Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMAREX T-7000?


Recommended Posts

Witam,

 

Szukając sprzętu do CQ natrafiłem na coś takiego:

T-7000 +

 

Z tego co wiem jest to kopia H&K MP7A1 z dodatkami w postaci kolimatora i latarki firmy Walther. Na stronie dystrybutora znajduje sie info o metalowym gearboxie a spora ilość szyn kusi do zakupu (model jaki mogę nabyć ma wszystko to co na zdjęciu powyżej).

 

"Nówke" znalazłem tylko tu (stąd info o metal GB):

http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produkty/...oft_asg_ts_7000

 

Ktoś wie coś więcej o tej replice (jakość, doświadczenia, opłacalność)?

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzie ty tam wyczytałeś o metalowym GB?

Jest tylko informacja, że metalowe są zębatki w GB.

Prękość wylotowa na poziomie 240 fps lokuję tę replikę w okolicach lepszych sprężyn. Czyli lipa na maksa.

 

Fakt, mój błąd - info tylko o zębatkach.

 

Co do prędkości to przy pomiarze na chrono w sklepie wyrabiało 90m/s na pestkach 0,2g czyli ma jakieś 0,8J ... poza tym trzymałem surowy (bez dodatków) model w rączkach i robił nie najgorsze wrażenie... wiec nadal mam dylemat :roll:

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Ma metal GB ale za tę kasę wolał bym kupić MP7 WELL i lepszą batkę. Chyba każda replika MP7 ma w okolicach 240 fps. Jeśli jakość jest znacznie lepszą niż WELL to można brać chociaż well kosztuje 299zł ;) . Decyzja należy do ciebie

 

PS. Jest jeszcze MP7 Galaxy ale niestety na razie nie w Polsce. Może warto poczekać.

Edited by W.Zajcev
Link to post
Share on other sites
Gdzie ty tam wyczytałeś o metalowym GB?

Jest tylko informacja, że metalowe są zębatki w GB.

Prękość wylotowa na poziomie 240 fps lokuję tę replikę w okolicach lepszych sprężyn. Czyli lipa na maksa.

Eee... Ale wiesz, że TM też ciśnie tylko 240?

Umarex prawdopodobnie pcha wersję Both Elephant, najgorszą z całej trójki - na zdjęciu dźwignia przełącznika ognia jest normalnej wielkości, czyli nie jest to Well, i nie ma oznaczeń, czyli nie Galaxy. Zostaje tylko BE, który tak naprawdę ciśnie ledwie 200 fps i ma skandaliczny hop-siup, ale za to nadrabia szybkostrzelnością.

Link to post
Share on other sites

Eee... Ale wiesz, że TM też ciśnie tylko 240?

Umarex prawdopodobnie pcha wersję Both Elephant, najgorszą z całej trójki - na zdjęciu dźwignia przełącznika ognia jest normalnej wielkości, czyli nie jest to Well, i nie ma oznaczeń, czyli nie Galaxy. Zostaje tylko BE, który tak naprawdę ciśnie ledwie 200 fps i ma skandaliczny hop-siup, ale za to nadrabia szybkostrzelnością.

 

W poniedziałek przyjże sie jeszcze dokładnie tej "zabawce" i zobaczymy. Wiekszość Umarex'ów jakie spotkałem miały oznaczenia oryginalnego producenta jak w np. Smith&Wesson Sigma 40F (na opakowaniu) a tutaj brak - widnieje tylko napis Umarex. Moze uda mi sie jeszcze raz go przestrzelać na chrono i wyjdzie co z niego za cudo :wink:

Link to post
Share on other sites

Ok, przestrzelałem T-7000 na przyniesionych pestkach (xtreme precision 0,2) i oto wyniki:

Single: 100-105 m/s

FullAuto: 90-105 m/s

 

Opakowanie nie nosi innych oznaczeń niż Umarex - w przeciwieństwie do np. S&W 40F markowanego przez Umarex a "made by Cybergun".

 

Dodatkowo miałem okazje pobawić się wspomnianym 40F i P8 (oba na Co2).

 

A wracając do tematu to może ktoś jeszcze coś doradzi? :roll:

Link to post
Share on other sites

Z tego wychodzi, że replika ma ponad 300fps - troche więcej niż te 240. Jak możesz, to porównaj zasięg do jakiegoś stocka.

Pozdro

 

To może być trudne.Chociaż w sklepie mają mini strzelnice :ok: to jej długość jest ograniczona do max. 5m. Mała szansa że dadzą mi z tym wyjść do pobliskiego parku :roll:

Link to post
Share on other sites

Jakoś na stronie sklepu nie napisali, aby miał te dodatki :-? :roll:

 

Bo nie ma! Latarka + Kolimator to dostawki które moge zakupić razem z "Umarex'owym" HK MP7A1 w ramach "okazji" ale wolałem rozeznać teren odnośnie samego PMa bo nie mam jak sprawdzić tego oferowanego mi egzemplarza.

 

 

No nic, zobacze wersje Well'a u znajomego i porównam... a potem zapadnie decyzja :wink:

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Miałem okazje pobawić się modelem Well'a i jest bardzo podobny do T-7000 z kilkoma wyjątkami: mniejsza siła i mniej solidne wrażenie w rękach.

 

Przyniosłem Well'owskie magazynki do sklepu (wawa-puławska) i okazało się że bez problemu pasują do wersji Umarex'a. Dodatkowo podobno model Umarexa ma metalowy GearBox :strach: - gość ze sklepu obiecał sprawdzić i sfotografować rozłożony model. Jak uda mi sie wydrzeć fotki to podeśle je tutaj.

 

Coraz mocniej skłaniam sie ku T-7000 (well mnie ciut rozczarował swoim 230 fps).

 

Może nawet łyknę nowy model bez dodatków ale za to z gwarancją ;-)

Link to post
Share on other sites

Przecie to Well.A Well kosztuje 299zl na Taiwangun.com.I nie ma takich głupich Napisów.

 

Well znajomego ma na pestkach 0.2g max 230-240 ftp a model Umarex'a na tych samych pestkach 280-310 ftp. Zresztą jakoś inaczej leży niż ten Well'owski.

 

Umarex jest stówkę droższy ale te 50-80 fps'ów więcej kusi.

 

Ten sam model znalazłem na Allegro

za 359 czyli w sumie dopłaciłbym 60 zł za te dodatkowe fps'y.

 

Ciekawe że wszędzie podają te 240 fps a nie rzeczywistą moc... czyżby podyktowane to jest jakimiś kwestiami prawnymi? Jeśli docelowo mają być na rynek niemiecki to miało by to sens - repliki od 0.5J są tam chyba dla przedziału wiekowego 14+ a silniejsze już 18+.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

No dobra, jestem już posiadaczem MP7 "Made by Umarex".

Po najbliższej strzelance zdam relacje z działania TS-7000 na polu walki.

Teraz pozostaje tylko zaopatrzyć się w dodatkowe magi i jakiś kolimator.

 

To ja nie wiem, co to jest. Chyba faktycznie Galaxy.

 

Jeśli to Galaxy to w sumie cena by się zgadzała: 70 funciaków ~ 360-390 PLN.

Tyle że ciut odbiega od deklarowanej dla Galaxy siły co nadal tworzy aurę tajemniczości.

Link to post
Share on other sites

Ok, sprzęcik ma za sobą chrzest bojowy - głównie CQB ale w sumie do tego był stworzony.

 

Sprawy które wyszły na światło przy użytkowaniu:

- początkowo trochę trudno wyczuć regulacje HU, ale po 3 magazynkach wszystko jest już cacy ustawione

- podobnie ja w modelu Well'a tylna ścianka body dziwnie wzmacnia hałas i model super cichy nie jest (chociaż akurat dla mnie to nie problem)

- celny na dystansie ~25m, ogień ”zaporowy” do ~40m (najlepiej przy Hi-Cap'ach)

- 3 szyny montażowe – po prostu boskie!

- stock’owa batka wytrzymała dzień walk (łeb w łeb z firmową TM a troche strzelania było)

- super ergonomiczny model - chociaż to akurat kwestia osobista i dotyczy ogólnie MP7

 

Sprawy techniczne:

- prec lufa Prometheus pasuje

- magazynki low/mid/high-cap TM i MAG pasują

 

Reasumując jestem zadowolony z wyboru :uśmiech:

 

PS. Nie wie ktoś może gdzie znajdę magazynki MAG'a high-cap do MP7 (na Capri brak) ?

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...