Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DHL Servisco


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Około tygodnia temu wysyłałem poprzez kuriera DHL Servisco paczkę. Zgodnie z tym co firma ma w ofercie paczka za pobraniem doszła na następny dzień, wszystko fajnie i pięknie, tylko że podałem przy wysyłaniu aby wysłali mi pieniądze na konto bankowe. W ofercie ofkoz napisane było, że maksymalnie na kasę trzeba czekać 7 dni roboczych.

No więc 7 dni minęło, a kasy jak nie było tak nie ma. Poszedłem do ich siedziby spytać się co jest grane, na co pani bardzo uprzejmie powiedziała mi, że termin w ofercie nijak ma się do rzeczywistości i na kasę trzeba czekać do dwóch tygodni.

 

Moje pytanie jest następujące. Czy wy spotkaliście się z czymś takim i co zrobiliście i co o tym sądzicie. Moje zdanie jest takie, że to jest robienie klientów w konia, bo szybciej sprawa byłaby załatwiona za pomocą poczty.

Tak czy inaczej stracili mnie jako klienta i nie mam zamiaru wysyłać za ich pośrednictwem nic i nigdzie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Servisco, czy też DHL... bo ta ta sama firma obecnie... działa tak, że po otrzymaniu kasy pobranej od odbiorcy, mają siedem dni roboczych na wysłanie przekazu pocztą. Wysyłają ZAWSZE ostatniego dnia, poczta dokłada swoje - 5-7 dni roboczych. Wyjaśniono mi to uprzejmie na infolinii, gdy sam się wkurzałem, że nie dostałem jeszcze należnego przekazu...

Inkub

Link to post
Share on other sites

Servisco nigdy nie wysyla pieniedzy za posrednictwem poczty.

 

nigdy tez nie wysyla pieniedzy 'od razu'. Zwykle trwa to okolo 2ch tygodni i jest realizowane przez przelew bankowy z konta servisco na konto odbiorcy. Jesli ma sie wiecej przesylek, to czasem oni czekaja, lacza przelewy w jeden i dopiero wysylaja.

 

Do tej pory najdluzej czekalismy 3 tygodnie. To normalne, lepiej o tym wiedziec, zeby sie nie denerwowac.

 

Znacznie dluzej mozna czekac na poczte. wiele razy zdarzylo sie, ze pieniadze docieraly dopiero po 2ch miesiacach. w 3 przypadkach nie dotarly nigdy i musielismy zglaszac reklamacje. Dosyc powszechne jest rowniez, ze gubia druczki przelewow (juz wypelnione) i potem nie wiedza, gdzie przelac pieniadze. Wtedy czasem je przynosza w zebach jako przekaz, a czasem czekaja az sie zlozy reklamacje.

 

Najszybciej jest z mBanku do mBanku - od reki. pewnie w innych elektronicznych bankach jest podobnie.

Link to post
Share on other sites

A ja polecam zwykłą Pocztę Polską. Są teraz naprawdę konkurencyjni dla tych wszystkich firm kurierskich i są naprwadę rzetelni. Mają również opcję przelania kasy na konto (trwa to zawsze od 2-4dni) zawsze korzystam z usług PP i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Chrzanie firmy kurierskie bo kasują jak za zborze a wcale nie docierają szybciej jak Poczta Polska. Wiele razy już byłem miło zaskoczony jak dostawałem zamówioną paczkę po 3 dniach nie płacą przy tym bajońskich sum jak to w przypadku firm kurierskich.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Co do DHL to dzisiaj dostałem paczke za pośrednictwem ich usług. Nadawcą paczki był Tajgun. Złożyłem zamówienie w Sobote. Paczka idzie 24h jak jest napisane na stronie Tajguna więc powinienem ją dostać maksymalnie do wtorku (bo pewnie dhl w niedziele nie pracuje :wink: ) Paczke dostałem dopiero dzisiaj czyli w czwartek o godzinie 13.30 :)

Czemu to tak długo trwało? Albo Tajgun sobie olał sprawe albo DHL, dla mnie to już nie ma znaczenia, ważne że wkońcu paczka doszła.

Link to post
Share on other sites

Korzystałem z Servisco przy wysyłce jednej paczki. Pieniądze miały zostać przelane na moje konto po upływie 7 dni roboczych. Tyle, że tam była chyba taka adnotacja (jeżeli coś pomyliłem, to przepraszam - może to było gdzieś indziej 8) ), że po 7 dniach roboczych nie od doręczenia, ale od zaksięgowania czy coś w tym stylu.

Poza tym, należy pamiętać, że przelewy bankowe także zabierają z 1-2 dni... (jak dobrze pójdzie :lol: ).

 

Pieniądze były na moim koncie po 9 dniach.

Link to post
Share on other sites

a ja chromole firmy spedycyjne :]

ceny w miare zblizone, najbardziej chyba zdzierala stolica, gdy ostatnio sie rozgladalem. pozostaje wierny poczcie polskiej, ktora jeszcze nigdy nie zgubila zadnej przesylki do/ode mnie, a i pieniadze z pobran mam stosunkowo szybko. natomiast kiedy military.pl przyslalo mi walthera przez szybkapaczke, to dobre kilka minut zajelo mi zdarcie wszystkich trzech folii. w srodku byla przesylka, zafoliowana kilkunastokrotnie [do dzis folia pozbawiona zawartosc-pudelka zachowala sztywno jego ksztalt :]], a na dodatek wcisnieta w reklamowke military. no, przynajmniej mi sie p99 nie poobijalo ;]

Link to post
Share on other sites

Cześć !

 

I ja dodam cos od siebie ....

 

Servisco - mój pierwszy AEG przesyłka w 24h czekam 3 dzień dzwonie ... "przepraszamy ale paczka zamiast do Krakowa WYSŁAŁA się do Warszawy" aha fajnie no i z Warszawy szła sobie jeszcze z 2 dni ... - dziękuje im za taka przesyłkę w 24h

 

Poczta Polska - paczka PRIORYTET wysłałem ich sporo ... teoretycznie wysłana do 17 ma dojść następnego dnia .. praktycznie .. nawet paczki wysłane po 17 dochodziły następnego dnia DUŻY plus i jeszcze jak tanio. (minusem obsługa na poczcie) aa i pieniądze docierały do mnie po kilku dniach .

 

Szybka Paczka - bardzo bardzo polecam (jako odbiorca) nigdy nie było problemów, bardzo mili kurierzy można się z nimi dogadać :)

 

To tyle co miałem do powiedzenia, pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

Szybka Paczka - bardzo bardzo polecam (jako odbiorca) nigdy nie było problemów, bardzo mili kurierzy można się z nimi dogadać :)

 

i to jest wlasnie problem w przypadku firmy spedycyjnej. pare miesiecy temu sciagalem kilka kurtek spadochronowych z GB. paczka miala przyjsc do moich rodzicow. i przyszla tyle ze nie bylo ich w domu. kurier mial sie zebrac juz do firmy gdy pojawil sie sasiad i powiedzial ze wezmie ta paczke i ja rodzinie dostarczy. i kurier ja mu dal!!! ja rozumiem ze gosciu byl mlody, chcial sobie ulatwic zycie i nie jechac drugi raz ale po pierwsze dlaczego firma nie umowila sie na odbior? czy telefon tak duzo kosztuje? po drugie jakim prawem kurier oddaje paczke nieupowaznionej osobie nie informujac wogole klienta o takim fakcie - rodzice musieli sami zadzwonic do firmy zeby sie o tym dowiedziec! (nie mowiac juz o tym ile moi starsi mieli potem problemow zeby ta paczke od sasiada odebrac - ciagle go nie bylo w domu a bez tych mundurow wyjazd reszty grupy do Arnhem by nie doszedl do skutku). ja wiecej z uslug tej firmy korzystac nie mam zamiaru jesli nie bede do tego zmuszony.

Link to post
Share on other sites

Ja zamawiam od dłuzszego czasu przez net i jak dotąd nie było żadnego problemu, zmawiałem przez szybką paczkę, stolicę, dhl, pocztex (czy jakos tak) i wszystko było ok. Nikt nigdy do mnie nie dzwonił żeby sie umówić na odbiór, prawie zawsze ktos jest w domu a jak nie ma to gość z paczką przyjeżdżał później i wszystko było w porządku.

 

Jedyne co mnie troche zdenerwowało to to, że jak w wakcje zamawiałem modele do sklejania przez pocztę polską to gośc mnie obudził o 8:30 rano 8O, zaspany wygramoliłem się z łóżka, patrzę a tu gość z poczty (szok).

 

Jedyne zastrzeżenie mam do stlicy, nie wiem może to normalne ale gość w czerwono-czarnym stroju raz nie miał mi wydać :? , musiałem od rodziców troche kasy pozbierać by było równo (co innego jak paczka wynosi 29.90 albo 99 - wtedy mówie że reszty nie trzeba, ale co innego jeśli sie rozchodzi o 14 zł).

Link to post
Share on other sites

Szybka Paczka - bardzo bardzo polecam (jako odbiorca) nigdy nie było problemów, bardzo mili kurierzy można się z nimi dogadać :)

 

i to jest wlasnie problem w przypadku firmy spedycyjnej.

 

(...)

 

pojawil sie sasiad i powiedzial ze wezmie ta paczke i ja rodzinie dostarczy. i kurier ja mu dal!!!

 

No właśnie ja miałem inny przypadek ... kurier nie zastał odbiorcy dzwonił, później jechał pod drugi adres ... znowu nikogo nie było ... dopiero za 3 razem po telefonie umówiłem się z nim dokładnie na godzinę i bez problemu przywiózł. Innym razem zadzwonił rano i spytał się o której sobie życzę paczkę.

 

Jak dla mnie firma OK

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

A ja miałem przesyłkę z "Szybkiej Paczki" po tygodniu czekania... Odradzam. Jeżeli wysyłam to tylko Masterlinkiem, a jeżeli zamawiam to tylko i wyłącznie pocztą Polską. Na Poczcie jeżeli zamówisz priorytet za niewielką dopłatą i nadasz przesyłkę do godziny 15, to następnego dnia roboczego jest już na miejscu. Bardzo dużo wysyłam i odbieram i w ciągu ostatniego roku Poczta Polska poprawiła jakość usług o 100% (jak dla mnie)...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wszystkie firmy kurierskie popełniają błędy. Praktycznie wszyscy są w stanie wysłać paczke do innego miasta, czy dostarczyć później niż w wyznaczonym terminie. Co do pieniędzy to wszędzie sprawa nie wygląda tak fajnie zawsze znajdzie się jakaś przesyłka z której pieniądze docieraja po 14 dniach a nieraz później. Jeszcze jedna sprawa - regionalizacja - gdzieś ta firma jest dobra a gdzieś daje ciała to normalne.

 

Od 4 lat wysyłam po 150/200 paczek w miesiącu i korzystałem z usług wielu przewoźników wszędzie to samo.

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

Link to post
Share on other sites
... jeżeli zamawiam to tylko i wyłącznie pocztą Polską. Na Poczcie jeżeli zamówisz priorytet za niewielką dopłatą i nadasz przesyłkę do godziny 15, to następnego dnia roboczego jest już na miejscu. Bardzo dużo wysyłam i odbieram i w ciągu ostatniego roku Poczta Polska poprawiła jakość usług o 100% (jak dla mnie)...

JA ostatnio z pocztą miałem więcej problemów. Zamówiłęm magazynek w poniedziałek wysłali a w środę był do odbioru na poczcie bo mnie listonosz w domu nie zastał. Więc poszedłem po godzinie 19 jak to było napisane na avizie (nie wiem jak to się odmienia) :D .I co się okazało? Ze pan listonosz jeszcze nie wrócił choć było już po 19.30. Pomijając fakt że po drugiej wizycie na poczcie była ona zamknięta więc paczkę musiałem odebrać na drógi dzień. Więc poszedłem około godz. 14 na pocztę a pani mi mówi że listonosz wziął moją paczkę by mi ją dostarczyć drugi raz. Do wieczora nikt nie przyszedł więc wybrałem się na pocztę. Tam powiedziano mi że listonosz jest jeszcze w terenie choć dawno powinien być na poczcie.Kolejny dzień nic. Na następny dzień ( to już piątek!!!) o godz 7. 30 obudził mnie telefon z poczty. Pani powiedziała że moja paczka została dostarczona przez nowego listonosza pod zły adres i nie są w stanie jej znależć. Oczywiście koszty miał ponieść lisonosz ale dziwne wydało mi się to że po pierwsze paczki nie mogłem znależć na drugi dzień bo ją zabrał listonosz którego nie było na poczcie w ten sam dzień wieczorem ponad 1,5 godziny po tym jak miał się rozliczyć z paczek a wreszcie to że ktoś zapłacił 150 zł za mój magazynek i nie zgłosił tego na pocztę bo w sumie jest mu niepotrzebny. Jak dla mnie to oś tu jest nie tak a poczta to ukrywa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mnie ostatnie dwa zamówienia z military szły Szybką Paczką. I zawsze musiałem do nich jeździć, żeby odebrać sprzęt, bo po co mają dzwonić na mój numer telefonu (podany obok adresu) i się umówić, skoro mogą wpaść do domu o 10. i o 13. kiedy wszyscy normalni młodzi ludzie są w szkole. :evil: Wolę Pocztę, bo jak przynosił mi listonosz sprzęt z military, to akurat mnie nie było. Następnego dnia u mnie też był (z czymś innym) i powiedział, żebym zajrzał na pocztę, bo tam czeka na mnie paczka. Więc sprzęt odebrałem nim jeszcze awizo pojawiło się w skrzynce.

Link to post
Share on other sites

rowniez wysylam i odbieram sporo paczek i tylko i wylacznie korzystalem PP i nigdy nie bylo problemow (w moim przypadku) mam to szczescie ze na poczcie okienko paczkowe odsluguje fajna mloda dupa a paczki dostarcza kumpel.

 

Co do pomylek to pamietajmy ze bladzic jest zecza ludzka wiec kazdemu zdazaja sie pomylki.

 

pozdro

wilku

 

ps. poczta polska i znaczki z malyszem RULEZ

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak.. Polecam PP, ponieważ już za 1,20 zł możesz napisać oświadczenie, że wszystkie przesyłki (polecone, paczki, granaty, itp...) będą AVIZOWANE i trzymane maxymalnie długi czas na poczcie (14 dni roboczych od drugiego powiadomienia, w sumie paczka leży miesiąc i czeka na poczcie), a ty idziesz z Avizo + dowód osobisty + kasa, i odbierasz w dogodnym dla ciebie momencie (po szkole, w trakcie pracy, przed randką, itp.) na najbliższym urzędzie pocztowym.

 

Kurierzy - nie zawsze cię zastaną, a czasami to sa nowe osoby (rektuci), którzy nie wiedzą czasami jak się zachować w krytycznej sytuacji (OMG, nie ma gościa w domu, nie wiem co robić!).

 

Poza tym lubię sobie pożartować z laskami na poczcie :)

To tyle.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...