Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

Miałem kilka godzin temu rozebrane prawie wszystko koło H-U , i raczej nie podkleisz samej komory , bo nawet jesli Ci się uda to i tak zaraz się to zerwie .

 

Ja bym pokombinował szybciej z magami ...

 

 

Pytanie z innej beczki ? Na jakich kulkach Sprka najlepiej idzie ?

 

celność/waga/zasięg <- w tej kolejność , czyli , na jakich uzyskam najlepszą skuteczność ?

 

No i oczywiście jakiej firmy , mam gb stock z precką systemy i gumką Gp czy jakoś tak.

 

 

Pozdrawiam i Dzięki

 

Dawid

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gosci - dajesz trochę taśmy, może być zwykła izolacja, na komorę nad tym plastikowym dynksem, który ma za zadanie dociskać lufę wewnętrzną i gumkę. Tylko od góry!. U mnie to pomogło, ale trzeba próbować bo każdy egzemplarz ma inaczej.

 

Uzupełnieniem może być podklejenie gniazda maga miękką częścią rzepa, od strony spustu.

 

Dawid - mi najlepiej chodzi .28, też mam Systemę 509 mm, gumkę systemy i trochę pozmieniane w gb, ale sprężyna m120.

Link to post
Share on other sites

OK dzięki pokombinuje i z HU a magi to wsadziłem do okienka co blikuje się w nim zatrzask trzymający maga wsadziłem kawałek atamluminiowej blaszki z puszki 2 warstwy i między plastikową a blaszną część maga pod ten rant z plastku 5/6 wartsw tamsy żeby podnieść to do gury narazie jednego tam zmodifikowałem i dzał ale HU też podkleje.

 

Co do kulek strzelałme z 0.25 jest nieźłe na 0.3 miodzo na pełnym zasięgu skupinie wystarczające na zdjęcie człeka 1/2 kulkami zasięg szacuje na 40 metrów moc 409 FPS precka systema 509mm spręzynak też M120

 

Przydało by się ze 20 fps-ów więcej jak to ma być parasnajperka w sumie takie stabilne 430 FPS bo na krutki dystans nie moze ludzom krzywdy robić bo i na takim trzeba walczyć czasem. Pozdrawiam.

 

Ciekawostak http://www.aresdefense.com/product.html

Co wy na taki myk

Edited by gosci
Link to post
Share on other sites

Klamkę kupuje na wiosne ponizej 15 metrów mamy zasade w timie że tylko na semi a na odległościach kontaktowym chyli poniżej 5 metrów poprostu muwimy że dostałeś. Więc jest chumanitarnie dosyć choć i zdażają sie wypadki ale bardzo żadko ze ktoś dostanie kulka z miejszej odległosci ale żadko. Co do tego Bore-up to mam pląbe na GB a ze miałem sporo przygót z poprzednia SPR-ką została wymieniona przez sklep na nową wole nie tracić tej gwarancji narazie, bo jestem troche zielony w materi serwisowana replik ale z czasem i do tego dojde.

Link to post
Share on other sites

Witam mam putanie jaką precke polecicie do SPR-a chciał bym założyć dłuższą niżeli lufa zewnętrzna i zamaskować ja tłumikiem zastanawiałem się nad średnica 6.02 i koło 600 mm a na masskowanie tłumik koło 20 cm jakiej firmy precka była by dobra na co zwracać uwage przy wyborze. Prosił bym o jakiś link do konkretnych modeli. Ma ktoś moze http://www.kingarms.com/productimages/ka-scope-14c.jpg taki kolimator na swojej SPR-ce jeśli tak poprosze o pare fotek jak sie prezentuje.

Link to post
Share on other sites

heh masz 409 fps bez bore-upa i chcesz 600mm pakować? powodzenia - będziesz miał może z 250 fps wtedy. Po pierwsz wsadz bore upa po 2 mocniejsza spręzynę by to jakoś chodzilo. ale przy m130 i tak nie spodziewaj się wiele przy takie lufie. kup lepiej 535 tak jak ja. jest idealna pod m120

i kup lepiej lunete by to wyglądalo jak para snajpa a nie szturmówka. - choć wedle gustu - ja mam lunete

 

co do lufy polecam systemę 6.04 - wystarczająca - przynajmniej kule się nie blokują. co do tłumika kup tak żeby razem z precką np taką 535mm spełniał jakiś efekt - bo jak juz kupujesz - wwalasz to 100 zł czy ileś tam to niech to nie służy tylko do maskowania ale też do wyciszania.

Link to post
Share on other sites

Człowieku nie ośmieszaj się...

 

O ile kolega ma cylinder typ "0" i na standardowej konfiguracji daje mu to 409fps (lufa ~509mm) to przy ~600mm będzie miał stratę co najwyżej 20fps na rzecz większej celności i powtarzalności.

 

Popatrz co za dziwy- ja do M4 G&P swojego czasu na stockowej konfiguracji dającej 360fps (cylinder typ "0") wsadziłem lufę 590mm SYSTEMy i jakoś spadło o 12fps, a powtarzalność i celność były kilkanaście razy lepsze. Tak naprawdę bez spadku zasięgu.

 

@gosci- nie kupuj castorurek do AEG'ów- jeżeli ma to być około 600mm to bierz Deep Fire/ Systeme.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Ma ktoś w tej SPRce springa M135 bez bore-upa?

Jeśli tak to ile fps daje? Powinno dać 442 wg przelicznika.

Jakiś nadmiar jest?

I jeszcze jedno pytanko, co zrobić z podwójnymi strzałami na semi? Ma ktoś gotowe rozwiązanie?

 

Pozdrawiam.

Edited by jakubskate
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - o jakie m135 Ci chodzi? Promyka, Elementa?

Bez BU, ale czy ze stockowym zestawem cylindra, w którym głowica tłoka jest raczej umiarkowanie szczelna?

No i ogólnie to przy takiej dokładności wykonania dla każdego egzemplarza moc przy jednakowej sprężynie będzie inna...

Link to post
Share on other sites

Podwójne strzały to komora.

 

Opowiem co zrobiłem z moją SPR:)

Części jak w moim profilu.

Wsadziłem tam 9,6 Sanyo 2400. Rozwaliły się przewody:) Wsadziłem o większej średnicy i RoF skoczył do około 20k/sek. Midcap w 5 sek.'

Używam jej jako broń wsparcia/parasnajperka/szturmówka.Wiem ,może to się lekko wyklucza ale od czego są Auto i Semi:). Zasięg jak kałach kolegi 430 fps.

 

 

Do celowania używam G&P EoTecha 553,polecam.

Z repliki zdjąłem górnego risa. Pomalowałem przód amatorsko w różne plamki z szablonu home-made.

Kolba składana g&P OD plus ładownica na batke:)

 

Silnik G&P m120 high speed.

 

No cóż jeszcze....może poza refleksją ,że głupio było wsadzić w chinola tyle cashu to....jestem zadowolony. Obecnie zbieram na ....hmm....ICS'a m4? Sam jeszcze nie wiem.Ale SPR nie opchne za taniej niż 9 stów:DKiedyś.....

 

min22200.jpg

Fotka:)

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites

Borol - masz jakąś dokładniejszą fotkę malowania? Właśnie się przymierzam do wykonania paintjobu, generalnie coś w ten deseń tylko kolorystyka leśna:

 

armadilloarmourypp4.th.jpgthpix.gif

 

Jakub - generalnie i promyk i element m135 są porównywalne do powiedzmy m120/125 guardera, z tego co ludzie piszą. Mają "zawyżoną numerację". Przy szczelnym układzie można się spodziewać +5% ponad normę, czasem więcej czasem mniej. Tak na oko. Nikt Ci nie powie dokładnie ile będzie, a tym bardziej jak to się na zasięg przełoży...

 

Zanim wymienisz komorę u gumkę spróbuj wszystko rozłożyć i złożyć dokładnie. Być może lamelki się podwinęły albo coś innego jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

To moja pierwsza robótka była. Chałupnicza.

3 spraye matowe z Obi ,każdy po 10 zł :D Samochodowe.

W grubyym kartonie od bloku wyrysowałem różne małe plamki w różnych kształtach,jechałem na fristajlu.

Potem cały upper i frontgrip pomalowałem na zielono(i wszystko na nim),a po tygodniu dodałem plamki brązowe i czarne z szablonu.

Kolegom się nie podoba<lol>

 

Co do twojego obrazka....Ten efekt jest dzięki siatce ogrodowej:D Przykłada się i maluje:D I taki fajny wzorek wychodzi.

 

Dotykałem pare paintów aerografem z krylonem i efekt jest niesamowity:D:D

Edited by Borol
Link to post
Share on other sites

Co do osiągów/zasięgów . Kupiłem Sprke MOD 0 miesiąc temu ( chinol ) i nie wymienie tego na nic innego :)

 

precka systemy 509 6,04 - i przy stocku nie polecam nic innego

gumka

całkowicie uszczelniona komora HU CA

 

nie wiem ile to ma FPS , ale z pozycji stojącej 60 m ( 0,28g ) zasięg bezproblemowy przy stockowym GB i m120 . Hopek na około 30 % , więc kulki nie latają jakimś lobem . Max zasięg dokładnie 66 metrów . Raczej dla snajpera bo kulki lecą po sznureczku

 

przy 0,25 jest znacznie dalej 70 m spokojnie ale kulki latają jak chcą - opcja bardziej dla siania zamętu i osłony kolegów

 

Co do tłumika - zdecydowanie polecam zdemontować tłumik płomienia i nałożyć 250mm x 40 mm - JAK TO WYGLĄDA !!

 

Maskowanie - kupiłem jute , pofarbowałem w różne kolorki (zieleń/brąz) , obłożyłem całość , łącznie z lunetą,bipodem i tłumikiem , i obwiązałem mocnym brązowym sznurkiem ( prawie nie widoczny ).

 

Efekt ? Na zlotach nie ma osoby która nie podejdzie i nie spyta jaka to replika itd , ogólnie jestem w tym nowy , a wywołałem zainteresowanie jakbym kupił jakiś najnowszy model repliki .

 

Pozatym , nie wiem ile razy nią już zachaczyłem ( repliką ) ile mi się obsunęła - zero rysek i wgnieceń . Bezproblemowo po ponad miesiącu używania i 4 tys BBs można ją sprzedać jako nie używaną :)

 

Postaram się dać jakieś fotki :)

 

Dawid

Link to post
Share on other sites

KA wiadomo najlepsza, a po niej? Systema, Promyk, G&P czy CA? Chce troszkę poprawić celność więc zmienię też lufke na Systeme 509mm :)

w GB mam zmienione: tłok, prowadnica, głowica tłoka. Chcę dołożyć łożyska ślizgowe i M140 albo M130 Mad Oniona. Myślicie że szkielet wytrzyma na pojedynczym? Batka to large 9,6V sanyo i kable niskooporowe więc prędkość reakcji spustu powinna być w dostateczna.

Edited by jakubskate
Link to post
Share on other sites

jakub. Przy wymianie części na zajebioaszczo szczelne i dobrym całym łożyskowaniu na m120 osiągniesz dobre fps a szkielet i zębatki Ci nie padna. Co do m130 nie jestem pewien....

 

Po KA najlepsze sa Systema i Promyk. Promyk ma jak zauważyłem lepsze ustrojstwa służące do dociskania i szczelności.

 

michalll jakiej długości masz tłumik.

 

Stockowo chowa się do lufy 455 ,a on ma 509.Proste działanie plus trochę logiki:P

Link to post
Share on other sites

Zależy mi na około 460 fps i mam z deka fundusz ograniczony, 350zł z komora i precką plus tuning muszę się zmieścić :) Chce z tego zrobić parasnajpę. Więc chyba M130 plus podwójne łożyskowanie, komora, preca i doszczelnienie układu będzie odpowiednie i da mi te 460fps.

Z tym że przejżałem wzystkie sklepy i nie mogę znaleźć odpowiedniego zestawu. Zawsze albo nie ma łożysk ślizgowych 7mm, albo komór innych niż CA, albo sprężyn jakiś tańszych i nie Mad oniona. Chyba na ASGShopie zrobię zakupy:

8) spring - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1380

8) dysza: ta: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1417

czy ta: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1416?

8) precka: ta: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=437

czy ta: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2699

8) komora: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2081

8) i łożyska: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=63 - niestety tylko kulki mają na stanie. Jak do czasu zakupu będą ślizgi to je wezmę.

 

Dzięki za podpowiedzi co do zestawu.

Edited by jakubskate
Link to post
Share on other sites

Odpuść dobie FPS-y, po co Ci aż tyle? Zresztą, na M130 nie wyciągniesz 460 fps, a M140 to ten szkielet na PEWNO nie wytrzyma. Dałbym sobie spokój ze sprężyną, a dołożył raczej do precki KM Head jeżeli ma to być parasnajperka. Komorę kup KA lub Prometheusa, obie są świetne.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dołożył na bore up-a do tego m130 i Systeme 509 lub 535. Komore ewentualnie elementa czerwoną. Na tym raczej osiągniesz 460 fps. Ja na m125 (elemnta) miałem 425 (na tym zestawie powyżej.)

 

A co do lufy to myślę, że Systema jest dobra na tyle że nie trzeba dawać 2 razy tyle na KM heada szczególnie że ma chłop ograniczony budżet ;) - bo w sumie Systema dobra w sobie ale jak coś to zawsze para-snajperka - i poprawić zawsze można.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...