Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4a1 FULL METAL boyi - tuning


Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lufę bierz Systemy. SRC ma niewiele wspólnego z precyzją...

 

Jeżeli zaś o body chodzi - body SRC jest całkiem sympatyczne, ale ma tą wadę że rozkłada się przez "łamanie". Przy rozkładaniu takiego body (pierwszy raz rozkładałem) udało mi się dosyć nieszczęśliwie połamać uszy... Jeżeli chodzi o ergonomię obsługi mogę polecić body Boyi (z niższej półki) bądź GP. Nie wiem jak teraz CA się rozkłada, ale chyba jest niedostępne w sprzedaży... W Taiwangunie jest body "P&J" - to jest "przemalowane" body Boyi, więc będzie ok. Tym bardziej że z komorą już jest. Marną bo marną, ale metalową.

Link to post
Share on other sites

Z hurtowni załatwię sobie metalowe body BOYA, z tym, że tam nie ma w zestawie metalowego HOP UP, ale to wówczas wziąłbym ten HOP UP.

Najważniejsze, czy magazynki z CyberGun będą pasować do nowego body ?

Czy gdybym dorzucił do standardowego tłoka wzmocnioną aluminiową głowicę tłoka z łożyskowaniem [P&J] (żeby trochę uszczelnić) + precyzyjną lufę i HOP UP Systema, zwiększy to zauważalnie osiągi ?

Edited by 35groszy
Link to post
Share on other sites

Powiem tak - możesz mieć problem z tą komorą. Ona jest na pewno bardzo dobrej jakości, ale może średnio pasować z body BOYi. Z tego co zauważyłem komora Boyi ma odrobinę dłuższy kołnierz, który wchodzi do maga, na niej wszystko dobrze podaje, jak włożyłem komorę SRC to były problemy. Być może tylko u mnie tak jest, poszukaj na forum czy ktoś wymieniał jeszcze komorę w Boyu. Warto sprawdzić, zapytać też w sklepie.

 

Co do magów - nie mam pojęcia kto je robi dla CG. Ja miałem na razie kontakt z magami Boyi, PJ, Star i Mag. Są raczej ok, ale czasem trzeba podklejać.

 

Głowicę tłoką weź silikonową CA. Mam poważne wątpliwości co do szczelności tej PJ (Element), poza tym aluminiowa głowica nadwyręża szkielet, który jakoś specjalnie wzmocniony nie jest. Nie warto. Jeżeli szkoda Ci kasy na dobrą głowicę to albo nie zmieniaj po prostu, albo rozbierz wszystko, kup kilka o'ringów w sklepie hydraulicznym i dobierz jakiś szczelny. To powinno załatwić sprawę.

 

Dobry hop-up, z gumką silikonową i lufą precyzyjną potrafi zdziałać cuda. Nie chcę pisać ile metrów potrafi dodać, bo zbyt wiele czynników na to się składa, ale... warto ;)

Link to post
Share on other sites

Oprócz tych, rzeczy:

metalowe body Dboy

metalowy HOP-UP firmy Systema

Sylikonowa gumka HOP-UP formy GUARDER

lufa precyzyjna firmy SYSTEMA

wymieniam jeszcze stałą kolbę na rozkładaną. Lecz mam jeden problem, gdzie dostać taką zaślepkę foto ???

Bez niej, jest dziura i widać gearboxa, wiem, że są też takie adaptery, że można od razu poprowadzić tam pas nośny.

 

Mam też pytanie odnośnie mojego kumpla, zabawka ta sama, ale czy trzeba mieć metalowy HOP-UP do metalowego korpusu, czy wystarczy jednoczęściowy HOP-UP z tworzywa ?

 

Pozdrówki i dziękuje za pomoc "michalll"

Link to post
Share on other sites

Może być z tworzywa, byle by był jednoczęściowy.

 

Co do zaślepki, z tego co widzę to często jest dodawana do zestawu na prowadnicy od razu. Jeżeli masz już kolbę nową i nie dostałeś tego, popytaj się ludzi którzy sprzedają m4 na części, zadzwoń do sklepu - często takich pierdółek po prostu sklepy nie wystawiają, a mają.

Link to post
Share on other sites

Hymm,fakt nie sprawdzałem ile obecnie to cudo kosztuje!

Jak się zaczynało to nie widziałem sensu w wydawaniu tysiąca z kawałkiem w markową replikę.

Obecnie się zastanawiam nad stopniowym "upgradem".

Porządne body, gumka, i precka.Po paru miesiącach znowu cosik-możliwości finansowe.

 

Czy to przerost formy nad treścią- to jest twoje zdanie.Po to pytam, żeby je usłyszeć.

 

:uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Ja za swoje m4a1 z tym, że CG dałem w hurcie 399zł, teraz wymieniam korpus, hopup, gumkę i lufę precyzyjną i za te części już mam blisko 400.

Też nie widzę sensu ładowania tysiąca w markowe repliki bo w nich i tak trzeba zrobić pewne modyfikacje.

Chodzi też o to, czy chcemy, żeby replika starczyła na miesiąc czy długo nam posłużyła.

Link to post
Share on other sites

Do "wydawania kasy na markowe repliki" trzeba dojrzeć ;) Dochodzi się w pewnym momencie do takiego momentu, że wydałeś x-set zł na poprawę chińczyka, on dalej nie działa jak trzeba a za tą kasę miałbyś np. G&P i parę fajnych rzeczy do niego. Potem są oferty w komisie z cennikiem modyfikacji za 1500 zł a za 800 zł nikt nie chce tego kupić... Sporo już kasy straciłem oszczędzając na jakości więc wiem co mówię ;)

 

Jeżeli zaś o powyższe body chodzi - możesz mieć problemy ze spasowaniem gb, komory, selektora itp. Korpusy King Armsa są bardzo fajne, ale niestety może to nie wypalić... Z drugiej strony jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział na 100% ;)

Link to post
Share on other sites

Brawo dla Panów którzy kupują repliki na miesiąc xD hahahahhahahahahhahahahahha

To wszystko zależy od zasobności portfela, znam takich którzy mają repliki do pierwszego zepsucia i biorą nową inną.

 

Pytanie, do swojej m4a1 ze stałą kolbą montuje rozkładaną kolbę tego typu. Do niej lepiej byłoby załadować taką baterię, wkładaną w kieszonki po bokach kolby,

czy bardziej taką baterię która teoretycznie powinna zmieścić się w prowadnicy kolby. Wydaje mi się, że lepiej tą drugą, tylko nie wiem jaka ona jest długa w stosunku do prowadnicy.

Link to post
Share on other sites

Jestem po zmianie body na metalowe, wziąłem najprostsze BOYA, lufa precyzyjna Systema, gumka GUARDERA i hop-up Systema.

Body przypasowało od razu, bez żadnych piłowań pilnikiem, męczenia się itd. tak samo z hop-up'em bez najmniejszego problemu.

Nigdy wcześniej nie wymieniałem niczego ani nie tuningowałem w replikach więc nie wiem czy to jest normalne. Mianowicie, eMka jest słabsza, przed zmianami, bez najmniejszego problemu kulki przebijały kartony na wylot, teraz kulka albo utkwi w kartonie albo sie od niego odbije. Po wystrzeleniu kilkudziesięciu kulek,jakby nabierał mocy, hop-up jest na zero.

I kolejny problem pojawił mi się z selektorem ognia, chyba gdzieś coś źle się trzyma między selektorem a gearbox'em, ponieważ na:

SAFE - jest bezpieczny

SEMI - strzela auto (a powinien być pojedynczy)

AUTO - też strzela auto

Link to post
Share on other sites

1. Spadek mocy może być spowodowany nieszczelnością układu komora HU+GB. Sprawdź, czy masz sprężynkę, która dociska komorę do GB. Może po prostu coś nie do końca dobrze włożyłeś do samej komory i tyle.

 

2. Jak masz AUTO na trybie SEMI, to pojawia się pytanie, czy replika jest BOYIa czy JG. BO to w JG nagminnie się przerywacz wyciera i pojawia się taka sytuacja. Może to być spowodowane nie tyle wymianą części co po prostu wada mechaniczna, pojawiająca się po jakimś czasie użytkowania.

Link to post
Share on other sites

1. Szczelność między HU a GB jest ok, moc już jest w normie, poprostu trzeba było przestrzelać, żeby sie wszystko dotarło.

2. Replika jest CyberGun, wsadziłem w nią korpus BODY, ale pozbyłem się problemu, doklejając na selektor ognia taśme izolacyjną, żeby mocniej przylegało a i popychacz do selektora ustawiłem ciut inaczej i wszystko jest już dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki.

Niestety jakiekolwiek próby kręcenia pierścieniem mocującym uniemożliwia mi imitacja rury gazowej. :wink:

Tak mnie się przynajmniej wydaje. Najpierw muszą ją usunąć żeby móc się wsiąść za pierścień mocujący.

Tu też utknąłem nie wiem jak ją zdemontować. :poddanie:

Edited by Art-Bart
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siema chłopaki !

czy ktoś z Was wie jak można wymontować przedni przyrząd celowniczy w tej emie ??

Chcę wsadzić kolimator aimpointa na skośnym wysokim montażu ale nie wiem czy kropka celownicza bedzie wystarczająco wysoko nad tym wichajstrem, jeśli w ogóle bedzie nad ?? Jeśli nie to bede musiał na rączce transportowej założyć i wtedy dokupić niski montaż i przejściówkę RIS ??

Edited by Luda
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...