Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

Opiszę swoje przeżycia z gibaniem się w mod 1 :)

 

W moim kołysała się lekko górna częśc body w stosunku do dołu ale to chyba przypadłośc wszystkich Boyi bo kumpel kupił body Boyi do PJ i to samo było.

 

ta szyna piccanty (czy jak to się nazywa chodzi mi mianowicie o chwyt przedni) solidnie się trzyma górnej części body i nie ma mowy o żadnym ruchu tam

 

Lufa z racji że mocowana jest tylko przy body ( z przodu risa nie ma żadnego mocowania) gibała się nieznacznie.

 

Jako że te ruchy trochę mnie irytowały postanowiłem coś z tym zrobic:

 

- w tylnej części górnego body jest taka częśc co wchodzi pod dolną połówkę body i zapobiega jego otwieraniu się (w CA są to piny), tą częśc okleiłem od góry podwójną warstwą taśmy izolacyjnej i podkleiłem super glue co by się nie ździerała. Po tym zabiegu body składa się jakby ciężej ale nie ma już tego irytującego ruchy i trzyma się solidnie :).

 

- lufe zewnętrzną okleiłem również (chyba potrójną warstwą taśmy, też z glue) w miejscu w którym wchodzi w body (tam przy komorze hop up dla niekumatych :) ), wycinając nadmiar taśmy skalpelem. Lufa już w ogóle się nie rusza :)

 

Zajęło mi to może z 20-30 min, a z efektu jestem naprawdę zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OSKi-SNITF - Skoro masz mod 0, weź napisz, tak jak ktos pytał na poprzedniej stronie,c zy ta szyna biegnąca górą przez cała długośc repliki jest osadzona na normalne szynie RIS (czy da się ją zdemontować, czy też jest przywierdzona do front-gripa na stałe)?

Link to post
Share on other sites

Która część się gibie??

 

Na czerwono masz zaznaczone (mniej-więcej) jak wyglada lufa zewnętrzna. Do niej są mocowane RIS'y oraz muszka. Strzałką masz zaznaczone w którym miejscu jest ona mocowana do body. Jest ona po prostu wsuwana tym małym kawałkiem w body i przykręcana pierścieniem (tym zewnętrznym co go widać pomiędzy body a RIS'em). Problemem w tych modelach jest to, że te dwa elementy (lufa i body) nie są dobrze spasowane. Otwór w body gdzie jest mocowana lufa jest za duży i są po skręceniu całości występują luzy luzy.

 

m4lufaql3.th.jpg

Link to post
Share on other sites

OSKi-SNITF - Skoro masz mod 0, weź napisz, tak jak ktos pytał na poprzedniej stronie,c zy ta szyna biegnąca górą przez cała długośc repliki jest osadzona na normalne szynie RIS (czy da się ją zdemontować, czy też jest przywierdzona do front-gripa na stałe)?

 

Otóż górna szyna jest osadzona na szynie ris, jak będę miał chwilkę czasu i dostęp do aparatu to porobię dokładniejsze fotki (jak narazie nie demontowałem ale widać wyraźnie że jest to szyna na szynie. wszystko jest ciasno spasowane)więc można ją zdemontować ;-) .

Link to post
Share on other sites

czyli jakby okleić to taśma izolacyjną i wtyknąc na siłę i dokrecić by rozwiązało ten problem czy lepiej lukupi mod0 i nic nie kleić?

 

No ja tak właśnie zrobiłem i zdecydowanie pomogło, lufa już się nie chybocze.

 

 

Co do mocy to wszystkie Boyi mają ten sam GB więc jest to raczej chłyt matekingowy, pomijam już fakt, że jak kupowałem swojego mod1 (od razu jak się pojawiły) to miał 350Fps, teraz te same na gunfire (stamtąd brałem) mają już 380 :).

Link to post
Share on other sites

mam jeszcze pytanie dotyczące farby na boyach... czy to prawda ze złazi farba z risów??

 

Sama z siebie nie złazi, ale fakt faktem farba na boyach jest bardzo wrażliwa na obtłuczenia.

 

Z repliki jestem zadowolony bardzo, wiele osób na moją odpowiedź co to za firma było wyraźnie zdziwionych in plus.

 

Od razu polecam wymianę sprężyny na coś o niejednakowym skoku bo to co jest fabrycznie to straszne gówno, po wymianie na M120 na stockowej baterii nie zauważyłem spadku ROF'a nawet, jeszcze będę eksperymentował z M130, ale najpierw muszę zakupic preckę.

 

Gumka HopUP jak już pisałem też do wymiany na dzień dobry.

Link to post
Share on other sites

mam pare małych pytań

czy to co jest prezentowane jest na Taiwangunie jako MK12 firmy P&J IIgen.

http://www.taiwangun.com/?str=product&...3f3727bd2f20abc

i Ten produkt BOYI to to samo??

czym różni się ta raplika od Gr 25 i czy można by było zrobić z niej Gr 25

chodzi mi o taki efekt jak jest GR 25 CA lub G&G z przedłużoną lufą pod tłumikiem itp

pozdro

Link to post
Share on other sites

Obiecywane fotki szyn RIS w mod.0

 

spr002ue2.th.jpg

 

spr001ae3.th.jpg

 

spr003dx4.th.jpg

 

spr004um9.th.jpg

 

Ja mam jak widać mod.0 i działa bezproblemowo narazie nie testowałem w warunkach bojowych tylko luźne strzelanie do nieruchomych celów i musze przyznać że nie żałuje ani złotówki wydanej na ten karabin osobiści wymieniłem od razu gumke HU na guarderowską (niskie temperatury sie zbilżają ;] ) i dorzuciłem tłumik Kings Arms 40x245 i jeszcze kolbę modstock (i sie teraz głowie gdzie wpakować batke ;] ) wyadje mi się że warto byłoby wymienić okablowanie bo jest przeraźliwie cieńkie ,na stockowej batce działą i troche sie grzeje.POza tym to pełen free float robi wrażenie i nie ma problemu z gibaniem sie.

zapomniałbym o tym że owinąłem lufe wew. taśmą teflonową bo komorę HU mozna było obracać na boki no i te ząb który trzyma magazynek wymagał delikatnego obklejenia izolką po to żeby inne magi też wchodziły i nie wypadały ,ale to wszystko zabiegi kosmetyczne ;)

Link to post
Share on other sites

W niektórych przypadkach nie wytrzymuje stockowej (cos jak m120), a co dopiero mówić o m120 MO (czyli cos jak m130).

To jest chińczyk i GB nie jest wzmocniony żadna miarą. U kuzyna stockowe bebechy poszły po 100 kulkach...

Jeśli chcesz wsadzić taką sprężyne to musisz wymienić cała góre ...no może poza prowadnicą sprężyny bo ona jest w miare.

Link to post
Share on other sites

czy do mk12 pasuje tylko ten tłumik po 250 zeta?

mam mod0 troche sie telepal ale podokręcałem (szyby ris)

strzela na 45m celnie. ma 406 fps/ 0.2g przynajmniej mój.

 

 

aha i czy jest prawdą , że zeby wsadzic gumke HU powiedzmy guardera o trzeba zmienaic komore od razu?

ta jest podobno za krótka. co w związku z tym?

gumka wchodzi?

trzeba kupic komore HU CA?

trzeba przyciąć gumkę?

 

tłumiki - który pasuje?

http://asgshop.pl/produkt.php?id=53

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1611

http://asgshop.pl/produkt.php?id=735

każdy?

ma ktoś moze foty mk12 z tłumikiem? bo moim zdaniem jak sie tak drastycznie skróci tłum. płom. by dojść do gwintu 14mm i na to nakręci tłumik to jest za blisko muszki i w sumie wygląda brzydko. Proszę o foty

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...