Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STG 556 -amerykańska wersja STEYR AUG


Recommended Posts

Witam

Przeglądajac najświeższy numer magazynu "STRZAŁ" trafiłem na obszerną recenzję karabinu STEYR AUG. Aż serce mnie zabolało jak na jednym ze zdjeć znalazłem to :

308a3956e7dc7378m.jpg

mianowicie chodzi o:

1. Ręczny dosyłacz zamka

2. Zwalniacz suwadła

 

Czy moze mi ktoś powiedzieć po kiego grzyba Amerykanie wszędzie muszą wrzucać swoje "super" patenty?...

Skoro AUG nie posiadał tego od "kołyski" i armia austriacka nie potrzebowała tego typu udziwnień , to po cholere amerykanie muszą przerabiać te karabiny?.. Czy amerykanscy żołnierze mają zaprogramowaną umiejętność obsługiwania tylko "eMki"? i nie potrafią obsługiwać Auga w "czystej postaci" , bo brakuje im "ręcznego dosyłacza zamka ", oraz "zwalniacza suwadła"?? ...

 

Proszę o zabranie głosu.

 

 

 

ps. zdjęcie pochodzi z magazynu "STRZAŁ", wszelkie prawa autorskie co do oryginału zadjęcia posada redakcja magazynu, ja tylko zrobiłem kopię na potrzeby założenia tematu na forum. ;-)

Link to post
Share on other sites
Skoro AUG nie posiadał tego od "kołyski" i armia austriacka nie potrzebowała tego typu udziwnień , to po cholere amerykanie muszą przerabiać te karabiny?..
Kiedy ostatnio armia austriacka brała udział w walkach? Kiedy działali na pustyni? Może po prostu nie mają tyle doświadczeń w operowaniu bronią w trudnych warunkach co Amerykanie?

 

A akurat zwalniacz bardzo przyspiesza wymianę magazynka i jest dobrym ruchem. ZObacz, że MP5 tego nie miało, a już MP7 i UMP mają, bo to jest właściwy kierunek rozwoju broni.

Link to post
Share on other sites
Kiedy ostatnio armia austriacka brała udział w walkach? Kiedy działali na pustyni? Może po prostu nie mają tyle doświadczeń w operowaniu bronią w trudnych warunkach co Amerykanie?

Australiczycy pomimo posiadania i AUGów, i pustyni, nie korzystają z tych patentów ;)

Link to post
Share on other sites

Swoje zadanie spałni nawet Mauser Ka98. Ale to chyba nie znaczy, że nie można go ulepszyć? AUG jest dobrym karabinem, ale to nie znaczy, że idealnym i nic w nim nie można poprawić.

 

W przypadku AK to wygląda trochę inaczej - masz b. cięzkie suwadło i mocną sprężynę powrotną, dzieki czemu nie trzeba dosyłacza, ale i przez to karabin silniej oddziaływuje na strzelca. A zatrzask suwadła by sie przydał. Znajomi strzelcy w swoich AK i Berylach robią taki ręcznie - nie zatrzymuje suwadła po ostatnim strzale, ale pozawla mieć broń w położeniu "podpięty magazynek, suwadło w tylnym położeniu", co przyspiesza oddanie pierwszego strzału (regulamin tor nie pozwala na start z przeładowaną bronią).

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem problemu. Broń ma być maksymalnie efektywna i funkcjonalna, więc im więcej usprawnień się zamontuje, tym lepiej dla użytkownika.

 

To taka samo jak fanatycy AK (np. Ja ;) ) mają pierdulca na punkcie "czystości" kałacha i przyprawia ich o zawroty głowy myśl o RISach na AK itp. Jednak na takie fanaberie można sobie pozwalać tylko w Airsofcie. A jak popatrzeć na zdjęcia, to operatorzy Alfy mają kałasze poobwieszane jak choinki.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu ,że jest to wspólna rodzina STEYR'ów :wink: i zasada działania jest generalnie ta sama. Nie ważne jaki to model amerykanie i tak dali by radę wsadzić tam "ręczny dosyłacz zamka ", oraz "zwalniacz suwadła" ... :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...