Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

World in conflict


Recommended Posts

Mur Berliński nie upadł, Pieriestrojka nie przyniosła rozpadu Układu Warszawskiego. Zamiast tego, rozpętało się piekło...

 

ErTeeS, na którego wiele osób czekało z zapartym stolcem już od dłuższego czasu, jest już dostępny w wersji Beta. Trzeba tylko kupić preorder, np. TUTAJ.

 

Jak dla mnie, zapowiada się absolutna rewelka. Mam tylko nadzieję, że gra nie pójdzie w kierunku, jaki ostatnio obrały strategie, a głównie RTSy - zamiast zwiększającego się poziomu trudności, wzrasta tylko ilość przeciwników i robi się, a za całą taktykę robi jak najszybsze klikanie myszą...

 

Aha, jest jeszcze jedna zła wiadomość - w Bolandzie gra wyjdzie miesiąc później (we wrześniu) i będzie... całkowicie spolszczona ohmygod.gif. Trudno, trzeba będzie nabyć na eBayu.

 

STRONA GŁÓWNA GRY

Link to post
Share on other sites

Pisałem o tej grze tutaj kiedyś, podzielam zdanie Giersu-to będzie jeden z najlepszych tytułów 2007 roku. Jako że grałem od dość wczesnej wersji, jestem spokojny o ten tytuł-twórcy z uwagą słuchali zastrzeżeń graczy, i błyskawicznie (już w maju, czerwcu) poprawili większość błędów. Dobra gra, dobrzy autorzy szanujący graczy, hit.

Link to post
Share on other sites

No, właśnie się dzisiaj rano troszkę zmarszczyłem... Zdążyłem zagrać tutorial i 15 minut online... Nie zmienia to faktu, że zapowiada się hit.

 

Z drugiej strony, gra nie jest wolna od oczywistych bzdur. Zamiast zachować jakieś realne parametry sprzętu, twórcy potraktowali urządzenia stron przeciwnik jako "zamienniki". Innymi słowy - T80 ma takie same parametry, jak M1A1, Hind niczym nie różni się od Apache... Szkoda, mogli jakoś inaczej zadbać o równowagę sił.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Gra jest boska, grałem w betę, demo i teraz mam swóją pełną :)

 

Tryby gra są dobrze pomyslane, gra jest świetnie kofigurowalna więc i na moim trochę leciwm sprzęcie pływa.

 

Sama rozgrywka to sepektakularne widowisko ze śliczną grafiką :)

 

Misje są całkiem fajne a multiplayer wymiata - szybkie i bardzo dynamiczne gry, zmuszające do ciągłego kontrolowania pola walki co wbodowany VOIP bardzo ułatwia :) Jestem tą grą poprostu urzeczony :P

 

Szkoda mi tylko spolszczenia tej gry - nie jest złe ale zawsze to nie to samo co orginał :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak jest dużo piechoty przeciw pancernej to czołgi nie mają szansy.

 

Taa, ale piechota jest za wolna, przez co po 6 sekundach atak napalmem lub artyleria wroga (2S7 Pion idealnie nadaje się do zwalczania żywych celów ;), a czasami nawet snajper. Ogólnie piechota to ma najbardziej przerąbane - jeśli mówimy o multi - bo ta gra jest tylko do tego stworzona.

Link to post
Share on other sites

Oj... nie przesadzajcie :) Piechota ma swoje zastosowanie tylko trzeba to robić z głową :)

 

Najlepiej jest ją używać na mapach mocno zalesionych lub miejskich. Wtedy możemy darować sobie transport dla niej i mieć nawet 8 oddziałów. Poza tym w trybie szturmu na kolejne punkty kontrolne są nieocenieni jeżeli chodzi o obronę bo posiadają potężną siłę ognia zarówno przeciw śmigłowcom jak i przeciw pojazdom :)

 

W paru mapach można też nimi niepostrzeżenie zajść przeciwnika od tyłu i nękać jego artylerię :)

 

I nie należy też zapominać o komandosach bo ich zdolność wezwania ostrzału artyleryjskiego jest darmowa i całkiem skuteczna :)

 

No i trzeba pamiętać, że ich należy po prostu chować po lasach i budynkach bo dla nich najlepsza ochrona to to, że przeciwnik ich nie widzi :)

Link to post
Share on other sites

I nie należy też zapominać o komandosach bo ich zdolność wezwania ostrzału artyleryjskiego jest darmowa i całkiem skuteczna :)

 

No i trzeba pamiętać, że ich należy po prostu chować po lasach i budynkach bo dla nich najlepsza ochrona to to, że przeciwnik ich nie widzi :)

 

No komandosi w sumie są nieźli jeśli chodzi o tę "zdolnośc specjalną" ale ich żywotnoś i liczebnośc jest raczej mała - szybko giną pod ogniem.

A co do budynków i lasów to napalm - a jest on tak tani, że każdego nooba na niego stac, dodatkowo "wsparcie" zawsze poluje na piechote, bo jest mało mobilna, a wystarczy, że wystrzeli z wyprzedzeniem 9-6 sekund i koniec. No i na koniec warto wspomniec taktycznego nuka, który zniszczy pół lasu (miejsce katastrofy na mapie "elektrownia") i twoje jednostki także.

W tej grze chodzi tylko i wyłącznie o współdziałanie ze sobą w teamie. Najlepszym tego dowodem są limity jednostek, serwery z dużą ilością graczy, tryb typu "przeciąganie liny" i mapy w których lotnictwo i pancerni budują transportery dla piechoty(np. Statua Wolności).

Ogólnie gra jest super, tylko trzeba miec mikrofon i rozkazywac (mądrze) ludziom.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze powiedziane :)

 

Współpraca zespołowa i uważne kożystanie ze słabych punktów jednostek to mus w tej grze :)

 

Zresztą widziałem ostatnio niezłą sztuczkę: jak skutecznie zajmować dobrze broniony punkt w trybie szturmu:

 

1. Dwóch graczy w zrzuca na punkty kontorlne lekkie czołgi lub jeepy.

2. Jeden z graczy spuszcze jakiś nalot (np kasetówki) tak aby uprzedały o 1 sek lądowanie pojazdów. Zrzucane pojazdy przez 2 sek są nieśmiertelne więc nawet lekka pomyłka jest dopuszczalna.

 

A przy okazji mogę mieć kontakt z żywym językiem obcym poza studiami :)

Link to post
Share on other sites

A przy okazji mogę mieć kontakt z żywym językiem obcym poza studiami :)

 

No z tym to różnie... niestety. Spotkałem się tylko kilka razy, z tym, zę ktoś rozkazywał, przeważnie jest bardzo cicho, nawet nikt nic nie pisze, a ja mam za niską rangę (sierżant sztabowy).

A co do tego zrzutu, to na mapie "riviera" latarnia morska zawsze przejmowana jest jako ostatnia, więc jeśli masz punkty wsparcia, lub helikoptery i ludzi, to bierz go jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites

Czy ta gra jest tylko na początku taka nudna ?? (3 misje)

 

Czy później się coś dzieje... dla mnie poza grafiką nic nie jest warte w niej uwagi :(

 

Zależy co masz na myśli. Jeżeli misje typu: zajmij przyczułek, obroń go itp. to jest są wszędzie, natomiast gra cały czas jest coraz atrakcyjniejsza. Proponuję przejść jeszcze kilka misji i sprawdzić czy Tobie to odpowiada. A najlepiej to zagraj w multi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...