Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Układ" w świecie ASG :)


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podbijam pytanie o łożyska kulkowe, o których mowa w pierwszym poście tego tematu. Znalazłem łożyska odpowiadające wymiarami tym, które są w GB no ale cena jest trochę nie ten teges...

 

http://www.lozyska.net.pl/product_info.php...4e8527d04fc1386

 

Cena tam podana jest za jedną sztukę, a nie za jakąś większą ilość :/ Znalazłem te łożyska jeszcze w kilku miejscach ale ceny są bardzo podobne :/ Niestety tych super tanich z NSK nigdzie nie ma :/

Link to post
Share on other sites

Bo holmes je kupował przez jakiegoś stomatologa czy innego lekarza w hurtowni ze sprzętem medycznym. Są one używane w różnych precyzyjnych urządzeniach. Rozeznałem się trochę już bardzo dawno. W Krakowie można je kupić ale cena jest kosmiczna, chyba z 50zł za sztukę. Facet który je sprzedawał mówił że nie ma żadnej konkurencji podobno dla NSK po prostu są bardzo dobre. A i jeszcze jedno, nie da się w tej hurtowni kupować detalicznie i indywidualnie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Bo holmes je kupował przez jakiegoś stomatologa czy innego lekarza w hurtowni ze sprzętem medycznym. Są one używane w różnych precyzyjnych urządzeniach. Rozeznałem się trochę już bardzo dawno. W Krakowie można je kupić ale cena jest kosmiczna, chyba z 50zł za sztukę. Facet który je sprzedawał mówił że nie ma żadnej konkurencji podobno dla NSK po prostu są bardzo dobre. A i jeszcze jedno, nie da się w tej hurtowni kupować detalicznie i indywidualnie.

 

 

Aha :cry: Czyli to by było na tyle, jeżeli chodzi o świetną alternatywę dla łożysk typowo do ASG :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

witam!

Jestem nowy na forum, ale nie taki łysy z "majsterkowania" i mechaniki. Za miesiąc kończe produkcje własnej repliki - niepodobnej do żadnej znanej broni (jeżeli ktoś chce wiedzieć to niech sobie wpisze w google pictrues DC-17m) body - drewno(sklejka) - bardzo łatwo coś w nim wydrązyć - lufa, spust, przednia 'trzymaczka", wysuwana kolba, zębatki, i w przyszłości cały gearbox zlecam znajomemy ślusarzowi. Początkowo wycenił mi całość (bez gearboxa - właściwie mechboxa) na 180zł - liczył bez robocizny bo to usługa w zamian za pomoc z kompem. Narazie badziewny gearbox boyi aby sią zapoznać z budową. Dodam żę skożystam z wielu zamienników - np. spręzyna - taka jak do osysaczów cyny(w przybliżeniu), łożyska prubuję załatwić te dentystyczne, klable nisko oporowe - elektryczny taniocha, smar to samo taniocha, baterie - mam tatę w Energii pro - z tym nie będzie problemu :mrgreen:. Hop-siupa jestem zmuszony kupić tak samo silnik po posumowaniu kosztów wyjdzie jakieś 400-500 zł i to uważam że to dobry bilans kosztów.

Edited by kura15
Link to post
Share on other sites

Aż się boje, ale... Jak rozwiążesz problem spasowania na linii komora - GB? Nie chce Cie dodatkowo straszyć, ale temat był poruszany bimbalion razy. Precyzyjne części jak części GB oraz same obudowa są na tyle skomplikowane i wymagają odpowiednich materiałów, że wątpie, aby ślusarz Ci je wykonał. Generalnie, dość ambitne, ale boje się o realizacje. Wiele osób próbowało wykonywać GB od postaw, jak też i same repliki. Mało kto miał tyle determinacji, pieniędzy i chęci, aby dokonczyć raz zaczęty projekt.

 

edit: Obejrzałem sobie zdjęcia tego... czegoś. Z tego co widzę fajnie by to było zrobić na podstawie GBv3. Ale tutaj rodzi się pytanie. Umieszczasz magazynek jak w "oryginale" czy też wstawiasz go normalnie? Jeśli masz zamiar umieścić go z boku to jak rozwiążesz problem z podkręceniem HU oraz podawaniem kulek?

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Magazynek ładuję od dołu - ten z boku wg. mnie by przeszkadzał. Co do gearboxa - to jak już napisałem narazie kupuję boyi'owski a dopiero jak wykonam jego projekt, znajdę wykonawce i koszty mnie nie przerosną to wykonam taki właśnie - AnR- mechbox v3 rzeczywiście był by tu ciekawym rozwiązaniem dzięki za uwagę :). Co do słomaniego zapału to się nie martwię projekt trwa od 2 miechów i ciągle chce mi się to robić, a spieprzenia obliczeń bądź wykonania - no to daj bóg - na wszelki wypadek omówiłem całość z wykładowcem z polibudy (z wałbrzyskiej filii)

 

EDIT : Problem spasowania wystąpi dopiero jak będe chciał włożyć swojego mechboxa.

Edited by kura15
Link to post
Share on other sites

wykonam jego projekt, znajdę wykonawce i koszty mnie nie przerosną to wykonam taki właśnie

 

Odrazu Ci mówie, że Cie to przerośnie. Jednostkowy koszt wykonania tego będzie spory. Pamiętaj, żeby kolesiowi się chciało ruszyć tyłek do CNC potrzeba conajmniej 5tyś. A to jak masz projekt na miliony. Co dopiero jednostkowe zamówienie.

 

na wszelki wypadek omówiłem całość z wykładowcem z polibudy (z wałbrzyskiej filii)

 

Nie podważam zawodowych kwalifikacji, ale raczej specem od AEG ten człowiek nie jest.

 

Problem spasowania wystąpi dopiero jak będe chciał włożyć swojego mechboxa.

 

Nie, wystąpi odrazu na starcie.

Link to post
Share on other sites

I po co go zniechęcasz AnR? A może mu się uda i będzie z siebie chłopak dumny. Albo mu się nie uda i czegoś się nauczy o życiu. Tak czy inaczej, niech chłopak działa. Ludzka rzecz pomarzyć.

 

PS. Wielu ludzi, którzy dokonali ważnych, czy przełomowych odkryć było krytykowanych za to co robią, ludzie twierdzili, że im się nie uda. Ale im się powiodło... Bo 100 spróbuje i zawiedzie, a 101-szemu się uda... I najlepiej, żeby mu nie wmawiać, że to niemożliwe, skoro sam tego nie dostrzega, bo zrezygnuje. ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chciałbyś zrobić kopię GB wzoru TM owszem. Ale sam chyba przyznasz że jest ona daleka od ideału?

 

Mimo że operuje na komicznie małych siłach w stosunku do broni palnej jest bardziej skomplikowana, droższa i bardziej zawodna. Nie wmówisz mi że nie da się tego zaprojektować prościej, niezawodniej i taniej. Może chłopak ma właśnie taki pomysł?

 

Jakbym, cholera, studiował jakiś kierunek techniczny to pewno siedziałbym w CADzie i rozwijał koncepcję repliki acetylenowo-tlenowej. Regulowane FPSy i odrzut o jakim najlepsze GBB mogą marzyć. Ale niestety nie ma sensu się za to zabierać, chyba że mi mikołaj na święta przyniesie frezarkę i inżyniera-niewolnika..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...