Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stara czy nowa wersja M15a4 carabine CA


Recommended Posts

Witam!

Kupiłem niedawno wyzej wymieniony karabin. Z tego co właściciel mówił ma on około 2 lata. W gearboxie tkwi plastikowa prowadnica spreżyny. Dodam że karabin jest stockowy. Czy to świadczy o tym, że jest to stara wersja? Jeśli tak to czy inne części w stosunku do tej nowej wersji( podobno ma wzmocnione) należałoby wymienić?

Piszę tutaj ponieważ nie odważę się rozebrać gearboxa, mam za małe doświadczenia z produktami CA.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie "carabine" tylko "carbine". Moje M15 ma koło 2,5 roku. Też ma plastikową prowadnicę, ale ja nienarzekam i nie oszczędzam mojej repliki. Myślę, że jeżeli coś działa to nie ma sensu tego na siłę naprawiać chyba że się chce zrobić "upgrade". Nie wiem co jest "wzmocnione" w nowszych wersjach poza tym że prowadnica jest bodajże mosiężna, ale twoja i moja replika to nie pierwsza generacja M15. Pierwsza była bardzo nieudana i awaryjna. Według mnie jeżeli jakieś części nie są zużyte i chcesz pozostać przy stocku to nic nie wymieniaj.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ok to dobrze, że to słyszę :) , bo trochę strachu miałem, myślac, że to jest właśnie ta z nieudanej serii.

Co do tuningu to dam tylko do Krakmana żeby mi zrobili przegląd, zregenerowali styki imoże wsadzili łożyskowana prowadnicę spręzyny( co bym sie nie bał o tą starą :) ).

Dzięki za odopwiedź.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Stra awersja ma dwuczęściową, plastikową komorę HU, otwiera się ją "łamiąc" na przednim pinie. Do tego jeszcze kilka detali.

 

Jeśli masz jednoczęściową komorę HU to nie masz się czym przejmować. Jeśli nie - no to owszem jest to stara wersja M15, najprawdopodobniej z czarnym GB (jeśli nikt go nie zmieniał). Nie da sie ukryć, że ten GB i części w środku nie dorównują obecnie montowanym.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...