Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa precyzyjna z allegro czy to możliwe :]


Recommended Posts

Krzeselko - Kacyk posobotni? Stary piszesz takie bzdety, że aż sie czytać nie chce...

 

Te lufy są mniej precyzyjne nawet od najgorszych stockowych luf cymy itp. Ich średnica jest nie równa (tzn. w momentach może i osiąga te 6,01, ale są też miejsca gdzie jest to 6,2mm lub 5,7). W dodatku aluminium...

Link to post
Share on other sites

I kto tu pisze bzdety? :wink: Nie aluminium a mosiądz. Poza tym z postu krzeselka wywnioskowałem, że On wcale nie zachwala tych luf - czytanie ze zrozumieniem się kłania :) I popieram go w całej rozciągłości - lepiej nie ryzykować i wybrać coś markowego - nie ma to jak sprawdzony producent.

Link to post
Share on other sites
Te lufy są mniej precyzyjne nawet od najgorszych stockowych luf cymy itp. Ich średnica jest nie równa (tzn. w momentach może i osiąga te 6,01, ale są też miejsca gdzie jest to 6,2mm lub 5,7). W dodatku aluminium...

 

To prawda

 

 

Poza tym z postu krzeselka wywnioskowałem, że On wcale nie zachwala tych luf

 

Oczywiście że nie zachwala...

 

Czy to się opłaca? hm... nie wiem. jeśli te lufy są takiej jakości jak systemy, dep fire itp. to na pewno

 

 

Na temat:lufy z allegro nie wstawiłbym do żadnego aega.To największy badziew i tani chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Zagadka: Czemu w normalnych sklepach znaleść można co najwyżej lufy 6,03mm?

 

piechcio, nie zwracaj uwagi na to 6,01 bo raz pewnie pic na wodę a dwa jeśli okazałoby się to prawdą miałbyś od groma zacięć (nasze kulki tylko za nazwy są 6mm, one przecież też mają swoje odchyły). Jeśli chcesz mieć preckę to sugeruje 6,04- ale nie z allegro.

Link to post
Share on other sites

@krzesełko: czy naprawdę wiele osób z nich korzysta? Ja nie znam żadnej. Poza tym jeśli istnieje popyt na lufy 6,01, to czemu nie ma ich w standardowej ofercie np. asgshopu? Na pewno są osoby które stosują takie bajery, ale wg. mnie nie ma ich zbyt wiele.

 

I wogóle to wszystkie lufy o średnicy wewnętrznej 6,03 i poniżej przeznaczone są raczej do replik snajperskich, a tutaj mowa o g36c.

Link to post
Share on other sites

Miałem to coś w ręce (a nawet montowałem do sprężyniaka M47). Powiem tak - mój poprzedni post to święta prawda!

 

Pietraszka - Czyż nie głupotą jest napisać "jeśli chodzi o średnice prec luf 6.01 to jest bardzo dobre, ale wtedy musisz kulek najwyższej jakości." o TYCH lufach? Jeśli nie widzisz w tym zdaniu nic nienormalnego to jesteś bardzo naiwną owieczką...

 

Drugi kwiatek: "nie wiem. jeśli te lufy są takiej jakości jak systemy, dep fire itp." - HA! I tu cie mam!!! Ja WIEM!! :D Otóż NIE!! Te lufy NIE są tak dobrej jakości jak systemy DFy i inne! :D

Link to post
Share on other sites

@misiek009: Bez obaw, nie jestem naiwną owieczką bo wcale się na tę lufę nie napalam :wink: Chodziło mi o to, że Twój post wyglądał tak, jakby krzeselko w swojej wypowiedzi wychwalał te lufy pod niebiosa :) On tylko założył, że gdyby były tak dobre jak DF czy Systema, to by się opłacało. Ale zapewne (co zresztą potwierdzasz) nie są, więc dyskusja raczej bezcelowa i prowadząca do jednego wniosku: pseudolufom 6.01 mm z Allegro mówimy "raczej nie" :)

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

A wszystko sie zaczeło od tego że krzesełko chcąc pomóc koledze który założył temat,nie wiedząc nic na temat prec luf napisał że w sumie nie wie czy to sie opłaca i stwierdził że gdyby były tej jakości co systema lub DF to sie opłaca....cóż za fachowa pomoc....

Wniosek: Lufą z allegro mówimy nie,a jak nie jesteśmy pewni to nic nie mówimy... :-F

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie to, ze tak zmiażdżyliście te lufy, a koleś nie ma na allegro żadnej negatywnej opinii (wręcz przeciwnie), a sprzedał tego bardzo dużo. Nie sadze, aby wytoczenie dobrej rurki było tak cholernie trudne. Zwłaszcza, ze en sprzedawca żadnych rzeźbień czy otworów na jej powierzchni nie robi. Myślę, ze można by było używać ich z powodzeniem we wszystkich chińczykach, z którymi zwykle prec lufy zbyt kompatybilne nie są (ot chociażby mp001).

Link to post
Share on other sites

Nie wg nas tylko ich twórcy... Ale skoro już poruszyłeś temat. Kulki większości popularnych firm maja średnice 5,95 mm. Aby zaciela sie w lufie 6,01 odchyl od normy musi być dosyć spory. Mimo wszystko raz na 10k kulek może sie zdążyć, dlatego do elekrtyków bezpieczniej wsadzić te 0,02 mm więcej i nie mieć żadnych problemów. Zwłaszcza, że w nich ekstremalnej precyzji nie potrzebujemy. Sek w tym, ze lufy 6,01 są robione z przeznaczeniem dla single action karabinów wyborowych, gdzie po roku strzelania przez lufę przeleci 5k kulek. Do tego zapewne kulek jakości wyższej niż Blastery.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...