Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5SD5 TM + FTK Hurricane M100


Recommended Posts

W erze tanich, 380 fpsowych Pejotek i innych Dżing Gongów moje skromne 295 fps mnie trochę martwi więc rozważam włożenie wymienionego w tytule tematu tune-up kita ( asgshop.pl ). Potrzebuję rady, bo z drugiej strony taki tuning skraca żywotność, przynajmniej z tego co czytałem. Warto ?

Link to post
Share on other sites

Warto! Jeśli masz TM-kę to sprężyna M110 (bo właśnie taka jest w tym zestawie pomimo nazwy (patrz - zaniżone znakowanie sprężyn przez Hurricane-a)) podniesie ci moc bez narażania części. Do tego musisz jednak dokupić zębatkę tłokową ze stali lub cały (jakiś używany) zestaw zębatek CA lub innych stalowych.

Link to post
Share on other sites

Imho nie warto, przede wszystkim dlatego, że tm słynie z tego, że jest bezawaryjne, dopóki go nie rozbierzemy, lub nie stuningujemy. A 380 fpsowe pj i inne jing gongi(nie mówię tego, jako wróg chinoli, lecz jako posiadacz właśnie jing gonga) mogą się przy takiej tm'ce schować, bo tu nie ma tego poziomu niezawodności, zasięgiem też niewiele taką tm'kę przewyższają, niektóre, jak to chinole wypadają względem tm gorzej pomimo przewagi fps'ów.

Link to post
Share on other sites

Jak nie szkoda ci kasy to wlep jakiś zestaw cylindra guardera,kompletny z tłokiem za 199 i sprężyne m100 ale nie Mad Onion ani Hurricane.Zębatki nie powinny sie posypać,choć fakt jest faktem że TM chodzi jak złoto,ale bez grzebania.Z szacunku do TM nie pakowałbym tam kiepskich FTK :lol:

Link to post
Share on other sites

Ja tez nie pakowałbym FTK Hurricana. Jeśli nie masz kasy na porządne części to wstaw po prostu SP110 Guardera, preckę i solidny akumulator.

 

Masz wtedy spokojne 35-360fps. Jeśli dorzucisz do tego bore-up (raczej Guarder, CA, lub Systema) to dociągniesz do 390fps.

 

Do tego porządny aku 12V na Ib1400 lub jakiś 9.6V na SC i wymiatasz ;)

 

I nie martwiłbym sie za bardzo o TM. Do M110 spokojnie daje radę. Mam już 3 P90 tak złożone, koledzy mają AUG'i, P90, czy G36 i zębatki, tłoki - wszystko daje radę. Oczywiście kiedyś się zepsuje, ale kiedyś to wszystko się psuje. Do tego kultura pracy pozostaje TM'owska.

 

Wg mnie M100 + precka to jedyny upgrade jakiego potrzebuje TM, daje to 330fps i kosisz wszystkie chińczyki z 400fps. Bo fps to nie wszystko co się liczy.

Link to post
Share on other sites

Dodam swoje 3 grosze tematu

 

Mi w mp5 hg tm po wstawieniu

 

-boreupa CA

-springa 130% CA

Pękł GB po 6 miesiacach 8-)

 

Mowisz jack że można wstawic m100 do stockowego gb TM na zwykłych zębatkach TM i aku 9,6v? Bo właśnie mam stocka teraz (spowrotem wstawiłem+szkielet CA) i nie mam co sie martwić?

Link to post
Share on other sites

ja uważam że TM jest gorsze od wielu chińskich firm takich jak P&J, CYMA. Czemu? Ma poprostu słabą sprężynę, słaby GB i słabe stokowe koła zębate. Stąd tak niska ilość FPS <300. Gdy włożysz do niej mocniejszą sprężnę do po dosyś krótkim czasie pęknie Ci Gearbox. Oczywiście musisz wymienić również kółka zębate, bo na stockowych to na pierwszym strzale masz młynek.

 

A tak w ogóle wracając do tematu, nie powinneś tuningować takiej krótkiej broni. Poprostu śmieszne jest jak ktoś z PM lata po lesie z 400 FPSami

Edited by gall_anonim
Link to post
Share on other sites

...

 

No co mam Ci powiedzieć?

P90 Standard - M110 30k strzałów i strzela dalej aku 9.6 1700

P90 TR - M110 20k i strzela dalej aku 12V IB1400

P90 TR - M100 10k i strzela dalej aku 9.6v IB1400

P90 Standard - M100 i aku 12V ib1400 i strzela

 

Nawet łożyska są plastikowe. Nigdy w życiu nie wymienię zębatek, bo TM chodzą najciszej.

 

A widziałeś Ty kiedy TM? Rozkładałeś? Żeby złożyć Cymę na poziomie osiągów TM, to trzeba tam albo wymienić wszystkie części i dostajesz wtedy drogiego aeg'a w chińskiej obudowie, albo wstawić M120 i masz wtedy te 330fps... (vide JLS). I nigdy, NIGDY nie osiągniesz tej kultury pracy jaką ma TM.

 

Znam egzemplarze Ak47, które mają przebieg 100k kulek. P90, które działają od 5 lat.

 

No sorry, ale w porównaniu z Cymą, Wellem, czy P&J, które z pudełka są nieszczelne, zgrzytają, silniki im iskrzą, lufy i komory HU są od razu do wymiany, to TM to zupełnie inna jakąś.

 

BTW Twój głos to nie nowość. Jakieś 2-3 lata temu podobnie twierdzili zwolennicy ówczesnego CA. To co że można się było zaharować na śmierć doprowadzając tę replikę do porządku.

 

A fps to nie wszystko, każde stockowe G36C TM z 290fps i precką strzela lepiej niż chiński aeg z 400fps.

Link to post
Share on other sites

Powiem tylko 1 że przed grzebaniem w moim TM replika wytrzymała 1,5 roku bez żadnej awari może miałem pecha że pekł gb.

 

Co do kultury pracy TM to się zgodze z jackiem najcichsza praca zebatek jaka słyszałem!!

Co do jg to miałem g36c jg oddałem do sklepu w nastepny dzien(takiego traktora nie slyszalem nigdy).

 

Pj2generacji hm m16 ma znajomy jak strzelam to slysze ze zebatki sa albo zle spodkladkowane albo to poprostu pj ;)

 

Bez urazy bo sa tacy ktorym tanie chinczyki odpowiadaja ja zawsze bylem zwolennikiem TM.

 

Koles odemnie z ekipy ma MP5 JG niby 340 fps? ma zalozona gumke guardera silikonowa noweczka wszystko a ja mam 1,5 rocznego tm na gumce tm stock 285 fps i strzela tylko o 3 metry dalej odemnie czy to nie dziwne? :D

 

A jak ktoś dołącza do ekipy to zawsze polecam TM a i tak wszyscy kupuja jg,well,pj wiadomo finanse. Lecz wrazenia juz nie te same :D

Edited by nastuk
Link to post
Share on other sites

ciekawe... mam w domu M15a4 Carbine CA i w stosunku do g36c jg to jest właśnie traktor i to bez tłumika... Mój SCAR JLS nie miał M120 bo zasieg mocno wzrósł po włożeniu sprężyny stockowej G&P(no chyba że do G&P pakuja m130)...

 

a co do TM, strzelalem sobie ze stockowego thompsona TM. Celność masakryczna ale zasieg jednak mniejszy niz mojego mp5 wella z ftk m100 precka i sylikonem. Inna sprawa ze mój well chodzi jak dwa traktory ale już ponad rok i bez awarii ;P

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites

Ze co prosze?!?! Z tego co pamietam ich M120s to jakies M130-M135 Guardera!

 

Ee, raczej na odwrót. Ja widziałem 405fps na SP110, albo 560 na SP150. Na Prometheusie M150 - 530, to samo na Systema M150, G&G M150. Bo kilku takich eksperymentach musiałem uznać, że nie jestem bogiem upgradu, tylko po prostu SP dają więcej fps.

 

A Hurricany? 380fps w AUG'u, nawet bez borka. No to jak sprężyna daje 380fps i nazywa się M100, to chyba ktoś źle nazwał sprężynę? Bo te 30fps za TM'owską komorę HU w AUG'u i długą lufę, to można dorzucić, ale dalej masz 350fps na sprężynie 330fps. Przy tym Hurricany są dłuższe.

Link to post
Share on other sites

co do Tm i kultury pracy 3letnia Mp5sd6 zmieliła zębatki : wymieniłem na CA i z cichego guna zrobił się traktor :F mimo iz nie robiłem tego pierwszy raz i wszysciutko było nasmarowane i dobrze spasowane. Regulacja silnika też dawała mizerny efekt :(

Wniosek w TM nie ma co wymieniać bebechów bo stockowe smigają naprawdę dobrze - a świetny hopek i tak daje bardzo dobry zasięg.

Po raz kolejny powtórzę "FPS to nie wszystko"

Link to post
Share on other sites

@Szalony - "sprężyny tanie są" - mówisz? Ja się raczej z tym nie zgodzę... w końcu wywalić 6 dych na kawałeczek powykręcanego drutu to lekka przesada. 6 dyszek to dla niektórych dniówka w 10 godzinnej pracy (i to ciężkiej pracy polegającej na rypaniu szpadlami, kładzeniu kanalizacji etc.). Dlatego dobrze, że są MadOniony, Hurricane-y, JeBudU (:D) i takie tam... (żeby nie było - ja używam guarderowskich springów z oznaczeniem "SP")

Link to post
Share on other sites

Dyskusja na temat finansowej dostepności airsoftu względem średniej polskiej pensji jest bez IMHO sensu. To jest hobby. Ani najtańsze, ani najdroższe. próżno dyskutować.

 

Tańsze sprężyny kosztują 20-30 zł. Droższe - 40-60 zł. W ASG tak jest, że w bardzo wielu przypadkach opłaca się dołożyć te 20-30% ceny i kupic lepsze cześci, bo oszczędności jest z tego co nie miara. Oczywiście nie we wszystkim przypadkach, dlatego dobrze znac rynek i wiedzieć co warto, a co nie.

 

Na moje oko, żeby spokojnie uprawiać to hobby, trzeba na początek ok. 800-1000zł i potem ok. 100zł miesięcznie średnio.

 

Da się taniej? Pewnie, ale wtedy już z wielu rzeczy trzeba zrezygnować. I nie ma co narzekać, bo parę lat temu było dwa razy drożej :)

 

Paradoksalnie najtańszymi aegami są TM. Roczną Mp5 można dostać za 600 zł i jest to giwera na lata bez wkładu finansowego.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dziwna sprawa.

 

Dostałem z ASGShopu odpowiedź, że bez wymiany części wstawianie mocniejszej sprężyny ( o M100 chodziło ) nie jest dobrym pomysłem i zaproponowano mi to http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2082 i to http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=656.

 

Biorąc pod uwagę empiryczne relacje z tuningu Szalonego Jacka to mnie to trochę dziwi. Nie przesadzają to panowie ze sklepu z wrażliwością części TMowych? :wink:

Link to post
Share on other sites

Tm'ki nie mają zapasu wytrzymałości jak na przykład CA. Japońce uznali po prostu że w ich replikach ma nic nie być zmieniane i tak jak wyjdą z fabryki tak mają działać przez lata.

Najsłabszym elementem TM są moim zdecydowanie zębatki. Resztę i tak się wymienia przy wkładaniu np. FTKi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...