Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam ostatnio zamiar trochę przerobić swoją emkę ale zapomniałem o lunetce (a to moim zdaniem duże niedopatrzenie). Dlatego jeśli łaska dajcie tutaj fotki swoich emek z lunecikami... bo chcę zobaczyć ile muszę pieniędzy przeznaczyć na zakup odpowiedniego sprzętu. Jeśli można to proszę również o link do sklepu gdzie dany produkt mogę zakupić.

 

Oczywiście może być to luneta na rączkę albo na szynkę (bez rączki transportowej).

 

Dzięki z góry za foty i propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Znaczy miałem ACOG'a i raczej mnie się przeciętnie podobał... (jeszcze na m4 wygląda nieźle ale na m15rifle... poracha). Z tego co widzę lunetki raczej nie zakładacie na rączkę... chyba też tak zrobię. Co do zmiany mojej emy to chyba chwyt zmienię na taką jak Zdziśkowy (fajny), do tego jak zawsze bipodzik a resztę na razie się zobaczy (bo pewnie zechcę wepchać troche w bebechy).

 

Ale dzięki za odpowiedzi... i liczę na kolejne bo kasa 6stego już blisko :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Takie kompaktowe lunetki czadersko wyglądają na M4 i ogólnie na krótkich wersjach. Widziałm ostatnio kompaktową lunetkę (taką jak u khakiprichi) tyle, że bez przedniej osłony, na m15rifle i wyglądała jak tascowy kolimator 1x30 czyli średnio ładnie. Jeżeli do rifla bierzesz kompakta i chcesz wydobyć z tej kombinacji jakąś estetykę, to przednia osłona (tak jak kolega powyżej) to mus (imho).

Link to post
Share on other sites
dokładnie osłona musi być, ale to wszystko kwestia gustu.
Ależ oczywiście, a o gustach (jak to powiedział pewien znawca savoir-vivre) się nie rozmawia. :)

No i tyleśmy Ci pomogli w kwestii dobrania lunety.. zamontuj co ci się będzi epodobało, bo to w końcu twój sprzęt.

Ja polecam zrobić jak mój kolega. Poszedł do jakiegoś myśliwskiego sklepu - poprzymierzał, pomontował, określił co mu się podobał i kupił na allegro. A razem ze sprzedawcą się pośmiali, bo na wejściu kumpel usłyszał: "Panie! A gdzie mi się pan tu z karabinem ładujesz? Ostre sprzęty w sklepie na przeciwko!"

Link to post
Share on other sites

ACOG... raczej bleh na m15rifle... miałem, widziałem i... (może tutaj bez opisu)...

 

A co do lunetki to jeszcze nie wiem (może lepiej spytać)- brać z podświetlanym krzyżem?- Coś to ułatwi czy raczej zbędny bajer...?

 

Jeszcze raz dziękx za zainteresowanie tematem i o więcej fot proszę! (^_^)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sor ale nie chciałem robić nowych tematów :). I takie pytanie ma ktoś foty emki (ris'a) z elkenem? Bo nie wiem jak mi to by wypaliło z tą puchą na górnym ris'ie. Jeśli już ktoś takie coś ma to plzz o wrażenia, jeśli nie to choć może jakies inne foty (bo nie wiem czy nie kupić lunetki na rączkę- choć bardzo chce elkena). Bo nie wiem jak tam elken się ma do m4a1- wizualnie.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

jak raz zero gustu.. mówisz ACOG brzydki do emki? Gdzieś ty był przez ostatnie kilka lat...

 

ACOG z powiększeniem stałym 4x jest świetny i dobrze wygląda na kazdej emce :)

 

Chyba, ze chcesz być pr0 d3lt4 DM to może kopia Leupolda 3-9 ?

Link to post
Share on other sites

Nie no rzecz gustu, mnie się ACOG nie podoba to po co mam nabywać. Strasznie elken mi przypasił ale pytanie jak to by wyglądało na m4a1 ris... bo teraz optykę pod ten model muszę nabyć. I czy nie lepiej by wyglądała lunetka na rączce transportowej (ta g&p z oznaczeniami colt'owskimi). I tak się właśnie między mini waham... cena przepaść (bo 200 vs 500zł) ale pytanie co i jak będzie wyglądać (lans) oraz jak to będzie działać (niestety musi też być praktyczne :D ).

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...