Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Metal body BOYI do M4/16


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla wszystkich, przekładających bebechy z JG w body BOYI: wymieńcie sobie od razu delta ring wraz z mocowaniem lufy zewnętrznej. Albo zastosujcie teflon fix, gdyż element ów ma tendencje do odkręcania się w trakcie strzelania.... i powodowania zacinek*. Mnie ów szczegół napsuł krwi na Ścianie Ognia II, gdyż spowodował aż siedem zacinek (sic!).

Wymieńcie sobie albo na jakiś inny (np na taki ) albo na jakiś porządny (ja mam SRC i działa).

 

_________________________

* jeśli ów element się odkręci, powoduje to ruchy komory HU i zakleszczanie się kulek w komorze.

Link to post
Share on other sites

Dobra dla potomnych bedzie opis: body dobre, konstrukcja nienaganna, pomysl z mocowaniem gornej czesci jeden z najlepszych. Co do zamontowania go w pejocie M4 R.I.S. - jest z tym troche problemow tak jak pisal wczesniej Lucjan trzeba sie zabrac za podpilowanie kilku miejsc. Ja o dziwo nie mam problemow z magami gniazdo dobrze spasowane. Natomiast tyna scianka oraz element kolo selektora ognia wymaga pilowania i odchudzenia. Opcjonalnie mozna tez po drugiej stronie body nie wplynie to na nic. Konkudujac: Body zdaje egzamin, jest dos dobrze wykonane jak na ta cene i widze tylko jeden mankament.... wczoraj Pandi mi powiedzial ze metal body P&J juz bedzie lada dzien;(:(:(

Link to post
Share on other sites

1) Wiem, że estetyka to rzecz gustu, ale zanim napiszecie, że to body jest ładne, a metal solidny, to porównajcie chociaż z raczej kiepskimi body CA, że o G&P nie wspomnę.

 

Jak się wyraża subiektywną ocenę, to mimo wszystko powinno się jakoś odnieść do reszty rynku. Nawet body Metac'a są ładniejsze i to o kilka klas (metal, dokładność, pokrycie). Więc pisanie "ładne" o czymś co jest najbrzydszym obecnie body na rynku, jest nieco zafałszowaniem skali.

 

Piszcie chociaż "ładne jak na tę cenę", albo "stosunkowo ładne".

 

2) Patem z kołnierzem, to nie zasługa Boyi. G&P stosuje go od samego początku. Po prostu Boyi to kopia G&P, a nie CA.

 

3) Zalety metalowego korpusu i jednoczęściowej komory są w emce nie do przecenienia. I nieważna jakość wykonania tego body, byle było zwymiarowane dokładnie. Inaczej mamy jazdy z selektorem ognia, magcatchem i szczelnością. No i żeby gwint na lufę zew. był ok. Także zgadzam się, że to tani sposób na podniesienie niezawodności emki, bo plastikowe body to po prostu porażka. Nawet jeśli wygląda w miarę, to jest po prostu zbyt mało wytrzymałe.

 

4) O w/w jazdach w zakłądaniu MB do P&J można przeczytać w wątku o P&J.

Link to post
Share on other sites

 

Nawet body Metac'a są ładniejsze i to o kilka klas (metal, dokładność, pokrycie). Więc pisanie "ładne" o czymś co jest najbrzydszym obecnie body na rynku, jest nieco zafałszowaniem skali.

 

Na gunnerze body Boyi ma identyczne oznaczenia a kosztuje 50 baksów, więc MeTac to raczej specshopowska nazwa body Boyi. Pewnie tak samo jak te Eotechy, na których mają ponad 100 zeta przebicia.

Sorry za OT.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Jestem w sytuacji podbramkowej i musze założyć body od boyi więc jakby mi ktoś powiedział czy delta ring (no ten pierścień :-) ) nakreca się bez problemów na gwint w boyi to byłbym wdzięczen wielce.

 

edit: delta ring CA oczywiście...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Ja też jestem w tej samej sytuacji... Pęknął mi gwint w body (nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa :-F ), ten przy gripie. Mam GR16 eco i musze kupic cos metalowego, w Polsce niestety nie ma taniego(wdg mnie taniego, bo 400~zł na body to dla mnie za dużo :P, a zółci bracia mają je za 100$ :cry: ) body z wyzszej pólki (czyt. Guarder, G&P) Czy ten Boy będzie pasowac do G&G, czy lepiej poczekac az body G&P będzie kosztowac 250zł :wink:

Link to post
Share on other sites

Widziałem to body w sklepie i na replice. W sklepie prezentowało się nawet dobrze, małe nadlewki itp, na karabinie już gorzej... Ta farba jakoś dziwnie schodzi... czy to jest malowane plakatówką?

I tak chyba nie kupie, wole poczekac do gwiazdki i dostac G&P (chociaż i tak w to wątpie xD)

Szkoda mi czasu na wiercenie, szlifowanie, sklejanie i nie wiadomo co jeszcze :wink:

Link to post
Share on other sites

Widziałem to body w sklepie i na replice. W sklepie prezentowało się nawet dobrze, małe nadlewki itp, na karabinie już gorzej... Ta farba jakoś dziwnie schodzi... czy to jest malowane plakatówką?

I tak chyba nie kupie, wole poczekac do gwiazdki i dostac G&P (chociaż i tak w to wątpie xD)

Szkoda mi czasu na wiercenie, szlifowanie, sklejanie i nie wiadomo co jeszcze :wink:

 

 

A może kompromis?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2837

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2839

 

Nawet niezłe body, i nie takie drogie. Do tego możesz mieć je z oznaczeniami Colta. Pozdr...

Link to post
Share on other sites

Sprawdzone!!! Delta ring CA pasuje na body BOYI. Lufa zewn. CA troche ma luzu ale to sie da załatwić taśmą klejącą, potem dokręcenie ringiem i siedzi sztywno jak pan prezydent.

GB CA nie bardzo chce wejść. W dolnej tylnej części (tam gdzie jest pełny w środku) trzeba go trochę opiłować i włazi. Selektor jest grubszy niz w CA i jeśli mocno komuś łozyska wystają to będzie o nie targał robiąc spory opór przy "selektorowaniu". Polecam minimalnie "zcienić".

Tye na temat pasowności CA a BOYI.

Link to post
Share on other sites

Mam przy sobie tylko body, GB, lufe i pierścień... Komora jest 150 kilometrów dalej więc nie bardzo mam jak ocenić. Poza tym nie mam komory CA tylko plastikową G&G więc i tak nie byłoby to miarodajne...

 

I co do podcinania naddatków:

W body nie piłujemy/podcinamy NIC (nie wiem jeszcze jak magi CA wchodzą ae sprawdzę), ja spiłowałem tylko GB w miejscu w którym jest pełny w środku czyli nie ma to żadnego nań wpływu.

Osobiście mam łozyska kulkowe, które malutko wystają więc problem selektora mnie nie tyczy.

 

Jedyna rzecz która nie pasuje to ta śrubka imbusowa ustalajaca pion lufy w body :-F . Jest minimalnie za gruba w tej częsci, która juz nie ma gwintu.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Z tą śrubką w przedniej części też miałem romans... rozwiązałem to tak że ją zgniotłem po wkręceniu i ustawiłem tak aby szczelina w body weszła w nią na tej zgniecionej powierzchni. I śmiga. Ty spiłowałeś gearbox ja piłowałem sobie body ale efekt jest taki sam bo najwidoczniej te operacje dokonywane były na tym samym newralgicznym miejscu tylko na obu elementach. U mnie selektor dziwnym trafem też nie robi problemów poza tym, że czasem trzeba czasem użyć większej siły żeby go na auto zmienić. Zastanawiam się czy nie jest to problem wadliwie złożonego selektora ognia bo nie wiem czy spasowałem dokładnie tą płytkę od wewnątrz. Poprostu nie spojrzałem jakie było jej położenie początkowe przed rozkręcaniem...

Magi mi wszystkie juz chodzą po kilku kosmetycznych zabiegach jest wsio ok. Realcapy P&J lekko się chyboczą i trzeba je dobić żeby zaskoczyły w mag catcha ale poza tym bezproblemowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...