Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR L [G&G]


Recommended Posts

Witam, jako że SCAR od pewnego czasu nie daje mi spać to przeszukująć sieć natknąłem się na wersje wykonaną przez G&G.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...800583afab1e81d

 

Niestety nie ma tam żadnego konkretnego opisu.

 

Wiecie może coś na temat tej repliki? Jak widać jest tańsza od CA i patrząc na obrazek ;) bardziej "dofaszerowana".

 

Czekam na wasze zdanie i info.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2841 prezentuje się świetnie, przymierzam się do tej zabawki, ale nasuwają się pytania:

czy to jest to samo, co http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...CARBK_srch_scar ? To specshop tak pięknie opisał jego tuningowane elementy, czy po prostu wgc tego nie zrobiło?

W końcu: jak się spisuje, jakiego zasięgu można oczekiwać?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

z wyglądu karabin bardzo ładny (wykonanie na równi z VFC moim zdaniem) co prawda nie oglądałem go 30min, ale sprawia bardzo pozytywne wrażenie. dobrze wyważony, przez co nie czuć jaki jest ciężki.

 

Kupił go już ktoś może jakieś wrażenia z użytkowania??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja oglądałem przynajmniej 30min, strzelałem z niego w sklepie i powiem że robi naprawdę wrażenie.

 

-Wyjątkowo duży ROF jak na te osiągi (na batce 8.4V) świadczy to o tym że nie podniesiono jego osiągów tylko poprzez mocniejszą sprężynę

 

-Bardzo dobrze wyważony (pewnie dzięki batce z tyłu i rączce z przodu)

 

-ogólne wrażenie bardzo dobre

 

-nie posiada (w odróżnieniu od prawie wszystkich eMek) ruchomej komory HU co jest duużą zaletą. Początkowo się bałem że skoro jest wzorowany na eM to skopiują to fatalne rozwiązanie, ale odpuścili sobie :)

 

-ze złożoną kolbą na bok jest mniejszy od mp5, ale trudniej się celuje.

 

-jako ciekawostkę podam że kolba poza składaniem na bok i wysuwem w osi ma też pionową regulacje takiej plastikowej 'poduszki' na policzek :) można sobie dostosować tak aby gun ładnie przylegał do strzelca. bardzo pozytywny bajer

 

-w kolbie jest sporo miejsca, ale ogniwa typy SC niestety nie wejdą. najlepiej używać ogniw 4/5AA wejdą też 4/5sc. Kształt batki to tzw. nunchako (dwa rządki połączone kablem)

 

-pewną wadą jest to że podczas walki ze złożoną kolbą na bok widać kable. Na szczęście podczas zginania kolby nie wykonują one dużych ruchów więc się nie wyrobią, nie wystają też na tyle aby zachaczyć gałęzią, ale widać je. Myślę że w tym miejscu można by je jakoś osłonić choćby taśmą izolacyjną

 

-aby dostać się do batki należy wyjąć taki mały pin który jest mocowany na wcisk. Myślę że z czasem się może wyrobić i zgubić. na szczęście otwór jest przelotowy i można tam włożyć cokolwiek np. śrubkę i nakrętkę (na oko M3 lub M4)

 

to tyle z oględzin w sklepie

niestety nie ma żadnych opinii użytkowników jak na razie :(

Link to post
Share on other sites
-nie posiada (w odróżnieniu od prawie wszystkich eMek) ruchomej komory HU co jest duużą zaletą. Początkowo się bałem że skoro jest wzorowany na eM to skopiują to fatalne rozwiązanie, ale odpuścili sobie

O co chodzi ?!? (jakoś nie łapie)

 

-pewną wadą jest to że podczas walki ze złożoną kolbą na bok widać kable ...
Wydawało mi się że chwalili się rozwiązaniem kolby "No wire power connector", ale widać nie tyczyło się tych kabelków do body :(

 

Coś SCARy się chyba dobrze nie sprzedają, albo posiadacze się ukrywaja ;) ?!?

Link to post
Share on other sites

O co chodzi ?!? (jakoś nie łapie)

 

ten kruczek łapie tylko ten kto przynajmniej raz rozłożył eMke :)

otóż komora HU w eM nie jest utwierdzona na stałe względem GB tylko umieszczona w prowadnicach i dociskana za pomocą sprężyny do GB. Posiada ona niewielką możliwość ruchu w osi lufy. Efekt jest taki że podczas strzału komora lekko się cofa wraz z całą lufą, co wprowadza drgania końcówki lufy i bardzo pływa na rozrzut. Po jakimś czasie powstają też problemy ze szczelnością i w ogóle syf, kiła i kilogram teflonu. Jest to wada większości modeli z rodziny eM rozwiązanie to jako pierwsze wprowadziło TM w M16 po czym się z niego wycofało. Niestety reszta prod. zdążyła to skopiować do swojego klonu M.

 

na szczęście Scar choć na M wzorowany nie posiada tego rozwiązania :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...