Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A2 + M203 G&P


Recommended Posts

Drodzy maniacy !

Zamierzam kupic m15a2 z granatnikiem m203 z G&P, lecz kupuje w wersji custom robionej przez asgshop.pl http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=805

Czy mozecie mi cos powiedziec o tej replice ??

Interesuje mnie przede wszystkim :

-zasieg

-wykonanie

-zywotnosc

-jakies problemy, niedociagniecia repliki

-podstawowe informacje na jego temat i oczywiscie wasza opinia

POMOZCIE!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wybor zostal podjety i bron jest juz u mnie :)

Moge na jej temat powiedziec pare slow a wiec...

Jak sie okazalo po rozpakowaniu - wyglad i i wszystkie szczegoly byly wykonane z precyzja. Body i cala kanstrukcja bazowa byla produkcji CA (a dokladniej M15A2 )

Z CA zostalo body i swietnei wykonana kolba stala.

Przednia czesc repliki - lufa zewnetrzna, zaostala wzieta z G&P z modelu z granatnikiem M203. Jak na plastki ,z ktorego zostala wykoanana czesc przednia repliki , jest swietny (lecz latwo go mozna porysowac). Nic nie trzeszczy, nie ma efekty "chwiejnej lufy"

Granatkik takze jest z CA. Jak na m203 przystalo , jest dobrze wykonany,

 

Jesli chodzi o samo uzytkowanie repliki to moge powiedziec , ze jest glosna (z przyczyn ogolnie wiadomych - 490fps nie bedzie ciche :/ ).A tak wogole to od kiedy bron typowo szturmowa ma byc cihca :D .Poza tym nie slychac zadnych niedosiagniec jak luzny gearbox czy inne zle ulozenia silnikow.

Jesli chodzi o same osiagi to jest to 70m zasiegu mierzone na tasmie (metrze sportowym). Z tej odleglosci nie ma duzego problemu z trafieniem sylwetki czlowieka.

Baterie jaka dodal ASGshop w zestawie daje 2300mAh Sanyo i wystarcza na duuuzo magow (liczac ok 10 magazynkow). Niestety baterie jest na tyle duza ze trzeba bylo rozkrecac kolbe (tylko jej tylna czesc ) aby wlozyc baterie. Zajelo mi to ok 5 min.

Jesli chodzi o okablowanie to jest bardzo miekkie i mozna je latwo formowac/ukladac w kolbie.

 

Podsumowujac :

-cena ok 2500zl (troche za duzo , lecz jesli bysmy chcieli skladac samemu od poczatku kupujac najpierw podstawe z przednia okladzina a potem granatnik , tuning i baterie z ladowarka , to wyszlo by ponad 3200zl ! Wiec wersja Custom jest sporo tansza )

-wykonanie swietne , szkoda ze body nie z G&P :/

-bateria gratis 2300mAh (starcza na dlugie strzelanki)

-granatnik M203 CA w zestawie (lecz bez granatow - za taka cene powinien byc chciaz jeden)

-niestey dlugosc 100cm jest uciazliwa w budynkach (lecz moc praktycznie wyklucza walki na terenie budynkow :/ )

-ogromna moc!

-celownik pod granatnik

-wietnej jakosci kolba

-dosc ciezkawy (zalecane noszenie zawieszenia , ja nosze bez i plecy po 1 combacie mialem obolale)

-brak zdejmowanej raczki transportowej (dla jednych plus dal drugich minus)

-lufa precyzyjna oraz siliokonowy hopup i jego metlowa komora wraz z tuningiem

-bardzo dluga lufa 510mm

Link to post
Share on other sites

szkoda ze body nie z G&P :/

 

mogłeś kupić to : LINK , dużo więcej z baterią by nie wyszło. A w G&P wymieniasz tylko sprężyne i na luzie masz te 430.

 

a tak w ogóle to fajna recenzja... tylko po co? nie żebym był złośliwy, ale chyba dość jest w internecie recenzji wszelkich eMek z CA i granatnik'a od G&P. Z resztą chyba nie trzeba ich reklamować, są tak dobrze znane.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o samo uzytkowanie repliki to moge powiedziec , ze jest glosna (z przyczyn ogolnie wiadomych - 490fps nie bedzie ciche :/ ).A tak wogole to od kiedy bron typowo szturmowa ma byc cihca :D .P

490 fps 70 m zasięgu to raczej gryzie się z określeniem "Broni typowo szturmowa" , to osiagi dla marksmana. A jeśli chcesz jej używac jako "broni typowo szturmowej" to współczuję ludziom z którymi będziesz się strzelac,

Link to post
Share on other sites

kurde... juz i tak jestem uwazny i strzelam raczej w nogi ale z 15 m krzyczec "zabity" lub "dostales" nie oddawajac strzalu , to mi sie nie widzi :/

 

Nie, nie, nie! Rozwaga, nawet ta największa z tego co wiem, nigdy nie idzie w parze z jasnowidzeniem. A nie przewidzisz, czy przeciwnik za rogiem budynku, który zamierzasz ostrzelać z 10m nie jest przypadkiem w pozycji niskiej, przykucniętej. Ty wyskakujesz z zamiarem celowania po nogach a tu gościu dostaje serie po twarzy. Jeżeli to ja byłbym tym gościem, bardzo kulturalnie podszedłbym do Ciebie i się zapytał, ile masz fps. Jeżeli dowiedziałbym się, że ok 490, moja kultura zeszła by na drugi plan.

490 fps to nie jest broń szturmowa!!!! Nie jest to replika z którą idziesz w pierwszej lini!

Nie chcesz być marksman, snajper- chwała Ci za to! Bardzo dobrze, na początek zacznij od szturmowca. Ale na boga, nie z taką mocą!

Link to post
Share on other sites

a czy taka konfiguracja jaka posiadam w tej replice nadawala by sie jako parasnajperka ?

 

Znów się przyczepię :-F . Nie ma czegoś takiego jak parasnajperka. Nie ma czegoś takiego też jak "parasnajperka". Jak chcemy być dobrze rozumiani, używajmy dokładnych określeń. Niech to będzie karabin wyborowy.

Jak na karabin wyborowy to 490fps, 70m zasięgu to wyniki więcej niż bardzo dobre.

Oczywiście wtedy odpada granatnik bo strzelcowi wyborowemu jest on potrzebny jak świni kaganiec. No i optyka do pełni szczęścia.

Druga możliwość : może jednak zostawić już ten granatnik skoro jest i zmniejszyć moc repliki, żeby faktycznie nadawała się do szturmu?

Link to post
Share on other sites

Hmm raczej skorzystam z tej 2 opcji : zmniejsze osiagi broni i zaczne uzywaz broni bocznej. Do tego zamontuje kolimator z 2x przyblizeniem i bedzie jak dla mnie najlepsze wyjscie :)

Jakby co Panowie , to walcie , z kazdego zdaniem i nawet surowa krytyka chcialbym sie poznac i zmierzyc :)

 

Stosuj polskie znaki![P]

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...