Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ump mosfer to małe piwo, wszystko jest na wierzchu, kable, luty do styków i silnik.

 

Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale, co do tłumika płomienia z montażem qd (czyli ten obleśny standard na końcu lufy):

Niby jest jakiś imbusik blokujący ale ... ten szit nie ma gwintu pod spodem. Upraszczając, fabrycznie tłumik płomienia jest wkładany na lufę zewnętrzna i zaciskany na amen. 30min pracy brzeszczotem i dremelem pozwoliło mi się pozbyć tego fajansu i jest piękna goła lufa zewnętrzna czekająca na gwint 14mm. W ciągu tygodnia postaram się to to nagwintować i powiem jak wyszło.

Edited by Schlingel
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ale nuda, nie macie nic nowego do powiedzenia o swojej zabawce?

Podbijam temat.

Ponownie rozłożyłem i złożyłem replikę. Teraz tłumik tłumi jak należy, a replika ma znowu dobry zasięg, nie wiem o co chodziło wcześniej (była głośna i kulka spadała po 20m). Śmiejcie się z mojego Prawie-Jak-Snajper UMP, ale mnie się podoba. Wszyscy pytają, co to takiego, wielu myśli, że to jakiś pokręcony MP5 ;)

 

ump2.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

własnie jakiś czas temu się nad tym zastanwaiłem, ale w sumie najlepiej by było w jakis sposób zaadaptowac te magi od MP5. Musze sprawdzić rozmiary i czy ewentualnie metodą chaupniczą da się tak je przerobic aby pasowały. wtedy tłumik, przedni chwyt i "My name is Bond, James Bond":-)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad wycięciem gniazda maga z jakieś uszkodzonej MP5 i przełożeniem/przymocowaniem do gniazda maga UMP (wcisk lub wklejenie). Zwalnianie i ładowanie maga jest podobne, jedyna róznica to sam rozmiar maga, no i ewentualne położenie miejsca z którego kulki są podawne z maga (nie znam fachowej nazwy). Jezeli jest ono z tyłu maga, lub wzglednie po środku to nie pownno byc problemu, natomiast jezeli jest z przodu to kicha. A w temacie wygladu to P90 z magami od M4 czy gieta z magami od M4 wcale swoją brzydota mnie nie odrzucaja, a tu zamiast prostego będzie łukowy mag ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie da się chyba tego zrobić tak żeby działało. Midy są skonstruowane tak: jest sobie taki tunel na kulki w kształcie litery S - leci w dół maga, potem zakręca w górę i znów w dół; w tym tuneliku chodzi sprężyna (długa i najczęściej kwadratowa). Hi cap to po prostu puszka o dwóch komorach i mechanizmie . Zresztą rozłóżcie sobie to zobaczycie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

nie wiem może źle ze mną ale postanowiłem znowu nabyć UMP :-F schiz? sentyment? czy coś innego? nie wiem wiem że mój okaz był jednym z lepszych pm`ów z jakimi miałem do czynienia i nabyłem go znowu po 9 miesiącach :-F zobaczymy jaki będzie ten model

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...