Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full metal [BOYI]


Recommended Posts

Dzisiaj kolejne strzelanie dystans 15 metrów zbieżność chyba się poprawiła po czyszczeniu gumki jeszcze nie myłem jedynie wyczyściłem wszytko wyciorem. Jednak moja beretta http://www.allegro.pl/item370667598_berett...a_promocja.html bez regulowanego hopa na tym samym dystansie na tych samych kulkach miała lepszą zbieżność. Czekam na cięższe kulki i zobaczymy co wtedy. Nadal boję się rozkładać hop-upa. Ale jak będzie trzeba to się rozbierze. Dzisiaj zauważyłem ze często leci po kilka kulek naraz czy to może być wina magazynka? Po skręceniu hopa trochę sie to uspokoiło ale jednak sie powtarza. Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chiny. Masz pecha po prostu.

 

Spróbuj odkręcić całkowicie zespół tłumika płomienia i zobacz jak strzela. Jeżeli to wina krzywego tłumika, to powinien wtedy dobrze strzelać.

 

Podziałało zdjęcie tłumika płomienia! Strzela super i niesie daleko na kulkach 0,28g Z 50 metrów trafiałem w drzewo a z 30 w puszkę :). Wreszcie jestem zadowolony :lol: Jak dokupię preckę to taką żeby do tłumika wchodziła może wtedy nie będą się kulki odbijać.

:killer:

Edited by studiowiliart
Link to post
Share on other sites

Problem tkwi w krzywym gwincie albo luzach na nim. Miałem to samo - kwestię rozwiązałem w ten sposób, że tłumik płomienia nie jest dokręcony do końca, dzięki temu jest prosto. A żeby nie odkręcał się samoczynnie zapodałem kropelkę "kropelki" na gwint.

 

Mimo tego, że mam lufę 510 mm, ten krzywy tłumik dawał w kość o tyle, że dociskał lufę wraz z komorą w ten sposób, że komora podnosiła się lekko do góry i był problem z podawaniem. Ale to długa historia ;)

Link to post
Share on other sites

Gościu z serwisu powiedział żeby go rozwiercić. Zobaczę jeszcze, albo kupie jakiś inny tłumik, np; dźwięku :lol: Ale najpierw, precka i magazynki, nadal waham się jakie? Wiem już że low -cap ale czy firmy Star - plastikowe-czy będą lepiej podawać, a może Boyi metalowy ale długi...? Może macie inną propozycję, jeśli tak to proszę o linka. Na pojemności mi tak nie zależy jak na sprawności i dopasowaniu. Michalll a preckę masz 510 jakiej firmy i jaką średnicę?

Edited by studiowiliart
Link to post
Share on other sites

Witam, zamierzam kupić tą replikę, jako mojego pierwszego Elektryka, i chciałem was się poradzić :).

 

Jako iż nie miałem styczności z takimi "maszynami", nie wiem w co warto pakować pieniądze, co lepiej wymienić na samym początku.

 

Więc pierwsze pytanie:

Replikę będę zamawiał na Taiwangun'ie, czy jeśli zamówię np lufę to mi ją za darmo zamontują?

 

O to części które chciałbym dokupić:

BI-5381 FULL METAL[P&J/Boyi] - 619PLN

Lufa precyzyjna 6.04mm do M16/AUG [sYSTEMA] 509mm - 115PLN

Gumka HOP-UP [Guarder] - 30PLN

Magazynki Low-cap'y te po 19/25PLN P&J

Wszystko w jednym sklepie taiwangun, nie będę podawał linków do tych części.

 

Czy ta lufa będzie pasowała? To samo Hop siup i magazynki.

 

Co przydało by się jeszcze wymienić? mam do wydania 1000ZŁ.

 

Liczę na waszą pomoc,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli? Sprecyzuj.

 

ASG interesuję się 2lata, miałem kilka sprężyn, gaziaka (leży w częściach).

Nie kupiłem sobie wcześniej żadnej repliki elektrycznej z jednego powodu.

Byłem za młody, ale teraz już podrosłem do odpowiedniego wieku :)

 

I właśnie ta replika mi się podoba, więc nie wiem o co kaman.

Może chodzi Ci, że mam wziąć coś tańszego na początek np AK Cymy? Miałem taki zamiar...

 

Jeszcze urzekła mnie replika Kar98, ale to tylko na ścianę, więc to nie dla mnie.

 

Może także miałeś na myśli, że z obsługą sobie nie poradzę, czy cuś w tym stylu? Jestem wychowany z bronią, od około 7 roku życia zacząłem się uczyć. Wiem jak się zachować z bronią w ręku itd... Z repliką to samo.

Więc powiedz o co chodzi, bo naprawdę nie wiem :D

 

Jeszcze pytania do tej repliki. Jak z celnością po wymianie gumki i lufy? Będzie widoczna poprawa z stock'a na te części?

I czy nasmarują mi go przed wysłaniem? Czy będę musiał zrobić to sam.

 

Kulki 0,28? Ja mam 0,25, więc nie wiem czy kupować cięższe.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że repliki BOYi sprawiają często sporo problemów. To jest bardzo fajna replika, pod warunkiem, że poradzisz sobie z usuwaniem felerów typu luzy na body, źle działający mechanizm hop-up'u, luzy na frontgripie itp itd. Moja SPR więcej czasu spędziła na warsztacie niż w działaniu, ale ja lubię majsterkować ;)

Zresztą to też zależy od wymagań stawianych - mi zależy, żeby replika strzelała i podawała idealnie, a tu ciągle coś trzeba poprawiać i kombinować. Taki urok chińczyków.

 

Podejrzewam, że mniej problemów może sprawiać np. nowe g35kv JG albo AUG JG. Co do PJ16A4 miałbym raczej wątpliwości, ale wydaje się solidniejsze niż BOYi a różni się tylko detalami.

Wiem jak to jest kupić pierwszą replikę, która zaraz zaczyna numery wykręcać, więc po prostu zwracam na to uwagę.

 

Celność po wymianie gumki i lufy poprawi się. Niestety komora nie zapewnia idealnej powtarzalności, tak już ma.

 

Replika będzie nasmarowana fabrycznie - czasem zdarzają się wpadki, ale ogólnie to działa. Oczywiście podkładkowanie średnie.

 

Kulki mogą być i .25 i .28 - ja używam .28, bo mniej je wiatr znosi.

Link to post
Share on other sites

Roxxar jak będziesz kupował tą replikę to popatrz na tłumik płomienia czy jest prosty. Bo będziesz miał cyrki jak ja. Ja też u nich kupowałem. I też mam zamiar wymienić preckę i może komorę hopa bo zależy mi na tej powtarzalności. Ale ogólnie replika jest super. Ma wygląd i to coś na pewno nie wygląda jak plastikowa zabawka. No i ja osobiście uważam że kulki 0,28g są dla tej repliki lepsze niż 0,25. O wiele lepiej bije, celniej. Pod względem ftp jest ok tu nie trzeba myśleć o tuningu no chyba że ma być to typowa snajperka. Sprawdź też w sklepie luzy na kolbie jeśli bierzesz wersje z stałą bo się rozłazi. Po za tym życzę dużo zabawy....

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o luzy na kolbie - użyłem kleju do twardych plastików tuż przy nasadzie kolby, na łączeniu połówek - dzięki temu nie rozłazi się (bardzo). Poza tym, pomogła duża podkładka pod śrubę, która dociska kolbę do body - normalnie tam nie ma żadnej podkładki a śruba naciska w miejscu łączenia połówek kolby, przez co nie trzyma jak powinna.

Link to post
Share on other sites

ja też użyłem podkładki pod tą śrubkę. Roxxar - kupuj! Super replik. Najlepiej - replika + lufa + gumka + komora czerwona elementa + sprężynkę m120 bo ta stockowa sprężyna to gówno. I powinieneś być w pełni zadowolony. Do tego kolimatorek lub lunete i jest replika jak marzenie :)

Link to post
Share on other sites

To ja chyba jestem rozpuszczony jeżeli chodzi o repliki :lol:

 

Wczoraj mi przestała działać. Strzela, strzela, nie strzela. Żadnej reakcji na spust, silnik ani drgnie. Podejrzewam, że może chodzić o lutowania styków w kostce stykowej, znowu wszystko do rozbiórki...

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wam za odpowiedzi.

Trochę mnie zniechęciliście, i ten post wyżej michallla... Chyba jednak się wstrzymam, do zbieram i kupię coś markowego, bo nie chcę/ nie umiem "naprawiać" replik. Wolałbym coś mniej awaryjnego. Jeszcze się zastanowię, teraz mam mieszane uczucia.

 

knypek3:

A mocniejsza sprężyna nie rozwali nic w środku, albo nie skróci żywotności?

Link to post
Share on other sites

W środku jest odpowiednik m120, twardszy i krótszy więc włożenie markowej m120 raczej zmniejszy naprężenia.

 

Szczerze polecam np. zamówienie m16a4 G&P na wgc - na dzień dzisiejszy to wychodzi coś ponad 600 zł a masz replikę z najwyższej półki, która będzie pracowała przy odrobinie szczęścia latami.

 

EDIT: a ten problem ze stykami wynika prawdopodobnie z tego, że dosyć niechlujnie lutowałem je. Mogło się łatwo pokruszyć. Ale będę wiedział jak zrobię...

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ja mam lekki problem z moją SPR mod 0... :wink:

Po skręceniu wszystkiego mocno lata mi cała lufa w metalowej obudowie

Jest tak jakby "pływająca" :???:

Trzeba coś z tym zrobić ?? Docisnąć ją bardziej ku dołowi czy też podwiesić do góry ??

Edited by Fenr1r
Link to post
Share on other sites

heh jakbyś czytał więcej o mk12 o byś wiedział , ż to replika z free float barrel czyjak to tam się pisze. czyli pływającą lufą. Jak pewno zauważyłeś to lufa jest umocowna tylko w jednym miejscu przez co tak lata ale tym się nie przejmuj. Chyba ze naprawdę mocno lata alboobkręca się na boki to zdejmij górną część repliki wyjmij lufe wew. I wtedy patrzysz na lufę zewnętrzną od środka. pod spodem jej jest taki jakby mały prostokącik. Możesz tam wepchnąć trochę papieru twardszego np. A4 poskładana. Ja tak zrobiłem bo lufa mi się obracała. teraz się nie obraca. I już się aż tak ocno nie rusza.

 

Raoxxar:

Ja mam m125 elementa + bore up tez tej firmy i wszystko chodzi super. Już od pół roku czy więcej. Ale i tak teraz przewiduję tunup element max torque + silniczek jakiś + batka lepssza + m150. choć nie wiem czy przed maturą sie opłaca bo teraz przez ten rok to narazie jako ozdoba będzie na szafie stał.

Link to post
Share on other sites

I znowu spory problem po ostatniej strzelance, wyjąłem z repliki batke, a replikę do pudelka. Dzisiaj miałem zamiar postrzelać, baterie oczywiście w między czasie naładowałem. No i po ponownym założeniu do karabinu okazuje się że broń nie strzela , co gorsza grzeje się silnik i bateria, a broń wydaje dziwny odgłos, nie przesuwa sie też tłok. Otworzyłem replikę bo myślałem że sie kulki zacięły ale gdzie tam. Lufa pusta i hopek też. Pomocy odsyłać na gwarancji czy to jakaś drobna usterka którą sam naprawie ??? Kiedys juz raz tak zaburczała ale chyba wtedy wyjąłem magazynek i włożyłem od nowa i chyba selektor ognia po przekręcałem i ruszyło. Pomóżcie bo mnie chyba coś trafi.....

Edited by studiowiliart
Link to post
Share on other sites

A jakie to jest buczenie? jak by o zębatki tarło? Może silnik Ci się rozregulował?

 

Jak by chciało iść a nie mogło. Nic nie trze porostu stoi i buczy. jak by coś silnik blokowało... Występuje oczywiście w czasie naciskania spustu. I towarzyszy temu niezłe nagrzewanie się silnika czuje przez plastik...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...