Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty Taktyczne


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Lepiej kup polskie Protektory Commando Sympatex:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1368

 

Na allegro kiedyś znalazłem takie same za 120zł. Buciki naprawdę dobre,w środku miękkie jak papcie,nie przepuszczają wody i wogóle ach i och :}

 

aha i tak naprawdę one soą całe czarne,tylko im zdjęcie nie wyszło :}

Edited by Miszkos
Link to post
Share on other sites

Link do allegro: http://allegro.pl/search.php?string=grom+b...new=0&pay=0

 

Może jak napisał Equil u samego producenta byłoby taniej.

 

Ja sam kupiłem swoją parę na allegro za około 160zł i jestem pełen mieszanych uczuć. Z jednej strony są przewygodne i bardzo lekkie, jak "adidasy" :D Z drugiej jednak, bardzo szybko przemakają, a skóra w tych butach jest zdecydowanie za cienka i szybko się zdziera. Także te materiałowe wstawki się przecierają przy intensywnym użytkowaniu (ale używałem ich baaardzo intensywnie, zarówno jako butów na strzelankę, jak do łażenia po górach), dlatego w sumie w czterech miejscach mam już łaty :) Do tego zrobiło mi się pionowe rozdarcie w okolicach ścięgna achillesa, ale je akurat zaszyłem porządnie i jest ok. Mam dwóch przyjaciół, którzy kupili wcześniej te buty i może mają je mniej "zjechane", ale to rozdarcie pojawiło się u wszystkich z nas.

 

Podsumowując - jeśli potrzebujesz butów do czarnej taktyki - bierz, są lekkie, dobrze trzymają nogę, dobrze oddychają. Jesli do zielonej - polecam Ci buty bundeswehry, bądź desanty - je możesz chociaż porządnie zaimpregnować.

 

A co do moich - to wciąż ich używam podczas krótkich, jednodniowych strzelanek, gdzie nie musżę się martwić o to, czy będę biegał w mokrych butach:D Bo są tak rozchodzone, że prawie ich nie czuję na nogach. Ale na dłuższy niż dzień wyjazd, albo na warunki zimowe bym ich nie brał.

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mgółbym zaproponować bo nie "schodziłem" zbyt wielu par butów.

 

W polskich "desantach" chodziłęm mniej więcej 10 lat z czego jakieś 3-4 w zasadzie 24H na dobę przez cały rok. Mam je do dziś ale już raczej ich nie założę (trzymam jako muzelany zabytek ;) ) Dawały radę... Obecnie chodzę w Bellevillach 300 TRP ST i w zasadzie nie mam aktualnei innych butów ;) Tzn że strzelam w tych butach, do kościoła w nich chodze i na codzień do roboty (a w robocie błoto, woda, lasy, pola, beton, piach, i co tam sobie jeszcze wymyślisz.

 

Na 100% nie kupię innych więcej butów niż Belleville (aktualnie czekam na przesyłkę z 700)

 

Fakt kosztują trochę więcej niż 300 dąłem za 300 boadj 360 PLNa ale nawet przez moment nie żałowałem tych pieniędzy.

 

Polecić pewnie można Bates'y Corcorany i kilka innych "marek" ale nie mam z nimi "kontaktu"

 

jak dla mnie wydaj te 330-360 PLNa na porzadne buty a nie będziesz żałował.

Link to post
Share on other sites

No racja, Gromy nie są jakieś pancerne, ale też nie są mało wytrzymałe. Wszystko zależy od wymagań. Gromy są przeznaczone do łażenia po asfalcie, ale na sporadyczne wypady w teren bez problemu dają radę. Ja je zakładam tylko na cotygodniowe strzelanki w terenie zielonym/zurbanizowanym oraz na sporadyczne wypady w góry. Jak na razie trzymają się bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...