Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Guny do składania i Academy


Recommended Posts

Bardzo dziwi mnie że na stronie firmy ACademy nie ma żadnych informacji na temat robionych przez nią ASG. W czasie moich poszukiwań dowiedziałem się ze istnieją min:

elektryczne: MP5A4, A5, SD5 i L85

sprężynowe: MP5A3

sprężynowe(chyba do składania):M16 M655

 

Czy wiecie może coś o istnieniu innych sprężynowych gunów Academy lub też innych nietypowych firm?? Szczególnie interesują mnie guny do składania(a ten M655 chyba taki jest). Gdzie można takie dostać(sklepy modelarskie??) najlepiej w internecie bo w łodzi nie znalazłem.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Ja mam jeszcze sprężynową Berettę M92 Academy, ale zaprawdę powiadam wam - nie chcielibyście mieć z nią do czynienia :) Jedna wielka tragedia zarówno z wyglądu, jak i w eksploatacji. Glock spręż. HFC po uzdatnieniu rzekomo nieistniejącego w nim HopUp-u jest przy niej niczym młody bóg.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem "szczęśliwym" posiadaczem sprężynowej M16A1+M203 firmy Academy, choć Academy nie jest jej producentem a tylko dystrybutorem. Producentem tej zabaweczki jest KSG.

Karabin jest bardzo stary i jest wykonany identycznie (takie same podzespoły, identyczne magazynki itp.) jak M16A1 i M16A2 firmy HFC, która to firma zaczeła je produkować kiedy KSG zmieniła konstrukcje swojej M16A1 na bardziej zbliżony do obecnych M16A1 i XM177E2.

Karabin jest bardzo słaby, nawet dorobienie hopupa niewiele mu pomogło, choć istnieje możliwość jego upgrade'u nie robiłem tego.

Magazynek ma dwie komory główna na 20 kulek i większą pomocniczą na około 500. Po wystrzeleniu tych 20, ściągamy sprężyne magazynka na dół, otwiera się klapka i z komory pomocniczej wsypują się na kulki do komory głównej. Ciekawa sprawa niestety magazynek strasznie grzechocze.

Ciekawe jest przednie mocowanie pasa, takie jak w M4, mocowane wewnątrz podstawy muszki, na prawą lub lewą stronę (normalne mocowanie przeszkadzało by w przeładowaniu granatnika).

Teraz coś o granatniczku :twisted: Niestety granatniczek jest tylko dosyć wierną repliką oryginału i niczym nie strzela, zwykła atrapa niestety.

Można go przeładować, oddać suchy strzał, bezpiecznik także działa, kabłąk spustu granatnika też jest otwierany w celu przesunięcia pasura wyciągu łusek w przypadku ponownego ładowania z nabojem w komorze.

Ogólnie wygląda to dosyć ładnie, szczególnie że na naszym rynku repliki z M203 są dosyć drogie, strzelać się da ale rzadna rewelka.

Do tego karabinu jest jeszcze podwieszany shotgun, który mam nadzieję, że wkrótce otrzymam :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dawno, dawno temu (jakieś siedem lat;) kupiłem sobie Berettę Academy, którą złożyłem własnoręcznie i trzymam do dzisiaj ze względów uczuciowych, bo strzela na jakieś cztery metry;) Wtedy jednak było to naprawdę "coś", o airsofcie prawie nikt jeszcze nie słyszał i replika wydawała się szczytem techniki i urody. Do kompletu dobrałem sobie później XM 177, również składany od śrubki, kóry złamał mi się wpół podczas strzelań w Beniaminowie. Usztywniłem go prętem przez środek lufy i trzymam w szafie. To były czasy...

Krótko mówiąc: średnio ładnie wygląda, kiepsko strzela, jeszcze gorzej z trwałością. W sam raz na ścianę.

W Krakowie mieli kiedyś w demobilu M16 z granatnikiem w charakterze dekoracji, bardzo ładnie pomalowane. Ot, i cała pociecha z Academy...

Link to post
Share on other sites

Adam- sklejałeś kiedyś czołgi Revella, czy inne plastikowe modele? Po otwarciu pudełka wyciągasz plastikowe ramki, w których tkwią części modelu, oznaczone numerami. Z początku widać tylko totalny mętlik, masę malutkich kawałków. Dokładnie to zobaczyłbyś w pudełku Academy. Instrukcja miała cztery strony diagramów;) Różnica z modelami Revella była taka, że tamte się sklejało, XM-a skręcałeś malutkimi śrubkami, było ich kilkadziesiąt w woreczku, plus sprężyny , lufa i inne bajery. Jedynymi częściami w całości była osłona lufy i znaczna część kolby.

Złożenie całości zajęło mi coś ze cztery godziny, ale jaka była frajda!;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

OK. Już wszystko wiemy. Ale nadal nie wiadomo gdzie można dostać w polsce takie guny w sklepie!!! Jeśli ktoś kupował to gdzie. Choćby w jakiego typu sklepie? Modelarskim? a może militarnym albo w składnicy harcerskiej?

http://www.worldmodel.co.kr/category.asp?s...model&catid=217

a tutaj możecie znależć więcej gunów prawdopodobnie wszystkie do składania.

Link to post
Share on other sites

znam XM177 (pudełko i instrukcja walają się mnie jeszcze w domu i w pracy) oraz M16/M203 (kumpel złożył i dalej ma)

generalnie potwierdam to co przedmówcy - bardzo delikatne zabawki raczej do powieszenia na półkę albo strzelania do tarczy ( )

 

czy kupić mozna? - może warto czasem popatrzeć po sklepach modelarskich? ale wątpię...

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

A to chyba wlasnie produkcji Academy mam swoj granatnik :) Bedzie najprawdopodobniej robil za efektywny pojemnik na duza baterie, zreszta jego losy sa wciaz niepewne, bo moze kupiec sie na niego znajdzie? :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...