Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Quasi-snajperki, Karabiny wyborowe.- bazy do tunningu


Recommended Posts

Ariel spokojnie. U nas przy czarnej taktyce i tak nie przekracza się 350 fps, ale w lesie 430 fps to standard a każdy lubi przodować mocą. Pamiętaj że snajper nie strzela po to żeby "specjalnie bolało". Jedynym spodoben na skuteczne zwiększenie zasięgu w giwerze jest zwiększenie jej mocy. No cóż, zobaczymy jak to będzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i to jest prawidłowa postawa. U mnie 550 fps jest idealne do Minimi lub do broni para-snajperskiej czyli samopowtarzalne szmery bajery. Kilka osób tak u mnie ma. A podstawa to ok 440 fps. I żeby zyskać na zasięgu niestety moc jest wymagana. Ale nie należe do osób którzy specjalnie zakladają tune up'y po to żeby BOLAŁO. Sam preferuję przy grze niesnajperskiej bardizej podchodny styl gry. Dlatego resztę replik mam w stocku tylko Tanakę mocną.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chcialem na drobnym przykładzie mojej repliki pokazać jak marginalne znaczenie (moim i tylko moim zdaniem) ma replika bazowa.

 

Mój błąd polega na tym że moją bazową repliką jest VSR10 G-spec TM. I co? Ze stocka zostało mi: kolba, komora HU, komora zamkowa(razem z railem), cooking handle i cylinder. No i obudowa mechanizmu spustowego... Kupując mp001 zaoszczędził bym sporo kasy... Ale TM po tunningu wzbudza we mnie większe zaufanie niż mp001 po tuningu, nie ważne ile zostało ze stocka.

Link to post
Share on other sites

i chyba jedynym tuningiem bez maszyn do obróbki metalu jest teflon fix.

 

Przeczytaj ostatni mój post tu: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=29856&st=280 I obejrzyj fotki.

 

Ja zamierzam zrobić potwora ze swojego MP001 jak najmniejszym kosztem używając tylko wiertarki, brzeszczota i szlifierki z tarczą do metalu. Chyba że te narzędzia uważasz za "maszyny do obróbki metalu" ;-).

Link to post
Share on other sites

Pasują tylko seary.

 

Jeśli ktoś lubi się bawić a nie ma kasy na firmowy upgrade drogich replik to niewielkim kosztem może stuningować tanią snajperkę np. APS-2 DE, L96 AGM bądź MP001. Przed chwilą wróciłem z warsztatu bo dorabiałem zaczep tłoka z dziurką na gumkę która by go trzymała w odpowiedniej pozycji, muszę powiedzieć że mimo niezbyt precyzyjnej roboty spust jest leciutki, a do wsunięci cylindra (zamka) wystarczy przechylić karabin lufą w dół ( tak gładko chodzi ).

 

Jedyne koszty jakie poniosłem to koszt nowej lufy i kilku brzeszczotów. + długie dnie spędzone w warsztacie.

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites

Jesli sie chce tuningować coś z niską ceną to raczej VSR11 HFC. Jest w pełni kompatybilna z VSR Marui.

Kolega zbudował z niej snajpe w taki sposób:

Karabin - 380 złotych

Zero trigger z tłokiem - 500 złotych na mg.pl w swoim czasie.

Gumak Nine Ball - 60 zeta

Sprężyna Laylaxa (jakaś mocna) - chyba około 80 złotych.

Prowadnica do niej - 40 zeta

Montaże i lunetka - nie pamiętam ile

Szyna - 60 zeta

 

Lufy nie musiał zmieniać bo stockowa okazała sie nad wyraz dobra.

 

Osiągnął mierzone 603-609 fps (seria 10 strzałów) na wyregulowanym HU i zasięg skuteczny przekraczający znacznie 75 metrów (dokładnie nie pamiętam ile ale człowiek na 75 metrze zbierał kulki na grzbiet ostro :-P ).

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

No to i ja się pochwale :)

Tanaka m700

wynik mierzony takim patentem ,że pod spustem zamontowany włącznik zegara a na metalowej plytce służącej jako cel czujnik wyłączający zegar..

Wynik maxymalny 420 m/s

Wynik minimalny 0 m/s :) kulka nie doleciała do płytki (20m)

powtarzalnosć strzałów tragiczna - praktycznie brak podobnych wyników.

Myśle ,że wynik około 800-900 fps dało by sie uzyskać utrzymując pewną powtarzalność choć nie wiem jak zachował by się HU - ja wystrzeliłem go razem z kulką za 2 strzałem :)

Ogólnie experyment miał na celu ustalenie górnej granicy predkości wylotowej do jakiej da sie wykrecic ten karabin - no i sie nie udało. Tzn wynik blisko 1300fps to stanowczo za dużo jak na ASG a przy tym praktyczne wykorzystanie takiej mocy - choćby do strzelania do tarczy jest bez sensu , bo do tarczy doleci 2/3 kulek a jedna na 10 wyleci z pełną mocą.

Nie pytajcie mnie proszę jak to zrobiłem - ktoś może okazać się bystrzejszy odemnie i ujażmi moc :). Tymczasem nie chce żeby ktoś do mnie z czegoś takiego strzelał..

 

Pozdr..

 

Ł.

Link to post
Share on other sites

Hmmm na to nie wpadłem - oczywiscie bylo glosno - ale nawet strzał na pusto (bez kulki) był glośny..Porównywalny ze strzałem z KBKSu.

Przyznam się ,że nie pomyślałem o tym ze 420m/s to ponad predkośc dźwięku - a to tłumaczyłoby rozpadanie sie większości lekkich kulek.

 

Pozdr..

 

Ł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Proponuję też poszukać na googlach wykresu oporu powietrza w funkcji prędkosci.

Wzór Stokesa będzie się nadawał? (wiem, że on nie jest uniwersalny ;) )

Większą sztuką jest zapisanie wykresu czy zapisanie samej funkcji prędkości kulki w zależności od przebytej drogi przy danej masie i prędkości początkowej (do tego jeszcze współczynnik lepkości powietrza, który jest nieco inny dla różnych temperatur) - kiedyś próbowałem coś takiego sklecić w pewnym przybliżeniu, ale skończyło się na 5-10 zapisanych kartkach A5 (myślę, że można by było to dokończyć, ale trza już całkowania do tego, chyba że znajdę inny sposób :-F ).

 

Troszke offtopa chyba dałem, więc wyrównam. Mam pytanie: A może by zrobić własną snajpę od podstaw? (oczywiście załatwić preclufkę i sprężynę, bo tego nie zrobimy wiertarką, pilnikiem i brzeszczotem :P ) Może Ariel znajdzie kiedyś czas i się pokusi? (widzę, że to ambitny chłop 8-) )...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Tak więc lista jest dość długa:

-VSR-10 G-Spec (którego nigdzie w polskich sklepach nie widać) +700 zł

-Lufa precyzyjna najlepiej dłuższa od stockowej 200zł

-Komora hop up i gumka 200 zł

-Mechanizmy spustu np. zero tigger Laylax- 200zł

-Cylinder i wszystkie jego części 500zł

-Spring 50 zł

-kilka innych, o których mogłem zapomnieć

 

Pomyłka :D prawidłowy zestaw powinien wyglądac tak:

 

-VSR teraz nowe w polsce kosztuje 600zł (asg.com.pl chyba tam widzialem)

-lufa zewnętrzna, przedłużona deep fire 300zł (trzeba bo do oryginalnej vsr wchodzi śmieszne 303mm)

-komore HU zostawiamy w spokoju- jest bardzo dobra.

-lufa wewnetrzna liczę 200zł długoś minimum 509 (ja mam 534mm)

- gumka HU firefly do VSR twarda- 20$ na WGC czyli liczę 65zł (z wysyłkami, cłem itepe)

- zero trigger nie jest konieczny a ponadto nie kosztuje 200zł tylko 550 na specshopie

-wzmocnione seary 110zł

-sprężyna 170sp laylax to 18$ na WGC czyli liczę 60zł

- nowa głowica cylindra, stalowa o zwiększonej średnicy dyszy, polerowanej końcówce i wnętrzu to 30zł u tokarza (znajomego, normalnie pewnie ze 40zł)

-nowy tłok stosowny do takiej sprężyny: tu zależy czy z litej stali robimy czy teflonowy ze stalową końcówką czy aluminiowy ze stalową końcówką... liczę 150zł u tokarza

- prowadnica sprężyny polerowana dorabiana u tokarza liczę 30zł

-Smary, taśma teflonowa licze około 20zł. Ani jednego ani drugiego nie da sie kupic na gramy czy centymetry a smarów potrzebujemy 3 rodzaje: do cylindra i tłoka wazelinowy bądź sylikonowy. Ten w aerozolu nie jest najlepszy. Do sprężyny, wnętrza tłoka i prowadnicy- grafitowy lub inny gęsty. Do mechanizmu spustowego i zewnetrznej powierzchni cylindra maszynowy, mineralny. To nam daje 1575zł około :) Do tego doliczamy lunetke i montaż za jakieś 300-400zł, bipod za 100zł (SRC, teleskopowy, dedykowany do m24 i emek), tłumik i przejściówkę doń (bo stockowy mało szpanerski :D) to jakieś 200zł (przy czym przejściówka od tokarza za 25zł) i mamy już na prawdę DOBRY karabin snajperski o prędkości kulki (w zalezności od staranności smarowania, uszczelniania i spasowania elementów) 570-590fps, trwały i niezawodny.

 

Prosty dowód na to że karabin snajperski da się zrobic jednak taniej niż wszystkim się wydaje. Trzeba tylko odrobinę się nachodzic po tokarzach, po znajomych którzy mogą miec dostęp do obrabiarek itepe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...