Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ważne ! AK47 Cyma vs. Akumulator 8.4 V 3000 mAh


Guest kakol555

Recommended Posts

kable ci sie nie stopia.mozesz zalaczyc bez problemu,ja sam mam baterie 3300 i dziala jak buza.jezeli ci sie spali bezbiecznik wymien go na 13A.(jest bardziej czuly niz 20A i bardziej dostepny oraz o wiele tanszy w porwnaniu do bezpiecznikow kupowanych w asgshop'ach)wazne jest aby napiece bylo odpowiednie a pojemnisc (czyli ile ah w bateri) to inna sprawa.kola zebate("zebatke" masz dopiero na tloczysku,choc ona poprawnie nazywa sie listwa zebata) wytrzymaja.

 

jesli dasz za mocna bateria(Za duze napiecie) to:

#silnik elekt.nabierze wiekszej mocy (wiekszy power silnika i wieksza szybkostrzelnosc ale spadek zasiegu ognia)

#zywotnosc silnika drastycznie spadnie

#silnik bedzie sie szybciej grzal i spalisz uzwojenie na wirniku

#czy to sie oplaca?nie

Edited by glasowigian
Link to post
Share on other sites

#a zastanowiles sie jak dziala caly mechanizm GB??a zastanowiles sie ze predkosc obrotowa kol zebatych oraz szybkosc naciagania sprezyny zalezy od predkosci obrotowej silnika??

#a zastanowiles sie ze moc aega jest rowna sile sprezyny a nie silnika???(bo watpie aby twoj czy moj aeg sprezal powietrze w cylindrze tylko i wylacznie dzieki pracy kol zebatych i silnika.do tego dochodzi jeszcz reakcja sprezyny),bo jezeli moc aega jest rowna mocy silnka to po jakiego grzyba wymiania sie sprezyne???to sprezyna swoja skumulowana energia wprawia tloczysko w ruch,co skutkuje potem sprezeniem powietrza,zjawiskiem izotermy i wystrzeleniem kulki

#a zastanowiles sie ze wieksza predkosc obortowa wplynie na zmniejszenie czasu reakcji(rozprezenia sprzezyny)co skotkuje tym ze mniejsza ilosc powietrza jest sprezana(tloczysko jes "naciagane"wczesniej niz powinno byc naciagniete,a sprezyna nie jest w pelni rozprezona.powstaje wtedy wieksza przestrzen miedzy tlokiem a glowica)mozesz sprawdzic na swoim aegu czy wszyslie kulki w warunkach idealnych beda leciec tak samo.strzelanie na sem/full auto.rozmica zasiegu(ktora jest nieznaczna) ma auto powinna wystapic dla wszystkich kulel z wyjatkiem ostatniej.

 

te wszystie parametry dotycza sie tylko sprezyn stockowych.jesli zmienisz sprezyna na mocniejsza to parametrry ulegan zmianie.wz z tym bedziesz musial kupic nowa bateria o wiekszym napieciu,silnik o wiekszej mocy i kola zebate(ktore sa z innego stopu metalu i sa inaczej obrabiane)

Edited by glasowigian
Link to post
Share on other sites

Czysto teoretycznie, nie wierze że szybkostrzelność ma wpływ na zasięg z prostego powodu: moc sprężyny niezależnie od prędkości jej ściskania jest zawsze taka sama, tak samo z ilością sprężanego w cylindrze powietrza. Co do naciągania tłoka w momencie niepełnego rozprężenia sprężyny: szczerze to ani trochę w to nie wierzę, bo jeśli zębatki zaczęłyby naciągać tłok w momencie kiedy tłok jest w ruchu w przeciwnym kierunku to prawdopodobnie zerwałbyś tłok albo przemielił zębatki. Zakładam że piszę czysto teoretycznie i mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites
Guest kakol555

a ile kosztują części, które moge uszkodzić rzy batce 3000 mAh ?

A AK mam najnowszą wersję. z metalowymi zębatkami, czyli wsio powinno być ok.

Edited by kakol555
Link to post
Share on other sites
Guest kakol555

pojemność nie ma nic do zużycia części wewnętrznych - napięcie pisałeś że masz 8,4 czyli to samo co te shitowe batki dodawane w standardzie...

 

czyli poprostu bedzie mi dluzej trzymac niz stockowa ? ;]

Link to post
Share on other sites
Guest kakol555

możesz śmialo używać tej batki,nic się nie stanie.Pojemność nie ma wpływu na żywotność repliki

Hmmm... tylko jeszcze jak zrobić, żeby batka 3000mAh mieściła mi się w kolbie (mam ak47 cyma), bo jest trochę za duża w porównaniu do stockowej i jak przyłączam kable, to mi się nie mieszczą już w kolbie, co mam zrobić ? :D:D

Link to post
Share on other sites

Trzy opcje albo przyklejasz taśmą na zewnątrz kolby

2.albo z przodu kolby wycinasz plastik tak żeby ci cała weszła(potem tą luke jakos sprytnie zaklejasz kawałkami plastiku

3.albo kupujesz orginalną kolbe drewnianą z asgshopu bądz krakmana do której taka batka na bank wejdzie.

Ja też mam za duża batke i noszę ją na zewnątrz przyklejoną

Link to post
Share on other sites

Sorki za to pytanie może nie na miejscu ale ja zawsze myślałem że liczba xxxx mAh nie ma znaczenia bo to jest pojemność a tu się dowiedziałem że mogą się zepsuć zębatki im większa. czy to prawa?

 

:wink: bardzo przepraszam wyżej o tym pisze wybaczcie

Edited by Combattre
Link to post
Share on other sites

Pojemność nie ma żadnego znaczenia,to jest tak jakbyś się spytał czy możesz do swojego walkmana czy mp3 wsadzić baterie duracell (które mają większą pojemność od tańszych baterii).Co innego jakby to miało być wyższe napięcie(to wtedy faktycznie mogło by zmielić zębatki)

Edited by sknerus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

O przepraszam - w stockowym m15a2 rifle wrzuciłem batkę 9,6v 180mAh Sanyo i mieliło mi zębatki w takim czasie że nie nadążałem wysyłac do serwisu. W ciągu 3 miesięcy gnat był 5 razy w asgshopie - więc z tym 9,6 do stocków to nie zawsze tak jest

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...