Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

A ja podmuchałem sobie w hopsiupa i doszedłem do wniosku, że coś puszcza. Owinąłem więc gumkę taśmą teflonową i zmontowałem spowrotem. Muszę powiedzieć, że wynik zabiegu przerósł moje oczekiwania. 20% wzrostu zasięgu jak nic.

Przy okazji podpiłowałem mocowanie pokrętła hop-upa, bo jakoś luźno chodził i mi się rozregulowywał.

No co ty... o 20%? to ile ty wczesniej miales?

a gdzie to podpilowaleś tego hopupa? tez mnie to wkurza przebiegne kawałek i juz rozregulowany.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czyli pokrętło ma się opreześ na tym wystającym kawałku hopa tak? chyba już komam ... zaraz zabieram się do roboty

Edit:

To już mam... ale zamiast piłować to lepiej jest wziąść taśmę izolacyjną i nakleić na wałek ( wystarczy jeden plasterek) tzn obkleić dookoła. Tym sposobem jest on grubszy i pokrętło wchodzi ciaśniej i nie ma luzów tak więc hop-upek stoi w miejscu i się nie przekręca ;)

Edited by knypek3
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zbiór najważniejszych informacji o mk12:

 

Z najważniejszych:

+metal body dobrej jakości (farba trochę dupna)

+cicha praca gearboxa

+szyny nielatają praktycznie wogóle.

+Cena

+"pływająca" lufa

 

-stopka kolby z tworzywa

-słabe wykończenie dwojnogu

-chwyt dla leworęcznych bardzo niewygodny.

-przewody słabej jakości

 

Ilość fps: ok 400

Zasięg: +/- 50m

Zalecana wymiana gumki hop-up (być może trzeba będzie skrócić gumkę ponieważ komora jest trochę krótsza od stanradowej)

Oraz lufy (choć zdarza się że niektore modele posiadają coś ala prec lufe)

Co do dwójnogu: nie jest zły, choć po dluższym użytkowaniu moze zacząć "latać" na boki.

Lufa: 415mm śr. wew różna (chińska produkcja) max (do tł. płomienia) - 509mm (trzeba spiłować wystającą kryzkę - dot. niektórych mod1)

Zębatki: według niektorych wyglądają na wzmocnione (choć niektórym karabin sypnął się po 1 serii - chińska prod.)

sprężyna: coś około m110

Gearbox: wzmocniony przód (lepsze rozłożenie działających sił)

cylinder: rożnie w zależności od humoru chińczyków - od 0 do 1.

bateria: ta z gunfire'a 8.4 1500 - dość kiepska customs.pl 9.6 niewiem bo nie testowałem

chwyt stworzony dla praworęcznych

gwint na tłumik dźwięku lewostronny 14mm (trzeba odkręcić cły tłumik płomienia - http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=39255&st=60#)

mag: ok 190 kul hi-cap oczywiście

niepasujące magi: P&J(metalowe),CA, G&G (być może jeszcze jakies)

mod0 jest stabilniejszy od mod1 - nie kiwa mu sie lufa - żeby zlikwidować należy:

"- w tylnej części górnego body jest taka częśc co wchodzi pod dolną połówkę body i zapobiega jego otwieraniu się (w CA są to piny), tą częśc okleiłem od góry podwójną warstwą taśmy izolacyjnej i podkleiłem super glue co by się nie ździerała. Po tym zabiegu body składa się jakby ciężej ale nie ma już tego irytującego ruchy i trzyma się solidnie .

 

- lufe zewnętrzną okleiłem również (chyba potrójną warstwą taśmy, też z glue) w miejscu w którym wchodzi w body (tam przy komorze hop up dla niekumatych ), wycinając nadmiar taśmy skalpelem. Lufa już w ogóle się nie rusza "

mod0 i mod1 mają tyle samo fps - różnice w wersjach o pare fps tak jak w każdym karabinie.

Boyi to nie to samo co PJ - boyi ma metal body ;p

zawieszenie taktyczne jest do dupy - najlepiej kupic zaczep na przednią szynę ris.

uwaga na blaszki trzymające risy od wewnątrz - kiepskie są i można je zgubić.

Ogólnie w stocku replika dobra na karabin jeśli chcesz mieć snajperkę musisz zrobić gruntowny tuning.

Replika super - polecam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o magazynki to testowałem długie HiCapy TM i wchodzą bez problemu i trzymają się, ale CA już nie wchodzi. Po prostu gdzieś się blokują i już.

 

Zaliczyłem też usterkę. Po 4500 kulek przestała się cofać dysza. Replika pojechała do serwisu w gunfire.pl. Muszę powiedzieć, że ta awaria nastąpiła ciut szybciej niż się spodziewałem. Zobaczymy co napisze serwis.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj miałem okazje pomacać SPR mod 1, trzyma się fajnie, ogólnie fajny gun, ale to jest wersja snajperska, 50metrów? :F

według niektórych wyglądają na wzmocnione

Na półce mam ze 4 rodzaje zębatek, jedne są stock reszta jakies firmy, pisali że wzmocnione. Jak byś mi je rozsypał po podłodze, za cholerę nie powiedział bym ci czy są wzmocnione czy nie. Powiedzcie mi, jak można stwierdzić czy są wzmocnione czy nie po wyglądzie?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

mi sie osobiście nie popsuło nic bo od razu prawie powymieniałem to i owo aż w końcu cały GB ale najmniej zaufania miałbym do :

1).Kabli wyglądają na baaaaaaaardzo słabej jakości są cienkie i przy moich owijka zdarła sie po przejechaniu po kablu paznokciem :/

2).Tłok jeżeli planujecie dłuższe serie

3).Szkielet GB ja po otwarciu mojego miałem w nim parę niespodzianek w postaci nadlewek które prawdopodobnie podczas normalnej pracy GB mogłyby by wskoczyć między zębatki i byłoby nie miło

Link to post
Share on other sites

Ja swojego modyfikowanego mam już parę miesięcy i poza selektorem który musiałem dokręcić reszta chodzi ok. Nawet od czasu do czasu małe krótkie serie puszczam...

A zębatki dalej mam stockowe. 8-) Jedyny problem na początku to dobrze skręcić osłonę lufy. Magi niestety z powodu wymiany body na SRC jestem zdany na krótkiego boyi lub thermoda. Jedynie gumki HU zmieniam do sie szybko ścierają ale to już inna historia.

Link to post
Share on other sites

Druga sprawa, MK12 ma przednia muszke przez caly front grip umocniona jakims drutem - domyslam sie ze mial on ustabilizowac free floating inner barrel. Chce poprostu zdjac muszke do ktorej jest przymocowany ten drut - i czy czegos takim zabiegiem nie uszkodze? Nie ukrywam ze robie to ze wzgledow wizualnych jak i checi zamontowania tlumika i ktorym pisalem wyzej.

 

Czekam na konkretne odpowiedzi i pomoc. Dziekuje i pozdrowka

Link to post
Share on other sites

Trydont: wsadziłeś lufe 600mm do stokowych bebechów? Jakies zmiany w mocy? wzrosła, spadła? Równiez pytanie kieruje do innych: Co będzie jak wsadze precke 600 mm do stoka? Nie spadnie mi przypadkiem moc?

Edited by 4dvent
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Udało mi sie usunąć efekt latającego magazynka. Podczas uszczelniania repliki teflon fixem nakręciłem część taśmy na komore w miejscu łączenia magazynka z komorą. Po kilku włożeniach magazynka taśma odpowiednio sie ułożyła i teraz dociska maga, a cały układ sie dodatkowo uszczelnił. Polecam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Mk12 Mod 0. Ledwo ja kupilem a juz zaczynaja sie problemy... kolega mowi, ze cos z zebatkami jest nie tak. Karabin nie strzela, dziwnie charczy jak naciskam spust. Wczesniej zablokowaly mi sie w nim kulki to przeczyscilem i naladowalem akumulator. Moze ktos wie jak to naprawic?

Link to post
Share on other sites

Nie chce nic zapeszać ,ale Mk 12 mod 0 mam od września,czy października i jestem bardzo zadowolony. NA razie nic nie poszło w niej źle. Oryginalny smar wciąż się utrzymuje ,mag nie rdzewieje,

Mam też z nią niestety sporo małych problemików. Kolba ma szparę i powoloooolutku rozkłada się na 2 częsci. 1/3 śrub nie ma już gwintów lub podkładek.Po prostu nie mogę dokręcić..... Farba łatwiutko schodzi,od byle otarcia, Cyngielek w zwalniaczu magazynka sam odpadł....

 

Wymieniłem już lufę,gumkę,przymierzam się do zmiany komory,by był szczelniejszy.\

Mimo tych paru upierdliwych wad uważam eMke za piękny i wdzięczny karabinek ,który jest już przedłużeniem mojej ręki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmmmm, no to ja może Was zdziwię, ale od sierpnia tłok, żyje i ma się dobrze. Wymienioną mam sprężynę na M120 Guardera, do tego Borek Guardera i gumka sylikon + 7mm łożyska metal (chyba CA?). Z w okolicach listopada pękł szkielet teraz siedzi tam też boyowski tyle, że ten czarny i śmiga dalej.

 

Lufa 510mm 6.01 (tak ta z allegro:P ) + Teflon FIX i replika strzela bardzo miła.

 

A tłok katuje na 9.6 Sanyo lub 10.8 Firefoxa tak więc jakby chciał to by już dawno padł:P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...