Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4a1 FULL METAL boyi - tuning


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja jeszcze zapytam:

 

1. Co dobrze jest wymienić w stockowym GB Boyi (półtorarocznym, trochę zjechanym :P)

Ten zestaw + Jakaś sprężyna M120 np. Guarder?

 

Czy:

 

Ten zetaw JBU?

 

2. Kupiłem komorę G&P (mam gumkę systemy) i okazało się że replika strzela gorzej niż przedtem :/

Ludzie mówią że komora G&P jest niezbyt dobra, więc sprzedam ją ale jaką byście mi polecili? Tak wiem że KA jest jedną z najlepszych, ale dla mnie za droga, chcę tak do max 70zł.

Czy TA komora elementa jest OK?

 

3. Do któregoś z zestawu potrzebna będzie wymiana batki ze stockowej 8,4 na jaką?

Czy wystarczy Firefox 9,6v czy może jakaś 10,8v by ROF był zadowalający?

 

4. Czy opłaci się kupić lufę precyzyjną czarną MadBull? Czy może jakąś Systemę?

 

5. Czy lepiej będą sprawować się łożyska ślizgowe czy kulkowe?

 

6. Szkielet nie jest pęknięty, ale czy o stockowy szkielet GB mogę się nie martwić? Z którymś z tych zestawów, czy może pęknąć?

 

Zębatki w replice są ok natomiast tłok i inne wnętrzności są zjechane, replika strzela na ok 20 metrów, więc chciałbym ją trochę podkręcić,

 

Pzdr.

Edited by szturmowiec
Link to post
Share on other sites

1. Bore guardera jak najbardziej. Na M120 wstawiłbym jeszcze żółty tłok CA.

2. G&P stockowa nie jest najlepsza, trzeba nad nią popracować. Ten element jest mocno średni według mnie. Dołóż pare zł i weź Systeme/G&P, ewentualnie poszukaj stockowej CA.

3. Wystarczy w zupełności 9,6. Firefox nie bierz, dołóż na markową baterie, najlepiej na lipola.

4. Mam Systeme i Madbull. Jestem z obu zadowolony. Jak masz mało kasy weź Madbull'a a różnice cenową dołóż do komory.

5. Na M120 kulki by były fajne. Wyższe tunningi, pow. m140 lepiej zwyczajne ślizgi.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Mam M4A1 RIS Full Metal z tego roku. Nie jestem pewien czy ta dostawa rożni się czymś od poprzednich.

1. Czy będzie duża zmiana po zamontowaniu Systemy 6.04 w stosunku do lufy stockowej ?

2. Czy lufa stockowa nie jest przypadkiem 6.04 ?

3. Przy gumce systemy i lufie 6.04 o ile wzrasta zasięg i skuteczność trafienia ( w przybliżeniu ) ?

4. Czy wymiana komory ma jakiś sens i czy jest komora którą warto kupić?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

w moim AKM lufa systemy dłuższa od stocka o jakieś 10 cm dała na chrono przyrost 40 FPS. Więc myślę, że w M4 też troszkę zmianę w FPSach (a przez to i w zasięgu) będzie widać. Nie zrobi się z 40 metrów 50, ale małymi krokami do celu. ;) Za to skupienie na Systemie w porównaniu ze stockiem jest fenomenalne.

 

Stockowa lufa bojca może być nawet 6.01, ale jest to chińska lufa, więc z Systemą 6.04 nie ma co jej porównywać. :) nie średnice są najważniejsze w preckach. ;)

Link to post
Share on other sites

Mi w ak 74 (455mm lufy) systema też znacząco poprawiła skupienie.

 

Tylko zastanawia mnie czy konkretnie przy tym modelu będzie widoczna zmiana jeżeli w stocku jest 6.04 i wstawię taką samą średnice tylko lepsze wykonanie. Wiadomo że jakoś systemy a stock to niebo a ziemia :)

 

Szkoda mi wydawać 100zł + jeżeli skupienie nieznacznie się zwiększy :)

Nie aż tak żeby to miało znaczenie podczas wymiany kompozytu.

Edited by ath0
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odkopie troszkę:)

 

Witam, zastanawiam się nad tuningiem mojej M4 CQB. A mianowicie chce wsadzić to:

 

-szkielet GB jakiś lepszy, żeby wszystko wytrzymał

-łożyska ślizgowe.

-tłok G&P.

-łożyskowana prowadnica sprężyny.

-bore up P&J.

-zębatki też jakieś mocniejsze

-sprężyna M130.

- lufe gunnera

 

Co o tym myślicie?

Edited by forgiel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...