Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jako, że jest temat tylko o informacjach o Minimi P&J to teraz jest już o problematyce w odpowiednim dziale. No i jest pierwszy problem :???:

 

U mnie gun nie podaje kulek. Jest to spowodowane tym ,że dysza kiedy powinna być w tylnim położeniu to siedzi w komorze hop-up i blokuje podawanie kulek do komory hop-up. Czasami jak strzelam na sucho to raz na 10 strzałów zdarzy się, że dysza zostanie z tyłu jak powinna po strzale. Chyba przypiłowanie dyszy nic nie da. Jak samemu rozwiązać ten problem? Czy muszę rozkręcać geara by się z tym uporać? - bo jak muszę to wolę do Krakmanów odsłać by gwarancji nie stracić.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

No to dołączę do grona problemowiczów. Hi-Cap dołączony do broni nie podkręca kulek. Generalnie otwierając go 1 raz(ta klapkę oczywiście) zostala mi w ręku część która przypomina połówkę małej monety. Leżała sobie gdzieś tam w środku. Ale bez niej też wszystko działa tylko że.... mag podkręcając kulki nie podaje ich do tej cholernej rurki. Kręci tak długo aż kulki wystrzeliwuja pod "ciśnieniem" na wszystkie strony. Nie wiem czy sprężyna się zawiesza czy co? Piszcie co o tym myślicie...

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tylko tak, że mag mi do guna nie podawał i spiłowania maga pilnikiem pomogło, ale żeby do rurki nie kręcił no to mamy nowy kłopot.

Sprawdź może w środku czy rurka nie jest wgięta lekko w którymś miejscu. Weź boxa do góry nogami i wtedy zacznij podkręcać, jak elegancko nakręci do góry nogami to znaczy, że rurka jest krzywa jak już mówiłem, albo jakieś inne ustrojstwo blokuje.

Link to post
Share on other sites

witam stałem się szczęśliwym posiadaczem M249 Para P&J i mam problem z magazynkiem a dokładnie z podkręcaniem głosowym. Tryb auto działa bez problemu natomiast jak przełącze na sound control to już nie. I moje pytanie brzmi czy magazynek musi być nakręcony na full (na trybie auto) i dopiero wtedy można przełączyć na tryb sound control żeby działał ten tryb?A druga dziwna sprawa to taka że sprawdzałem miernikiem i ten mikrofon co jest obok podajnika kulek dostaje napięcie (około 0,66v) więc elektryka jest w porządku. Ale też się zastanawiam czy to nie za małe napięcie? Z góry dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Pewnie nie wnoszę zbyt durzo do tematu ale... mam magazynek do wymiany, i Hop-Up do sporych poprawek. Mag ażeby podkręcał kulki musi być non stop włączony, kulki blokują się w takiej małej szczelinie między kołem napinajacym a ujściem kulek. Generalnie Chińska kicha. Robię tak jak postanowiłem na początku - po wypłacie wywalam całe bebechy i przechodzę na części CA. Nie ma co się bawić, pożniej mi wyjdzie jak z moją R6, że dałem za nią tyle co za m'kę z CA.

Link to post
Share on other sites

Musisz lekko spiłować bezpiecznik kulek. U mnie to pomogło. Co do Hopa to wina dystansera. Krakmani tak niestarannie przygotowują te dystansery samoróbki, że hop-up podkręca jak chce. Ja miałem wbite do komory dwa dystansery i mi hop kręcił zawsze w górę, niezależnie od regulacji. Teraz przerobiłem trochę silikonową gumkę mad-bulla i zrobiłęm sobie sam dystanser z kawałka kabla i wykałaczki. No i nawet działa.Hop równo podkręca przy strzelaniu serią, zasięg wzrósł mi nieznacznie i ogólnie jestem zadwolony.

Link to post
Share on other sites

Hm normalnie musial bym to narysować albo co... :P Wiem gdzie te kulki grzezną. W miejscu gdzie ida już w górę ale jeszcze nie wchodzą do tej metalowej rurki, jest otwór potrzebny żeby zębatka napinajaca kulki mogła się swobodnie obracać. Otwór ten jest zbyt durzy i tam, po odpowiednio mocnym nakręceniu maga, wchodzi jedna kuleczka która wszystko blokuje. Nastepny problem to długość serii... na max nakręconym magu wystrzelę może z 10-15 kulek nie więcej. HU właśnie zrobiłem, zasięg wzrósł 2 krotnie, co i tak nie zmienia faktu że komora jest kiczowato zrobiona i będzie się rozregulowywać.

Link to post
Share on other sites

tez mialem problem na poczatku z magiem , ale najpierw wkładam lacznik a dopiero pozniej maga i siedzi cud miód malina , odraz zamówić raze hopa sylikonowego bo na tym stockowym... cóż.... a i jeszcze 1 pytanko , ma ktoś jakiś patent zeby przednia część byla bardziej stabilna i sie nie rozjeżdzała ??

 

pozd

 

ten mag trzeba tak bardziej od dołu wsadzić a napewno wejdzie i dopiero potem podczepić go pod broń...

Link to post
Share on other sites

A spiłowałeś otwór maga by powiększyć minimalnie otwór z którego wychodzą kulki i czy spiłowałeś ząb ( blokadę kulek) ? U mnie to pomogło.

 

Ej stary pisałem już ze 3 razy że kulki nie docierają aż tam :P mechanizm napinający ma w sobie wielką dziurę w którą wpadają kulki i się blokują. Koło przestaje się kręcić i kulki nie idą w górę. Mag nadaje się na śmietnik, albo jeszcze gorzej:P I tak z resztą kupuje nowego maga z CA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...