Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 full metal boyi


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Interesuje mnie karabinek boyi Colt M4A1 CASV Full Metal za 600 pln. wyczailem go na zbrojowni.com.pl. jak oceniacie ten karabinek? jakie ma osiągi? ma opcje ognia ciagłego? na jaka odleglosc niesie i czy sa z nim jakies rpblemy? mozna go tuningowac? pozdro

Link to post
Share on other sites

Mam chwilkę czasu, więc w skrócie opisze pierwsze wrażenia...

 

Po otwarciu pudła od razu rzucił mi się w oczy powycierany w niektórych miejscach lakier (ostre krawędzie) oraz lekko przetarte białe napisy SAFE, SEMI, AUTO przy selektorze ognia (z drugiej strony korpusu także).

Oprócz karabinka w pudle siedziała bateria mini 8,4 v 1100 mAh NI-MH, ładowarka sieciowa, 3punktowe zawieszenie, metalowy Hi-Cap (300 BB's), dodatkowe metalowe ucho do zawieszenia, wycior, instrukcja oraz paczka kulek (250szt.).

 

Karabin jest dobrze wyważony i wygodnie leży w dłoni.

Tak jak było mówione z ABSu wykonano tylko chwyt przedni, chwyt pistoletowy i kolbę.

Body, lufa zewnętrzna z muszką, zdejmowany chwyt transportowy, prowadnica kolby, szyny 22mm zrobione są ze znalu (ZnAl) i nie reagują na magnes, magazynek jest zrobiony z jakiegoś innego stopu.

Body jest bardzo ładnie spasowane, niema żadnych prześwitów na złączeniu części górnej i dolnej.

Lakier na body pozostawia wiele do życzenia... łatwo go zarysować.

Karabin na początku może służyć również jako grzechotka :-F

Kolba lata w lewą i prawą jak szalona, magazynek tak samo.

Takie były pierwsze wrażenia...

 

Po użyciu nieodłącznej od Airsoftu taśmy teflonowej i izolacyjnej, nic sie nie macha i przyszła pora na oddanie pierwszego strzału.

Włożenie baterii do chwytu przedniego zajęło mi ok 10 minut... siłowałem się z blokadą, którą dociska piekielnie mocna sprężyna.

Udało sie, Hi-Cap pełny, luźno chodzący selektor ognia ustawiony na SEMI...

*STRZAŁ* kulka na stockowym HopUpie ustawionym na 0 przeleciała jakieś 30-35m.

Po ustawieniu gumki kulka poleciała na ok 50m.

Na AUTO kulki latają na podobną odległość, celność nie najgorsza, myślę że z 35m można by trafić w sylwetkę człowieka.

Replika jest strasznie głośna :???:

 

Zdziwiła mnie jedna rzecz, otóż nie wiem jak w waszych replikach ale u mnie wskaźnik selektora ognia (po prawej stronie) nie działa, czy w waszych replikach też tak jest?

 

Do środka nie zaglądałem, nie chcę stracić gwarancji i nie umiem grzebać się w takich rzeczach :mrgreen: .

 

Wniosek:

Kupując tą replikę najlepiej zaopatrzyć się w zapas taśmy izolacyjnej i teflonowej :twisted: , sylikonową gumkę HopUp, preclufe i jakąś lepszą baterie.

 

Jak za cenę 500 zł replika jest godna polecenia, dostajemy solidny i ładny kawałek metalu. Nie wiem jak z żywotnością, ale na razie bardzo dobrze się trzyma.

Moja ocena: 9/10

Link to post
Share on other sites

Recka qbosz'a jak najbardziej zgodna z prawdą :) replika godna polecenia, choć w mojej początkowo coś mag nie pasował (w ogóle wylatywał i nie podawał kulek) ale mam 2 low capy CA i z nich normalnie podaje, później, gdy wyregulowałem silnik kulki co jakiś czas zaczęły się w nim blokować (?). No, ale to w moim egzemplarzu... :)

Link to post
Share on other sites
Lakier na body pozostawia wiele do życzenia... łatwo go zarysować.

Nie tylko na body.

Ogólnie szybko się rysuje.

Kolba lata w lewą i prawą jak szalona, magazynek tak samo.

Takie były pierwsze wrażenia...

Magazynek - jeszcze nie jest tak źle.

Kolba - otóż ja mam stałą kolbę więc nie mogę nic innego napisać,

niż to że nie chybocze się i jakoś wygląda :D

Udało sie, Hi-Cap pełny, luźno chodzący selektor ognia ustawiony na SEMI...

U mnie selektor ognia chodzi w miarę dobrze,

ale mógłby troszkę lepiej.

Replika jest strasznie głośna icon_confused2.gif

Śrubokręt do ręki i regulujemy silnik (dokładnej położenie zębatki osi silnika do zębatki silnikowej).

Zdziwiła mnie jedna rzecz, otóż nie wiem jak w waszych replikach ale u mnie wskaźnik selektora ognia (po prawej stronie) nie działa, czy w waszych replikach też tak jest?

Normalka to jest - w tym miejscu masz gb,

więc trudno, aby działało.

sylikonową gumkę HopUp, preclufe i jakąś lepszą baterie.

Normalka w chinolach.

Jak za cenę 500 zł replika jest godna polecenia, dostajemy solidny i ładny kawałek metalu. Nie wiem jak z żywotnością, ale na razie bardzo dobrze się trzyma.

Moja ocena: 9/10

A można wyrwać tę emkę taniej na aukcjach gunfire.

Posiadam m4 s-system ze stałą kolbą i mogę dać te same noty.

Myślę, że w najbliższą sobotę uda mi się porównać swoją emkę do innych chinoli.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

panowie powiedzcie mi jak wlozyc ta batke do chwytu ?

ja prubowalem i nie wiem czmu ale nie che wejsc...

 

ps. jesli ktos jest zainteresowany to chetnie sprzedam swojego boyia (m4 ris)

 

kontakt:

gg: 3155149

tel: 889-699-799

mail: w.bandyk@gmail.com

 

jesli by ktos byl zainteresowany to prosze nie piszcie na forum ;) poniewarz zadko kiedy je sprawdzam...

 

pozdro

Wojtek

Link to post
Share on other sites

Trzeba się trochę posiłować ale w końcu się uda. Ja też nie mogłem jej wsadzić ale teraz już jest w środku. Co prawda co jakiś czas przestaje strzelać nie wiem czemu no ale to może wina baterii(pytanie w tej kwestii zadałem już w odpowiednim dziale). Mam jeszcze cholerny problem uregulować celowanie i generalnie z odległości ok 12m kulka w tarczy jest kilka centymetrów wyżej niż punkt w który celowałem. Na większe odległości kulka leci nawet kilkadziesiąt centymetrów wyżej. Jak uregulowaliście swoją emkę?

Link to post
Share on other sites

Czekając na kulki 0,25g, nową baterię i smar(zobaczymy czy zacznie strzelać normalnie) zadam pytanie. Czy magazynki wszystkich firm będą pasowały do m4 boyi? Mam teraz dwa magazynki boyi jednak chciałbym kupić coś lepszego(szczególnie zależy mi na tym żeby nie nakręcać co dwie serie maga). Jakie magazynki będą najlepsze?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...