje jakąś optykę, dajmy na to kolimator to nie ma najmniejszego problemu, if not to trzeba dokupić składaną.

 

Tłumik raczej nie tłumi, ponieważ lufa biegnie aż do wylotu.

 

Same wrażenia ze strzelania były pozytywne.

 

W zasadzie już na samym początku został zastosowany tani zestaw do wzmocnienia plus M120, ale jak sie okazało - skuteczny. Plastikowe łożyska zostały te same i póki co nie zużyły się.

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=274

 

Z tymi modyfikacjami M4SO spisuje się bardzo dobrze

 

Metal body ściera się trochę szybciej niż w droższych Mkach, ale też bez przesady.

 

OGÓLNIE POLECAM. Można mieć pełnowartościowego AEGa za 2-3x mnieszą kasę, no cóż będzie miał swoje wady, ale raczej dlatego, że może nie spełniać wymagać lanserskich lecz z praktycznego punktu widzenia stosunek ceny do tego co otrzymujemy jest bardzo dobry.

 

Foty (ta druga szczerbinka to nowe innowacyjne rozwiązanie M4SO Dromader ^^ :lol: )

 

img3291ko0.th.jpg img3285td4.th.jpg img3290mw0.th.jpg

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

Te dwa plastiki w kolbie przyklejamy, ażeby nie wypadły.

Akurat w tym są wyjęte, ale w takiej samej kolbie w M4 Cqb podkleiłem ;).

 

 

Jak kogoś interesuje co trzeba wymienić, to proszę zapoznać się z innymi tematami o serii M firmy Boyi. TO NIE JEST TEMAT O TUNING LUDZIE,

J.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...