Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Metal body BOYI do M4/16


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mastah@ NIE MA ZDEJMOWANEJ SZYNY RIS na gorze body.

poldeck@ ja w swoim zamontowałem bolt catcha od pejota:wink: bo z tym od boyi nie miałem siły walczyć. Strasznie mi zniekształcał body a tak mam od P&J z przewierconym środkiem i na pina normalnie... Bo już nie dawałem rady się z tym męczyć po trzecim składaniu jak zapomniałem wsadzić dystanser pod gumkę... Teraz powiem ci że żeby go wypuścił to muszę trochę siły użyć ale przynajmniej trzyma dość dobrze

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Ale samo zmontowanie mag catcha to porażka, prawda?

Jak przyszło body to nie miałem pomysłu jak to w ogóle skręcić. Ale plusem jest to, że mag catch wygląda bardziej realistycznie - podobnie jak w ostrej wersji. Jeżeli komuś nie pasuje, można użyć mag catch'a od JG.

Link to post
Share on other sites

Działają w wypiłowanym gnieździe. Ja natomiast znalazłem pierwszy magazynek z jakim mam problemy. P&J Box na 5k pestek. Jest problem z wyjęciem związany z mocno trzymającym mag catchem. Dzisiaj montowałem i nie mogłem zdjąć. W tym magazynku jest zdecydowanie za mało miejsca na pełne otwarcie mag catcha.Efekt był taki że znów musiałem wywalić pin bo inaczej nie szło zdjąć magazynka

Link to post
Share on other sites

Piłowałem przednią ściankę. Pilnik płaski o dość dużej fakturze. różniej niedoskonałości powierzchni miękkim papierem ściernym. Metoda prób i błędów po prostu co jakiś czas wsadzałem magi i te które nie wchodziły brałem za wytyczną. Piłuj tylko i wyłącznie przednią ściankę. W niektórych magach musisz dodatkowo lekko wypiłować dolną krawędź tego elementu w który wchodzi ramię mag catcha.Tyle

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświeżę troszkę temat ;)

Ja musiałem spiłować nadlewkę na przedniej ściance i troszkę na tylnej, bo inaczej mag od JG nie wchodził wcale.

 

I jeszcze takie pytanko - czy jest gdzieś na forum instrukcja, poradnik jak to body zmienić? (mogę to zrobić metodą prób i błędów ale wolałbym gdzieś najpierwej o tym poczytać jak to jest teoretycznie z tym przekładaniem :) )

Link to post
Share on other sites

O kompatybilności body BOYI for M4/M16 Series na postawie autopsji:

 

magazynki:

Idealnie pasują: BOYI, STAR, MAG

NIE pasują (trzeba piłować): CA, G&P, P&J

 

Frontset od M16 pasuje elegancko na body BOYI. Nie ma żadnych luzów. Nie istnieje coś takiego jak "chwiejna lufa".

 

 

Komora HU od G&P elegancko wszystko.

 

Gearbox od G&P też elegancko ale... selektor ognia:

 

Jest duży opór na dźwigni... tak duży, aż mimośród (na łączeniu samej dźwigni i tego metalowego krążka który przesuwa płytkę) się wytarł... Wszystko było najpierw smarowane smarem do mechanizmów precyzyjnych (bardzo pomogło, ale i tak było się zepsuło), ponieważ selektor był tak ściśnięty, że w ogóle się nie poruszał.

 

W chwili obecnej jestem w trakcie instalowania dźwigni która została mi po body CA i to co jest problemem, to ta kulka która tam jest i odpowiada za prawidłowe ułożenie dźwigni selektora... w BOYI ma średnicę 2,8mm, w CA jakieś 2,3 mm. Muszę zamówić 100 sztuk żeby dostać jedną która pasuje :wink: Dobrze że to tylko 7 zł :P

 

Ogólnie body na duży +, ponieważ jakością wdg. moich oględzin nie odbiega od CA. Dźwignia przeładowania ( chociaż to fake ) działa dużo lepiej niż w CA i sprawia wrażenie solidnej.

Link to post
Share on other sites

Przełożyłem :!: (trwało to 4 godziny i w jednym momencie musiałem się wesprzeć instrukcją od karabinu bo zapomniałem w jakiej kolejności montuje się części od lufy;) )

Parę refleksji na temat body (zakładałem je na m733 JG z gb v.2)

- tak jak pisałem wcześniej musiałem spiłować nadlewki w gnieździe magazynka, bo absolutnie nie wchodził jak potrzeba.

- po założeniu body jest dobrze spasowane i nie ma raczej mowy o jakichś szczelinach ;)

- do tej pory nie wiem jak założyć ten dżingiel trzymający magazynek (założyłem od poprzedniego body) - jak mi ktoś wyjaśni jak to zrobić to go ozłocę ;)

- komorę założyłem jednoczęściową plastikową od element'a i nie pozwoliła ona na zamontowanie osłony - blokowała ją i nie pozwalała odsunąć i dosunąć jak trzeba :/ jednakże zasięg po zamontowaniu jednoczęściowej komory troszkę bardzo się poprawił ;)

-selektor ognia na początku przełączał się tylko na semi i z bardzo dużym trudem na auto, a po tygodniu pstrykania w te i na zad działa jak potrzeba :D

 

Ja daje 5-/6 :D

Link to post
Share on other sites

- do tej pory nie wiem jak założyć ten dżingiel trzymający magazynek (założyłem od poprzedniego body) - jak mi ktoś wyjaśni jak to zrobić to go ozłocę ;)

Nie jest to zbyt proste, trzeba się troche posiłować :) Ale polega to na normalnym wkręcaniu zatrzasku magazynka w przycisk zwalniający mag. Jak już masz GB w body, to sprężyne z guzikiem wkładasz na swoje miejscei dociskasz z całej siły. Zatrzask magazynka musisz lekko wkręcić w guzik, wystarczy że lekko chwyci guzika. Polem pociągasz zwalniacz maga tak, że sprężyna przy guziku jest maksymalnie ściśnięta i jednocześnie wkręcasz go(zatrzask) w guzik. Gdy zatrzask magazynka jest już wystarczająco wkręcony, ustawiasz go tak aby schował się w body i puszczasz go i to chyba tyle :)

 

To gdzie to złoto? :twisted:

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Dzięki :D złoto prześle mailem :)

Niestety pomimo tego że dałem radę zatrzask nie dał - pękł (chyba chciałem za bardzo go wkręcić :/ )

Jednakże plus tego jest taki, że zauważyłem coś co wcześniej nie rzuciło mi się w oczy - zatrzask od jg pasuje lepiej! Fabryczny był o 1mm za mały :|

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam na gunfrajerze pojawiła się prawdopodobnie nowa seria korpusów z oznaczeniami w cenie 179zł. Moje pytanie czy są pomalowane inną farbą bo wydaje mi się że są bardziej matowe i posiadają imitację pinów ja w g&p. A czym się rózni body p&j od boyi oprócz trade marków (chodzi mi oto czy posiada imitację pinów)?

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem metalowe body boyi do mojej emki P&J i wszystko jest ok oprócz tego że podczas przekładanie trzeba tu i ówdzie body pod piłować pilnikiem bo ni cholery nie pasuje bez obróbki a magazynek żeby włożyć to potrzeba dużo siły.

Link to post
Share on other sites

Ja mam to body i powiem tak. Komora metalowa w zestawie pogarsza zasięg i celność i trzeba do kupić gumke silikonową. Bez kilku obróbek body nie da się założyć i w h.. ciężko w chodzą magi. Po za tym temat o tym body jest w dziale ogólne techniczne.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wy to robiliście, ale montaż body boyi i metalowej komory g&p do m16a4 JG razem z piłowaniem gniazda magazynka zajął mi mniej niż 40 minut :D musiałem się trochę nasiłować przy wbijaniu pina, a poza tym wszystko gładko. Body nie ma zbytnio nadlewek, farba nie schodzi jakoś specjalnie. Montowałem to koło 3 kwietnia i do tej pory wszystko ok. Nie polecam przekładania blaszki znajdującej się pod dust coverem, bo nie wiem jakim cudem, ale jedna śruba poluzowała mi się w gearboxie i blokowała jej powrót, przez to nie mogłem rozłożyć karabinu, ani cofnąć blaszki. Śrubę musiałem wyciąć dremelem, a przed blaszkę wyszarpać ze środka kombinerkami przez co zamieniła się w kilka poszarpanych, pogniecionych kawałków blachy :F . Stockowy delta ring trzyma wręcz idealnie. Lufa po dokręceniu jest sztywna, risy też. Pomiędzy górnym, a dolnym body nie ma szparki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam,

Jestem właśnie w trakcie przekładania pejota m4a1 II generacji do metal body Boyi.

Czy ktoś może mi napisać jak odkręcić delta ring z tego draństwa ?

 

A właściwie chodzi część starego body, która jest wkręcona w lufę zewnętrzna przy delta ringu. Siedzi to cholernie mocno i nie wiem czy mam się z tym siłować...

Edited by habib
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...