Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] TV Polonia AMOK


Recommended Posts

Hehehhehe... tak to czytam i wam coś powiem co mi na myśl przychodzi..... czy wam ktoś kiedyś dogodził ??

Kto by co kolwiek nie zaczął robić to i tak zawsze trzeba skrytykować, to widać nasza przywara narodowa...narzekanie i wszystko do dupy....

 

A że tak zapytam...co wy chcieliście pokazać w 2 min bo tyle trwa filmik??

Co chcielibyście powiedzieć jak wypowiedz w filmiku miała trW 40 sec?? i zostało nam to narzucone przez producenta?? Panowie trochę logiki...

Mamy po 30 lat pokazaliśmy to co robimy i co nam siępodoba w mega telegraficznym skrócie, cały program Michała Poryckiego pokazuje takie migawki z zainteresowań 2 min jeżdził jeepami, 2 min gotował, 2 min strzelał z łuku.... a wy się widze 2 godzinnego szeregowca ryana chyba spodziewaliście.

Łatwo być krytykiem....

 

Panowie litości, to nie bylo robione dla zrobienia mega hitu tylko po to żeby pokazać wogóle o AS.

 

Co do czepiania się As czy ASG... hehehheh dobre, tylko że mała częśc ludzi używa wogóle AS a gro ASG nawet ten portal ma w nazwie ASG...czyli odnosi się do ogółu spraw zwiazanych z AS bo ASG to nie tylko zabawa to też zamiłowanie do replik do broni do militariów.... czyli wszystkiego i taka jest potoczna nazwa.

Link to post
Share on other sites
Hehehhehe... tak to czytam i wam coś powiem co mi na myśl przychodzi..... czy wam ktoś kiedyś dogodził ??

Kto by co kolwiek nie zaczął robić to i tak zawsze trzeba skrytykować, to widać nasza przywara narodowa...narzekanie i wszystko do dupy....

To może popatrz na materiał obiektywnie. Wczuj się w rolę widza nie mającego pojęcia o ASG i popatrz jaką wiedzę... no nie, wiedzę żadną, jakie wrażenie będziesz miał po takiej migawce.

 

A że tak zapytam...co wy chcieliście pokazać w 2 min bo tyle trwa filmik??
1. Ja bym się zastanowił czy jest sens robić tak krótki materiał.

2. Mniej bezsensownego biegania po krzakach, a więcej rozmowy z uczestnikami i wyjaśnienie co to w ogóle jest.

 

Co chcielibyście powiedzieć jak wypowiedz w filmiku miała trfać 40 sec?? i zostało nam to narzucone przez producenta??
No fakt, jak tylko 40 sekund to najważniejsze do przekazania o ASG było to, że minimi waży 7 kg...

Szczerze? Gdybym się dowiedział, że są takie warunki nie wziąłbym udziału w reportażu.

 

pokazaliśmy to co robimy
No właśnie o to chodzi, że prawie nic nie pokazaliście, a to prawie nic pozbawione komentarza może być rozumiane na wiele sposobów.

 

cały program Michała Poryckiego pokazuje takie migawki z zainteresowań 2 min jeżdził jeepami, 2 min gotował, 2 min strzelał z łuku....
Wiesz, mam gdzieś nagraną informację o zawodach paintballowych z teleexpressu. Miała chyba 15-20 sekund i przekazywała więcej informacji niż to 2-minutowe coś.

 

Łatwo być krytykiem....
Tak, z wieloletnim doświadczeniem w temacie - łatwo.

 

Panowie litości, to nie bylo robione dla zrobienia mega hitu tylko po to żeby pokazać wogóle o AS.
O to chodzi, że nie pokazaliście... A "w ogóle", to ja jestem przeciwnikiem powiedzenia "źle czy dobrze, byle mówili" i wolę "albo dobrze, albo w ogóle".

 

Co do czepiania się As czy ASG... hehehheh dobre, tylko że mała częśc ludzi używa wogóle AS a gro ASG nawet ten portal ma w nazwie ASG...
Tak, bo się łatwiej, krócej pisze... W mowie też się używa ASG, bo krócej, albo Airsoft. Nigdzie, a jeżdżę po całej Polsce, nie spotkałem się z formą nazwy hobby "airsoft gun". Dodam tylko, że właśnie forma ASG jest znana jedynie w Polsce, wszędzie indziej istnieje Airsoft, i jak powiesz o ASG to nikt nie skuma o co chodzi.
Link to post
Share on other sites

1. Ja bym się zastanowił czy jest sens robić tak krótki materiał.

Jest sens, gdy zależy Ci na PRrze, to nawet krótka migawka jest ważna.

 

2. Mniej bezsensownego biegania po krzakach, a więcej rozmowy z uczestnikami i wyjaśnienie co to w ogóle jest.

Wtedy nikt nie zwróci nawet uwagi na taki materiał. Krótkiego biegania nie zauważy, a zauważy jedynie gadające głowy w mundurach. Nie o to chodzi, nieprawdaż?

 

No fakt, jak tylko 40 sekund to najważniejsze do przekazania o ASG było to, że minimi waży 7 kg...

To się zgodzę, to nie jest najważniejsze :)

 

Szczerze? Gdybym się dowiedział, że są takie warunki nie wziąłbym udziału w reportażu.

I całe szczęście, że są inni ludzie na świecie poza Tobą.

Link to post
Share on other sites

Spoko chłopaki nie ma co walczyć. My w zasadzie jadąc na miejsce sami nie wiedzieliśmy co będzie nagrywane. Poza tym forma taka a nie inna powstała w zasadzie po montażu, a nagrywania było ponad dwie godziny. okulary pozdejmowaliśmy, bo tak bardziej pasowało do filmu. W zasadzie nie traktujmy tego materiału ani jako reklamy, ani jako informacji. Jest to dość luźny spot w programie poznawczym.

Link to post
Share on other sites

To i ja się wypowiem, choć na tym forum jestem jedynie rzadkim gościem. Odpowiem ale w wersji light, hard core zachowam dla siebie Jak dla mnie to każdy nawet najmniejszy epizod dotyczący ASG w mediach powinien być zgodny z zasadami tej zabawy. Nie muszę chyba mnożyć przykładów jaki wpływ może mieć taki epizod gwałcący jedną z podstawowych (jak nie najważniejszą) zasad tej zabawy, na nowych rekrutów, szperających w sieci w poszukiwaniu materiałów propagandowych. Musicie pamiętać jak działa internet i TV oraz ile można nasmrodzić jedną nieodpowiedzialną publikacją.

 

Jeśli wam "bieganie bez gogli pasowało do filmu" to proszę was, nie promujcie tego jako dokumentu o ASG tylko jako jakiś tam film o kolesiu co szukał poniemieckich bunkrów i trafił na wojnę.

 

Jak kolega od nas z ekipy kręci filmy o płatnych mordercach, żołnierzach i cyberścierwie z kosmosu i na planie nie zakłada gogli, bo tak mu pasuje, to nie łączy tego w żaden sposób z ASG (choć używa replik z blow back'iem itd.)

 

Mam wielką osobistą prośbę: na Wielkiego Manitou! walnijcie sie w pierś i skasujcie link do tego filmu albo domontujcie jakiś napis wcześniej apropos braku gogli czy coś bo naprawdę to rodzi niebezpieczne precedensy.

 

Brawa za chęci, kopniak w dupę za efekt, ogólnie bilans na zero - do poprawki a będzie git!

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

W.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie dyskusja bez sensu, materiał jaki jest każdy widzi.

 

Jednakże skoro twierdzicie, że chcieliście "pokazać co robicie" i przedstawić hobby; to zdejmowanie ochrony oczu w tym przypadku nie powinno mieć miejsca.

Pokazaliście przekręcony i zafałszowany obraz, dokładnie jak napisał Wieszak - każdy Zielony nie mający pojęcia o zasadach bezpieczeństwa w AS, ani o PASG - opacznie zrozumie ten materiał.

 

I ta krytyka dotyczy tylko i wyłącznie tej jednej kwestii. Reszta jest kwestią gustu więc nawet nie ma sensu oceniać.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...